Gminny Dzień Wolontariusza

05.12.2019

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie miały miejsce uroczyste obchody Gminnego Dnia Wolontariusza. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie Beata Kucharczuk.

Gminny Dzień Wolontariusza

Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

03.12.2019

Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie otrzymały Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego pod hasłem „Wsi spokojna, wsi wesoła” – czyli zakątki rustykalne w naszym ogrodzie dydaktycznym. Certyfikat przyznawany jest przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Fundatorem nagród w tym konkursie jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM

15.11.2019
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski obchodzonego na całym świecie corocznie 15 października, Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu zgłosiła się do udziału w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Akcja ta prowadzona na rzecz integracji osób niewidomych i słabo widzących ze środowiskiem ludzi widzących, objęta została patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Instytutu Pamięci Narodowej, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W wyniku przeprowadzonej kampanii Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu otrzymała „CERTYFIKAT  SZKOŁY  PRZYJAZNEJ  OSOBOM  NIEWIDOMYM”.
CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

04.11.2019

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się po raz drugi  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który patronatem honorowym objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W zmaganiach recytatorskich udział wzięło 18 uczestników reprezentujących przedszkola i szkoły podstawowe Gminy Ostróda.

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019

W Hotelu  Sajmino w Kajkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej.  W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Zastępca Wójta Grzegorz Kastrau podziękował wszystkim pracownikom szkół za ich zaangażowanie i trud włożonyw codzienną pracę. Wręczył także w imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa nagrody przyznane nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

27.09.2019

Fundacja Rozwoju Regionalnego Łukta przyznała stypendia  „Równe szanse”. Pieniądze otrzymało 6 uczniów oraz 2 studentów z terenu naszej gminy. Wszystkim  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Fundacja przyznaje stypendia w ramach realizacji zadania publicznego, na które otrzymała z gminy Ostróda  środki w wysokości 15 000,00 zł. Wszyscy kandydaci wyróżniali się wysoką średnią ocen, szczególnymi osiągnięciami i aktywną działalnością społeczną. Stypendia przyznawane są od kilku lat i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży.

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

10.09.2019

Na zamku w Nidzicy  odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Dyrektor Zespołu Bożena Bohdziewicz i szkolny koordynator ds. promocji zdrowia Bogumiła Jabłonka odebrały z rąk Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” dla Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie.  Wyróżnienie to  placówka otrzymała po raz szósty.

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

02.09.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2019/2020. Gminna Inauguracji Roku Szkolnego w tym roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Zwierzewie.

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Oświata

Uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka

04.06.2019

Początek czerwca był dla społeczności Szkoły Podstawowej w Brzydowie dniem szczególnym,  wyjątkowym i długo wyczekiwanym.  Odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka, która rozpoczęła się Mszą Świętąw Kościele Św. Trójcy w Brzydowie. Po mszy, w uroczystym przemarszu, prowadzonym przez poczty sztandarowe szkół Gminy Ostróda i Ochotniczą Straż Pożarną w Brzydowie, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście udali się do budynku szkoły.

Konferencja ekologiczna w Samborowie

21.05.2019

W Zespole Szkół w Samborowie odbył się konkurs i konferencja ekologiczna, pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI-VIII i gimnazjalnych. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Patrycja Zalewska SP Samborowo,
II miejsce - Michalina Kulesza SP Samborowo,
III miejsce – Tomasz Faliński SP Zwierzewo.

Konferencja ekologiczna w Samborowie