Stypendium "Równe szanse" - ruszyła kolejna edycja

25.05.2017

NIE ZWLEKAJ !

STYPENDIUM „RÓWNE SZANSE” CZEKA

JUŻ OD 1 CZERWCA MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK STYPENDIALNY ON-LINE:
www.e-stypendysta.frrl.org.pl

Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 31 lipca

Stypendium "Równe szanse" - ruszyła kolejna edycja

Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

17.05.2017

Wójt Gminy Ostróda informuje o terminach dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda w roku szkolnym 2016/2017

Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Program Stypendiów Pomostowych 2017/2018

08.05.2017

MATURZYSTO!

Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na pierwszym roku stacjonarnych (dziennych) studiach I stopnia lub jednolitych magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać.

Program Stypendiów Pomostowych 2017/2018

04.05.2017

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kolejny raz Gmina Ostróda otrzymała wsparcie finansowe z Kuratorium Oświaty w Olsztynie na zakup nowości wydawniczych do biblioteki w Szkole Podstawowej w Zwierzewie. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, które staną się inspiracją młodego czytelnika do twórczego działania.

28.04.2017

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM UDZIELANIA WSPARCIA

„Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV – VI Gmina Ostróda

Oświata

Szkolna Akademia Przyszłości – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI

27.04.2017

Jednym z celów projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia u dzieci. Dlatego też bardzo ważnym elementem projektu jest cykl szkoleń dla nauczycieli polegający na doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i matematyki z nauczania opartego na metodzie eksperymentu. W ośmiodniowym szkoleniu udział biorą wszyscy nauczyciele matematyki i przyrody ze szkół objętych projektem (SP w Zwierzewie, Brzydowie, Szyldaku i Tyrowie), w sumie 12 osób. Jest to bardzo ważny element cyklu projektowego, ponieważ to od nauczycieli w dużej mierze zależy jakość edukacji oraz postrzeganie nauki przez społeczeństwo.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje gminne

04.04.2017

We wtorek 4 kwietnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach.  Pierwszym był test pisemny z wiedzy o ruchu drogowym, a  drugi specjalnie przygotowany tor przeszkód. Zawodnicy za zadanie mieli przejechać rowerem przez tor uzyskując jak najmniej punktów karnych. Konkurencja ta wymagała nie lada sprawności, koordynacji, a także opanowania. Po długich zmaganiach najlepsze okazały się drużyny SP Szyldak i Gimnazjum Durąg.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje gminne

Uroczysta inauguracja projektu SZKOLNA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Gminie Ostróda

24.02.2017

Projekt realizowany jest w Szkołach Podstawowych Gminy Ostróda w: Szyldaku, Brzydowie, Tyrowie i Zwierzewie. Konferencja odbyła się w Szkole Podstawowej w Brzydowie. Uczniom z pozostałych szkół biorących udział w projekcie gmina zorganizowała transport. Inauguracja projektu przebiegła w sposób niekonwencjonalny. Rozpoczęło się jednak tak jak zwykle. Uczestników konferencji powitała Dyrektor SP w Brzydowie Beata Kucharczuk, następnie głos zabrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz koordynator projektu. Po części oficjalnej nastąpił czas na tzw. „gwóźdź programu” – widowiskowe pokazy doświadczeń w wykonaniu Stowarzyszenia Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY, którzy przyjechali do nas, aż z Katowic.

Uroczysta inauguracja projektu SZKOLNA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Gminie Ostróda
Oświata

Podsumowanie projektu edukacyjnego ZRÓBMY POKÓJ w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu

22.02.2017

W Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Zróbmy pokój". Popularność i rozmach, z jakim całą imprezę przygotowano i przeprowadzono przerosły oczekiwania gości i gospodarzy imprezy. Głównym opiekunem projektu była pani Teresa Pieczuro, a jego wykonawcami – uczniowie klasy III B. Do prac projektowych włączyli się także nauczyciele: Magdalena Jankowska, Anna Małecka i Piotr Garnusz.

Nabór dzieci w ramach projektu - Kreatywne przedszkolaki w Gminie Ostróda

20.02.2017

Gmina Ostróda ogłasza  nabór dzieci urodzonych w latach 2013 i 2014 (ukończone 2,5 roku) do nowego oddziału w Przedszkolu Samorządowym w Starych Jabłonkach, który uruchomiony zostanie w marcu 2017r. w ramach projektu: „Kreatywne przedszkolaki w Gminie Ostróda” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020.

Nabór dzieci w ramach projektu - Kreatywne przedszkolaki w Gminie Ostróda