Gminny Dzień Edukacji Narodowej 2017

13.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich, którzy współorganizują proces kształcenia i wychowania młodych pokoleń.

Podczas tegorocznych obchodów, w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie spotkali się nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas złożył życzenia wszystkim pracownikom gminnej oświaty oraz podziękował za zaangażowanie w pracę, trud włożony w edukację oraz konsekwencję w nauczaniu i wychowywaniu młodych pokoleń.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej 2017

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13.10.2017
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Stypendium - Równe Szanse

22.09.2017

W Gminnym Centrum Kultury w Łukcie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla zdolnych uczniów i studentów z terenu Gminy Ostróda, którzy otrzymali stypendia z Fundacji Rozwoju Regionu Łukta w ramach programu ,,Równe Szanse”, którego fundusz dofinansowuje Gmina Ostróda. Ze stypendium mogli skorzystać absolwenci gimnazjów i uczniowie szkół średnich, jak również studenci, którzy osiągnęli wysoką średnią oraz wykazali się aktywnością społeczną. W tym roku nagrodzonych zostało 11 uczniów szkół średnich, którzy otrzymali po 2 000,00 zł oraz 2 studentów po 2 700,00 zł. Łącznie nasi uczniowie otrzymali 27 400,00 zł.  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nauce!

Stypendium - Równe Szanse

„Górska przygoda” - relacja z obozu naukowego w Zakopanem

17.07.2017
Uczniowie z czterech szkół Gminy Ostróda uczestniczący w projekcie "Szkolna Akademia Przyszłości" – rozwijanie kompetencji matematyczno – przyrodniczych w klasach IV - VI mają za sobą pierwszy wyjazd projektowy. Obóz naukowy mający na celu wzbudzenie u uczniów zainteresowanie nauką przedmiotów ścisłych odbywał się w dniach 10 – 16 lipca 2017 r. w Zakopanem. Pod okiem wykwalifikowanej kadry 40 dzieci przez tydzień poprzez eksperymenty i zajęcia terenowe zgłębiało tajniki zjawisk rządzących światem. Planowane są jeszcze trzy turnusy, w sumie z tygodniowego bezpłatnego interaktywnego wypoczynku skorzysta 160 dzieci. Ideą projektu jest ukazanie uczniom zalet nauczania metodą eksperymentu, ponieważ nauka w praktyce pozwala uczyć się szybciej i bez wysiłku.
„Górska przygoda” - relacja z obozu naukowego w Zakopanem

Stypendia pomostowe - trwa nabór wniosków

10.07.2017

Program kierowany jest do tegorocznych maturzystów mieszkających na obszarze Gmin: Łukta, Morąg, Ostróda, Miłomłyn, Gietrzwałd i Dąbrówno.

Podstawowe kryteria:

• Kontynuacja nauki w trybie dziennym,
  • Osiągnięcie wyniku na maturze min. 90 punktów (wg algorytmu: Załącznik nr 1 do Regulaminu),
  • Średni dochód na członka rodziny nie przekracza 1.600 zł brutto lub 1.800 zł brutto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności (dochód wyliczony z czerwca 2017 r.),
  • Rekomendacja Fundacji Rozwoju Regionu Łukta.

ZDOBĄDŹ REKOMENDACJĘ FUNDACJI I UZYSKAJ STYPENDIUM!

Stypendia pomostowe - trwa nabór wniosków

Stypendium "Równe szanse" - ruszyła kolejna edycja

25.05.2017

NIE ZWLEKAJ !

STYPENDIUM „RÓWNE SZANSE” CZEKA

JUŻ OD 1 CZERWCA MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK STYPENDIALNY ON-LINE:
www.e-stypendysta.frrl.org.pl

Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 31 lipca

Stypendium "Równe szanse" - ruszyła kolejna edycja

Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

17.05.2017

Wójt Gminy Ostróda informuje o terminach dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda w roku szkolnym 2016/2017

Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Program Stypendiów Pomostowych 2017/2018

08.05.2017

MATURZYSTO!

Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na pierwszym roku stacjonarnych (dziennych) studiach I stopnia lub jednolitych magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać.

Program Stypendiów Pomostowych 2017/2018

04.05.2017

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kolejny raz Gmina Ostróda otrzymała wsparcie finansowe z Kuratorium Oświaty w Olsztynie na zakup nowości wydawniczych do biblioteki w Szkole Podstawowej w Zwierzewie. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, które staną się inspiracją młodego czytelnika do twórczego działania.

28.04.2017

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM UDZIELANIA WSPARCIA

„Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV – VI Gmina Ostróda