„Górska przygoda” - relacja z obozu naukowego w Zakopanem

17.07.2017
Uczniowie z czterech szkół Gminy Ostróda uczestniczący w projekcie "Szkolna Akademia Przyszłości" – rozwijanie kompetencji matematyczno – przyrodniczych w klasach IV - VI mają za sobą pierwszy wyjazd projektowy. Obóz naukowy mający na celu wzbudzenie u uczniów zainteresowanie nauką przedmiotów ścisłych odbywał się w dniach 10 – 16 lipca 2017 r. w Zakopanem. Pod okiem wykwalifikowanej kadry 40 dzieci przez tydzień poprzez eksperymenty i zajęcia terenowe zgłębiało tajniki zjawisk rządzących światem. Planowane są jeszcze trzy turnusy, w sumie z tygodniowego bezpłatnego interaktywnego wypoczynku skorzysta 160 dzieci. Ideą projektu jest ukazanie uczniom zalet nauczania metodą eksperymentu, ponieważ nauka w praktyce pozwala uczyć się szybciej i bez wysiłku.
„Górska przygoda” - relacja z obozu naukowego w Zakopanem

Stypendia pomostowe - trwa nabór wniosków

10.07.2017

Program kierowany jest do tegorocznych maturzystów mieszkających na obszarze Gmin: Łukta, Morąg, Ostróda, Miłomłyn, Gietrzwałd i Dąbrówno.

Podstawowe kryteria:

• Kontynuacja nauki w trybie dziennym,
  • Osiągnięcie wyniku na maturze min. 90 punktów (wg algorytmu: Załącznik nr 1 do Regulaminu),
  • Średni dochód na członka rodziny nie przekracza 1.600 zł brutto lub 1.800 zł brutto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności (dochód wyliczony z czerwca 2017 r.),
  • Rekomendacja Fundacji Rozwoju Regionu Łukta.

ZDOBĄDŹ REKOMENDACJĘ FUNDACJI I UZYSKAJ STYPENDIUM!

Stypendia pomostowe - trwa nabór wniosków

Stypendium "Równe szanse" - ruszyła kolejna edycja

25.05.2017

NIE ZWLEKAJ !

STYPENDIUM „RÓWNE SZANSE” CZEKA

JUŻ OD 1 CZERWCA MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK STYPENDIALNY ON-LINE:
www.e-stypendysta.frrl.org.pl

Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 31 lipca

Stypendium "Równe szanse" - ruszyła kolejna edycja

Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

17.05.2017

Wójt Gminy Ostróda informuje o terminach dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda w roku szkolnym 2016/2017

Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Program Stypendiów Pomostowych 2017/2018

08.05.2017

MATURZYSTO!

Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na pierwszym roku stacjonarnych (dziennych) studiach I stopnia lub jednolitych magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać.

Program Stypendiów Pomostowych 2017/2018

04.05.2017

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kolejny raz Gmina Ostróda otrzymała wsparcie finansowe z Kuratorium Oświaty w Olsztynie na zakup nowości wydawniczych do biblioteki w Szkole Podstawowej w Zwierzewie. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, które staną się inspiracją młodego czytelnika do twórczego działania.

28.04.2017

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM UDZIELANIA WSPARCIA

„Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV – VI Gmina Ostróda

Oświata

Szkolna Akademia Przyszłości – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI

27.04.2017

Jednym z celów projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia u dzieci. Dlatego też bardzo ważnym elementem projektu jest cykl szkoleń dla nauczycieli polegający na doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i matematyki z nauczania opartego na metodzie eksperymentu. W ośmiodniowym szkoleniu udział biorą wszyscy nauczyciele matematyki i przyrody ze szkół objętych projektem (SP w Zwierzewie, Brzydowie, Szyldaku i Tyrowie), w sumie 12 osób. Jest to bardzo ważny element cyklu projektowego, ponieważ to od nauczycieli w dużej mierze zależy jakość edukacji oraz postrzeganie nauki przez społeczeństwo.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje gminne

04.04.2017

We wtorek 4 kwietnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach.  Pierwszym był test pisemny z wiedzy o ruchu drogowym, a  drugi specjalnie przygotowany tor przeszkód. Zawodnicy za zadanie mieli przejechać rowerem przez tor uzyskując jak najmniej punktów karnych. Konkurencja ta wymagała nie lada sprawności, koordynacji, a także opanowania. Po długich zmaganiach najlepsze okazały się drużyny SP Szyldak i Gimnazjum Durąg.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje gminne

Uroczysta inauguracja projektu SZKOLNA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Gminie Ostróda

24.02.2017

Projekt realizowany jest w Szkołach Podstawowych Gminy Ostróda w: Szyldaku, Brzydowie, Tyrowie i Zwierzewie. Konferencja odbyła się w Szkole Podstawowej w Brzydowie. Uczniom z pozostałych szkół biorących udział w projekcie gmina zorganizowała transport. Inauguracja projektu przebiegła w sposób niekonwencjonalny. Rozpoczęło się jednak tak jak zwykle. Uczestników konferencji powitała Dyrektor SP w Brzydowie Beata Kucharczuk, następnie głos zabrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz koordynator projektu. Po części oficjalnej nastąpił czas na tzw. „gwóźdź programu” – widowiskowe pokazy doświadczeń w wykonaniu Stowarzyszenia Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY, którzy przyjechali do nas, aż z Katowic.

Uroczysta inauguracja projektu SZKOLNA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Gminie Ostróda