Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

04.11.2019

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się po raz drugi  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który patronatem honorowym objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W zmaganiach recytatorskich udział wzięło 18 uczestników reprezentujących przedszkola i szkoły podstawowe Gminy Ostróda.

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019

W Hotelu  Sajmino w Kajkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej.  W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Zastępca Wójta Grzegorz Kastrau podziękował wszystkim pracownikom szkół za ich zaangażowanie i trud włożonyw codzienną pracę. Wręczył także w imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa nagrody przyznane nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

27.09.2019

Fundacja Rozwoju Regionalnego Łukta przyznała stypendia  „Równe szanse”. Pieniądze otrzymało 6 uczniów oraz 2 studentów z terenu naszej gminy. Wszystkim  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Fundacja przyznaje stypendia w ramach realizacji zadania publicznego, na które otrzymała z gminy Ostróda  środki w wysokości 15 000,00 zł. Wszyscy kandydaci wyróżniali się wysoką średnią ocen, szczególnymi osiągnięciami i aktywną działalnością społeczną. Stypendia przyznawane są od kilku lat i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży.

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

10.09.2019

Na zamku w Nidzicy  odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Dyrektor Zespołu Bożena Bohdziewicz i szkolny koordynator ds. promocji zdrowia Bogumiła Jabłonka odebrały z rąk Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” dla Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie.  Wyróżnienie to  placówka otrzymała po raz szósty.

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

02.09.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2019/2020. Gminna Inauguracji Roku Szkolnego w tym roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Zwierzewie.

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Oświata

Uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka

04.06.2019

Początek czerwca był dla społeczności Szkoły Podstawowej w Brzydowie dniem szczególnym,  wyjątkowym i długo wyczekiwanym.  Odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka, która rozpoczęła się Mszą Świętąw Kościele Św. Trójcy w Brzydowie. Po mszy, w uroczystym przemarszu, prowadzonym przez poczty sztandarowe szkół Gminy Ostróda i Ochotniczą Straż Pożarną w Brzydowie, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście udali się do budynku szkoły.

Konferencja ekologiczna w Samborowie

21.05.2019

W Zespole Szkół w Samborowie odbył się konkurs i konferencja ekologiczna, pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI-VIII i gimnazjalnych. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Patrycja Zalewska SP Samborowo,
II miejsce - Michalina Kulesza SP Samborowo,
III miejsce – Tomasz Faliński SP Zwierzewo.

Konferencja ekologiczna w Samborowie

Posadzenie i poświęcenie Dębów Pamięci w Brzydowie

25.04.2019

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się uroczystość posadzenia trzech dębów Katyńskich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. koncelebrowaną przez księdza dziekana Romana Wiśniowieckiego oraz proboszcza ks. Romana Wiśniewskiego. Następnie uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na teren Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po Hymnie Państwowym i przemówieniach odczytano modlitwę katyńską, a następnie poświęcono i posadzono 3 Dęby Pamięci w ramach programu patriotyczno-edukacyjnego "Katyń...ocalić od zapomnienia".

Posadzenie i poświęcenie Dębów Pamięci w Brzydowie
Oświata

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na 2019 r.

10.04.2019

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Gmina Ostróda otrzymała wsparcie finansowe od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wysokości 24 000 zł  na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie – 4 000 zł, Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  w  Lipowie – 4 000 zł,  Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie – 12 000 zł i Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie – 4 000 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na 2019 r.
Oświata

Gminna Gala I Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

15.03.2019

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie miała miejsce Gminna Gala I Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda. Na uroczystą Galę przybyli nominowani wolontariusze – uczniowie dziewięciu szkół podstawowych wraz z rodzicami i opiekunami oraz zaproszeni goście. Otwarcia Gali dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w wolontariat za ich pracę i wysiłek wkładany każdego dnia w niesienie pomocy innym.

Gminna Gala I Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”