PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 17.10.2021

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek,  wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Wreszcie nadszedł czas ślubowania. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 14 października 2021 r. Ze względu na pandemię uczniów i zaproszonych gości obowiązywał reżim sanitarny. W uroczystości nie mogli wziąć udziału przedszkolaki, uczniowie klasy II i III, przedstawiciele klas starszych oraz poczet sztandarowy. Mimo wyjątkowej sytuacji pasowanie przebiegło w równie podniosłej atmosferze, jak w latach ubiegłych

 Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Następnie uczniowie klasy pierwszej, w obecności dyrekcji, rodziców oraz przedstawiciela Rady Rodziców, złożyli przyrzeczenie. Ślubowali, że będą pilnymi uczniami i dobrymi Polakami. Obiecali również, że swym zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły" - mówiła, dotykając ołówkiem ramion uczniów.
Następnie uczniowie otrzymali dyplomy, prezenty od rodziców i Rady Rodziców.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

                                                                                                Grono Pedagogiczne