Otwarcie pracowni w Szkole Podstawowej w Brzydowie

Inwestycje unijne 25.01.2010

20 stycznia 2010 roku miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej
w Brzydowie. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin.

W ramach dofinansowania z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 w Brzydowie utworzono pracownie komputerową na 15 stanowisk dla uczniów i 1 stanowisko dla nauczyciela, jak również oprogramowanie antywirusowe, oprogramowanie wspomagające, rzutnik multimedialny, ekran, tablice multimedialną i urządzenie wielofunkcyjne.

Uczniowie gminnych placówek oświatowych mogą już uczyć się w  warunkach godnych standardów europejskich. Dobiegła bowiem końca realizacja dwóch projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Obydwa projekty miały na celu dostosowanie systemu edukacji do potrzeb rynku pracy oraz promocję różnorodnej i dostępnej edukacji, poprzez wzrost atrakcyjności infrastruktury społecznej i edukacyjnej, przez zastosowanie nowoczesnej technologii dostępnej dla dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich. W ramach obydwu przedsięwzięć gminne placówki oświatowe zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy i multimedialny.