Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Tyrowie

Sport 30.09.2021

Dnia 30 września oficjalnie otwarto i oddano do użytku społeczności szkolnej boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Tyrowie. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Zastępca Wójta Gminy Grzegorz Kastrau, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski, Dyrektor SP Tyrowo Bożena Bohdziewicz, Sołtys wsi Elżbieta Tomczyk i radny Józef Wiśniewski. Po symbolicznym przecięciu wstęgi ksiądz Proboszcz Leszek Nowak poświęcił obiekt. Od teraz uczniowie i wszyscy chętni dorośli mają komfortowe warunki do uprawiania kilku dyscyplin sportowych - piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego. Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Sportu w ramach Programu Rządowego "Sportowa Polska", przy wsparciu i zaangażowaniu Wiceministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacka Osucha oraz posła Zbigniewa Babalskiego.

Realizacja tej inwestycji pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla całej gminy. Boisko stanie się miejscem aktywności sportowej, która wypełni czas dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko z Tyrowa, ale z terenu całej gminy.

Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 30,24 x 50,16 m wyposażone zostało w stojące kosze do uprawiania koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz demontowane w razie potrzeby słupki do piłki siatkowej oraz tenisa ziemnego. Ponadto boisko jest wyposażone w automatyczne oświetlenie oraz piłkochwyty.