ogólnodostępny kompleks sportowo- rekreacyjny „Moje Boisko – Orlik 2012”

Inwestycje unijne 23.12.2011

Mieszkańcy Gminy Ostróda otrzymali świąteczny prezent w postaci nowo-powstałego, ogólnodostępnego kompleksu sportowo- rekreacyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Jest to pierwszy taki obiekt na terenie  gminy. Został wybudowany w zaledwie cztery miesiące, nieopodal Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w miejscowości Samborowo. Do dyspozycji mieszkańców oddano boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej oraz budynek sanitarno – szatniowy.

Realizacja tej inwestycji pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów oraz imprez sportowo-rekreacyjnych dla całej gminy. Boisko stanie się  miejscem aktywności sportowej, która wypełni czas dzieci, młodzieży, ale i dorosłych nie tylko z Samborowa, ale z terenu całej gminy. Uroczystego otwarcia 131 Orlika na Warmii i Mazurach dokonał Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. Po symbolicznym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu obiektu przez Proboszcza miejscowej Parafii Ks. Krzysztofa Górnego licznie zebrani goście udali się na wizję lokalną obiektu, podczas której nie zabrakło tradycyjnych już strzałów inauguracyjnych do bramki. Pozostała część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Samborowie, gdzie były podziękowania i gratulacje, jak również specjalnie na tą okazje przygotowany program artystyczny.