Oświata

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Tyrowie

16.10.2018

Społeczność szkolna Gminy Ostróda świętowała doniosłą uroczystość, a mianowicie nadanie imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Tyrowie oraz poświęcenie sztandaru szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Tyrowie, celebrowaną przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Józefa Górzyńskiego, podczas której Rada Rodziców przekazała sztandar na ręce Pani Dyrektor Bożeny Bohdziewicz. Następnie dokonano prezentacji sztandaru, który został przekazany przedstawicielom uczniów Szkoły Podstawowej. Po Mszy Świętej w uroczystym pochodzie zaproszeni goście, uczniowie oraz mieszkańcy udali się na skwer przy budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie, gdzie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał uroczystego odsłonięcia kamienia z tablicą upamiętniającą odzyskanie Niepodległości przez Polskę.

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Tyrowie
Oświata

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2018

Dzień Edukacji Narodowej to czas podsumowań i podziękowań pracownikom oświaty za ich pracę dydaktyczno - wychowawczą, godną naśladowania postawę i zaangażowanie. Podczas tegorocznych obchodów, w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie spotkali się nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas złożył życzenia wszystkim pracownikom gminnej oświaty oraz podziękował za zaangażowanie w pracę, trud włożony w edukację oraz konsekwencję w nauczaniu i wychowywaniu młodych pokoleń. Podczas uroczystości nauczyciele otrzymali wyróżnienia za całokształt pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2017/2018.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej
Oświata

GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZYLDAKU

03.09.2018

W poniedziałek o godz. 12 zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej w Szyldaku podczas Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019. W hali sportowej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła  uroczysta Msza Św. w miejscowym Kościele Parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli.

GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZYLDAKU
Oświata

Klub Malucha "Ostoja"

22.08.2018

Informujemy, że na terenie Gminy Ostróda funkcjonuje  Klub Malucha ,,Ostoja’’ w Idzbarku, sprawujący opiekę nad dziećmi do lat 3. Zapisy prowadzone są przez cały rok, w miarę wolnych miejsc.

 

Więcej informacji znajduje się na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia, pod adresem https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/mapa-zlobkow-i-klubow-dzieciecych. Zainteresowani rodzice znajdą tam informację m.in. dotyczące miejsca prowadzenia żłobka/klubu dziecięcego,  dane kontaktowe, godziny otwarcia, wysokość opłat, liczbę miejsc oraz liczbę zapisanych dzieci, a także o tym, czy żłobek/klub dziecięcy jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

 

Zachęcamy do odwiedzenia w/w strony.

Klub Malucha "Ostoja"
Oświata

„Szkolna Akademia Przyszłości” na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.

30.07.2018

Dzięki udziałowi w projekcie „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w kl. IV-VI 140 uczniów Szkół Podstawowych z Brzydowa, Tyrowa, Zwierzewa i Szyldaka spędziło niezapomniany tydzień na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.

„Szkolna Akademia Przyszłości” na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.
Oświata

Stypendia pomostowe 2018/19

17.07.2018

Stypendia pomostowe przyznawane są na okres pierwszego roku dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich. Skierowane są do mieszkańców terenów wiejskich lub miast do 20 tyś. mieszkańców. Roczna kwota stypendium to 5 000 zł wypłacane w 10 miesięcznych ratach od października do lipca w wysokości 500 zł miesięcznie.

Stypendia pomostowe 2018/19
Oświata

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Szyldaku

29.05.2018

W Szyldaku odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Szyldaku został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przybyłym podczas uroczystości.

Uroczystość w Szyldaku była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Szyldaku
Oświata

Gminny Konkurs - Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka

28.05.2018

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na sali gimnastycznej w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie odbył się Gminny konkurs „Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka”.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym reprezentujące osiem placówek z Gminy Ostróda:

 

 

Gminny Konkurs - Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka
Oświata

Gminny Konkurs Patriotyczny

23.05.2018

W Szkole Podstawowej w Brzydowie odbył się Gminny Konkurs Patriotyczny „Jestem Polką i Polakiem” zorganizowany przy współudziale szkół z Lipowa, Starych Jabłonek.  Uczestniczyły w nim dzieci z klas I-III z dziesięciu szkół w gminie Ostróda. Cele konkursu to przede wszystkim  pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018, upowszechnianie wśród młodego pokolenia wiedzy z zakresu historii i tradycji narodowych Polski, kształtowanie wśród dzieci poczucia świadomości narodowej i obywatelskiej, budzenie wśród najmłodszych postaw patriotycznych poprzez wychowanie do wartości w szkole. Honorowym patronatem konkurs objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Współorganizatorem był Wójt Gminy Ostróda. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Gazeta Ostródzka.

Gminny Konkurs Patriotyczny
Oświata

Zdobądź stypendium pomostowe na I rok studiów!

08.05.2018

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów. Program skierowany jest  do maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z rodziny byłego pracownika ppgr, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Szczegóły dot. programu na www.stypendia-pomostowe.pl.

Zdobądź stypendium pomostowe na I rok studiów!