Ogłoszenie o XXVI Sesji Rady Gminy Ostróda

Gmina 04.09.2020

Planowany porządek:

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Przyjęcie protokołu z obrad XXV sesji Rady Gminy Ostróda.

3. Sprawozdanie Wójta z pracy w okresie między sesjami.

4. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostróda na lata 2020-2032.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Ostróda na 2020 rok.

6. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie poboru w drodze inkasa podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości oraz ustalenia wynagrodzenia

8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostek paliwa w Gminie Ostróda w roku szkolnym 2020/2021.

9. Podjęcie uchwały w sprawie Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Ostróda.

10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia przez Gminę Ostróda prowadzenia spraw z zakresu administracji rządowej, dotyczących utrzymania grobów i cmentarzy wojennych.

11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek ew. Nr 172/1, 172/2 i 172/47 położonych w obrębie Mała Ruś, gmina Ostróda.

12. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dz. ew. Nr  141/120, położonej w obrębie Mała Ruś, gmina Ostróda.

13. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Ostróda dla ternu położonego w obrębach Mała Ruś, Morliny, Tyrowo oraz Górka, gmina Ostróda.

14. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dz. ew. Nr 8/2, położonej w obrębie Górka, gm. Ostróda.

15. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w obrębach Morliny i Tyrowo, gmina Ostróda.

16. Interpelacje i zapytania radnych i sołtysów.

17. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzednich sesjach.

18 . Wolne wnioski i informacje.

19. Zamknięcie obrad sesji Rady Gminy Ostróda.

Mieszkańców Gminy Ostróda w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo - w kontekście zagrożenia koronawirusem, zaprasza się do obejrzenia transmisji XXVI sesji online, dostępnej na stronie BIP Urzędu Gminy Ostróda.

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas