Ogólnopolski Turniej 'Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku' - etapy powiatowe

Sport 31.10.2018

Znakomicie zaprezentowały się drużyny z Gminy Ostróda na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się wiosną przyszłego roku zdobyły aż 3 drużyny! W powiecie ostródzkim nie mają sobie równych dziewczęta z SP Samborowo, które wygrały rywalizacje w kategoriach U-10 i U-12. Awans do dalszych rozgrywek zdobyli również piłkarze SP Idzbark w kategorii U-10.  

 

Kategoria U-10 dziewcząt: 

 

Dziewczynki z Samborowa nie miały litości dla swoich rywalek. Dwa wysoko wygrane pojedynki po 5:0 z SP4 Ostróda i SP2 Ostróda nie pozostawiły złudzeń kto jest najlepszy w naszym powiecie. 

 

;

 

Skład drużyny: Antonina Mikołajczyk, Julia Czarnecka, Natalia Chrostowska, Nikola Dargacz, Lena Neumann, Patrycja Ucińska, Paulina Stawska, Agata Sosnowska 

 

Opiekunowie: Sławoimir Mikołajczyk i Arkadiusz Łopatowski

 

Kategoria U-10 chłopców: 

 

Drużyna z Idzbarka mimo, iż nie była upatrywana w gronie faworytów pokazała, że wielką ambicją, wolą walki i determinacją można rywalizować jak równy z równym z każdym zespołem. Ekipa nie pozostawiła wątpliwości kto jest najlepszy w turnieju, bowiem trzy wysokie zwycięstwa i jeden bezbramkowy remis dały upragniony awans do finału wojewódzkiego!  

Wyniki:

SP Idzbark 0:0 SP1 Ostróda

SP Idzbark 3:0 SP Gierzwałd

SP Idzbark 9:1 Huragan Morąg

SP Idzbark 2:0 SP5 Ostróda  

 

 

Skład drużyny: Marcel Perczyński, Krystian Budziński, Jan Zalewski, Patryk Kołodziejczyk (wszyscy SP Samborowo), Wiktor Bojar, Filip Wierszewski, Oliwier Wierszewski, Radosław Tucholski, Gabriel Barczak

 

Opiekun: Andrzej Krezymon

 

Kategoria U-12 dziewcząt:

 

Po raz trzeci z rzędu o przepustkę do finału ogólnopolskiego powalczą dziewczynki z SP Samborowo w kategorii U-12. Dwa zwycięstwa w stosunku 2:0 nad SP Mostkowo i  SP4 Ostróda pozwoliły dalej marzyć naszym reprezentankom o grze na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

 

 

Skład drużyny: Paulina Przewoźna, Nikola Galińska, Anna Skierska, Michalina Morenc, Nikola Flantowicz, Natalia Piędel, Laura Trojan, Nikola Kuchmeister, Nikola Kawiak (SP Idzbark) 

 

Opiekunowie: Arkadiusz Łopatowski i Sławomir Mikołajczyk 

 

Kategoria U-12 chłopców:

W gronie faworytów do awansu wymieniało się drużynę z Lipowa, ale styl w jakim wygrywali z kolejnymi przeciwnikami był fenomenalny. Piękna seria zwycięstw trwała aż do finału, gdzie trzeba było uznać wyższość SP1 Ostróda. Drugie miejsce na siedem zespołów należy przyjąć jako sukces i motywację do dalszej ciężkiej pracy! 

 

 

Skład drużyny: Maciej Galiński, Tomasz Makowski, Jakub Jarzyna, Mateusz Kopowicz, Maks Kłosowski, Oliwier Rydel, Karol Ruczyński, Oskar Klimecki, Igor Paździorko (SP Pietrzwałd), Szymon Kosek (SP Pietrzwałd)

 

Opiekun: Wiesław Stefański 

 

Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom osiągniętych wyników! Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!