Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie

Sport 13.05.2022

W Szyldaku rozegrano Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie. W rywalizacji wzięło udział blisko 140 uczniów z rocznika 2011 - i młodszych z dziewięciu jednostek oświatowych.  W zawodach swoje umiejętności mogły zaprezentować drużyny chłopców i dziewcząt. Po czterogodzinnej zabawie poznaliśmy najlepsze zespoły. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie, które wygrały zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców! 

 

 Dwa ognie to wieloosobowa zabawa sportowa przeznaczona głównie dla dzieci. W grze jednocześnie biorą udział dwie drużyny z taką samą ilością zawodników, pole gry jest to jeden prostokąt podzielony na dwie równe części. Gra polega na wzajemnym „zbijaniu się”, tzn. na uderzaniu piłką w osoby będące w drużynie przeciwnej. Gracze nie mogą wykraczać poza swoją część boiska. Zbicie (czyli punkt) następuje, gdy rzucona piłka dotknie gracza drużyny przeciwnej i spadnie na ziemię. Zbicie nie liczy się, gdy piłka odbije się od ziemi. Gracz może łapać piłkę od swojej „matki”. Wygrywa zespół, który zdobędzie więcej punktów w wyznaczonym czasie. 

 

Łącznie rozegrano aż 38 pojedynków a czas jednego meczu to 4 minuty. Spotkania były bardzo emocjonujące, nie brakowało głośnego dopingu i fantastycznych akcji wszystkich zespołów. W grze trzeba było wykazać się szybkością, kreatywnością oraz umiejętnością zwodów. Za zwycięstwo drużyny otrzymywały 3 punkty, za remis - 1 punkt, za porażkę - 0 punktów.

 

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

 

I miejsce SP Lipowo

II miejsce SP Szyldak

III miejsce SP Durąg

IV miejsce SP Zwierzewo

V miejsce SP Tyrowo

VI miejsce SP Pietrzwałd

VII miejsce SP Idzbark

VIII miejsce SP Samborowo

 

Klasyfikacja końcowa chłopców: 

 

I miejsce  SP Lipowo

II miejsce SP Szyldak

III miejsce SP Durąg

IV miejsce SP Idzbark

V miejsce SP Tyrowo

VI miejsce SP Pietrzwałd

VII miejsce SP Samborowo

VIII miejsce SP Zwierzewo

IX miejsce SP Brzydowo 

 

Po zakończonych grach odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny w obu kategoriach otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyła Pan Robert Pestkowski, dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej.