otwarcie placu zabaw w miejscowości Ostrowin

Inwestycje unijne 04.09.2012

28 sierpnia 2012r. Wójt Gminy Ostróda Bogdan Bartnicki dokonał uroczystego otwarcia placu zabaw w Ostrowinie. W uroczystości obok zaproszonych gości udział wzięli najmłodsi mieszkańcy Ostrowina i okolic, którzy oprócz zabawy na nowo oddanym placu mieli możliwość uczestniczenia w licznych konkurencjach i rozgrywkach sportowych. Na dzieci czekało ponadto ognisko, słodki poczęstunek oraz przejażdżka powozem.

Przypomnijmy, że plac zabaw powstał dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu ,,Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. Wartość zadania inwestycyjnego wyniosła 18.500,00zł, z czego 7564,50 stanowiło dofinansowanie ze strony Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pozostała kwota pochodziła ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Ostrowin. Plac zabaw w miejscowości Ostrowin wykonany został na działce, znajdującej się w centrum miejscowości, w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy wiejskiej.   W ramach realizacji inwestycji zaplanowano na powierzchni 375m2 montaż elementów placu zabaw m.in. huśtawek wagowych, sprężynowców, karuzeli, dwóch zestawów huśtawkowych oraz ogrodzenie placu. Dzięki realizacji inwestycji, została zagospodarowana część przestrzeni publicznej w centrum miejscowości, a najmłodsi mieszkańcy zyskali możliwość spędzania wolnego czasu w bezpiecznym otoczeniu.