GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZYLDAKU

03.09.2018

W poniedziałek o godz. 12 zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej w Szyldaku podczas Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019. W hali sportowej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła  uroczysta Msza Św. w miejscowym Kościele Parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli.

GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZYLDAKU

Klub Malucha "Ostoja"

22.08.2018

Informujemy, że na terenie Gminy Ostróda funkcjonuje  Klub Malucha ,,Ostoja’’ w Idzbarku, sprawujący opiekę nad dziećmi do lat 3. Zapisy prowadzone są przez cały rok, w miarę wolnych miejsc.

Więcej informacji znajduje się na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia, pod adresem https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/mapa-zlobkow-i-klubow-dzieciecych. Zainteresowani rodzice znajdą tam informację m.in. dotyczące miejsca prowadzenia żłobka/klubu dziecięcego,  dane kontaktowe, godziny otwarcia, wysokość opłat, liczbę miejsc oraz liczbę zapisanych dzieci, a także o tym, czy żłobek/klub dziecięcy jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

Zachęcamy do odwiedzenia w/w strony.

Klub Malucha "Ostoja"
Oświata

„Szkolna Akademia Przyszłości” na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.

30.07.2018

Dzięki udziałowi w projekcie „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w kl. IV-VI 140 uczniów Szkół Podstawowych z Brzydowa, Tyrowa, Zwierzewa i Szyldaka spędziło niezapomniany tydzień na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.

„Szkolna Akademia Przyszłości” na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.

Stypendia pomostowe 2018/19

17.07.2018

Stypendia pomostowe przyznawane są na okres pierwszego roku dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich. Skierowane są do mieszkańców terenów wiejskich lub miast do 20 tyś. mieszkańców. Roczna kwota stypendium to 5 000 zł wypłacane w 10 miesięcznych ratach od października do lipca w wysokości 500 zł miesięcznie.

Stypendia pomostowe 2018/19

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Szyldaku

29.05.2018

W Szyldaku odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Szyldaku został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przybyłym podczas uroczystości.

Uroczystość w Szyldaku była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Szyldaku

Gminny Konkurs - Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka

28.05.2018

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na sali gimnastycznej w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie odbył się Gminny konkurs „Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka”.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym reprezentujące osiem placówek z Gminy Ostróda:

Gminny Konkurs - Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka

Gminny Konkurs Patriotyczny

23.05.2018

W Szkole Podstawowej w Brzydowie odbył się Gminny Konkurs Patriotyczny „Jestem Polką i Polakiem” zorganizowany przy współudziale szkół z Lipowa, Starych Jabłonek.  Uczestniczyły w nim dzieci z klas I-III z dziesięciu szkół w gminie Ostróda. Cele konkursu to przede wszystkim  pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018, upowszechnianie wśród młodego pokolenia wiedzy z zakresu historii i tradycji narodowych Polski, kształtowanie wśród dzieci poczucia świadomości narodowej i obywatelskiej, budzenie wśród najmłodszych postaw patriotycznych poprzez wychowanie do wartości w szkole. Honorowym patronatem konkurs objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Współorganizatorem był Wójt Gminy Ostróda. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Gazeta Ostródzka.

Gminny Konkurs Patriotyczny
Oświata

Zdobądź stypendium pomostowe na I rok studiów!

08.05.2018

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów. Program skierowany jest  do maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z rodziny byłego pracownika ppgr, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Szczegóły dot. programu na www.stypendia-pomostowe.pl.

Zdobądź stypendium pomostowe na I rok studiów!
Oświata

Gminny Konkurs Patriotyczny - ,,Jestem Polką i Polakiem ”

04.05.2018

Wójt Gminy Ostróda oraz Szkoły Podstawowe w Brzydowie, Lipowie i Starych Jabłonkach organizują Gminny Konkurs Patriotyczny „Jestem Polką i Polakiem”.

Gminny Konkurs Patriotyczny - ,,Jestem Polką i Polakiem ”
Oświata

Gminny Międzyszkolny Turniej pt. „Kocham Cię Polsko!”

26.04.2018

W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Międzyszkolny Turniej pt. „Kocham Cię Polsko!” w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Scenariusz turnieju oparty był na znanym telewizyjnym reality show.

Gminny Międzyszkolny Turniej pt. „Kocham Cię Polsko!”