Ogłoszenie o IV Sesji Rady Gminy Ostróda

Gmina 11.01.2019

Planowany porządek obrad:
    1. Otwarcie obrad sesji.

2. Przyjęcie protokołu z obrad III sesji Rady Gminy Ostróda.

3. Sprawozdanie Wójta z pracy w okresie między sesjami.

4. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku
w Starych Jabłonkach.

5. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących na terenie Gminy Ostróda w roku 2019 niepubliczne formy opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.

6. Podjęcie uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym jednostkom oświatowym prowadzonym na terenie Gminy Ostróda przez podmiot niebędący jednostkami samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania.

7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków i innych składników wynagrodzenia nauczycielom szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ostróda.

8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Ostróda na 2019 r.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostróda na lata 2019 – 2032.

10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Ostródzkiemu.

11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbywania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych za osiągnięte wyniki sportowe.

12. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostróda w obszarze działek położonych w obrębie Mała Ruś gmina Ostróda.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zgłoszenia kandydata na stanowisko etatowego członka Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie.

14. Interpelacje i zapytania radnych i sołtysów.

15. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzednich sesjach.

16. Wolne wnioski i informacje.

17. Zamknięcie obrad sesji Rady Gminy Ostróda.

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas