Pierwsza Pomoc

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 30.10.2012

W dniu 22.10.2012 r. na zaproszenie pedagoga szkolnego Bogumiły Jabłonka gośćmi w naszej szkole byli Ratownicy Medyczni i zarazem Instruktorzy Pierwszej Pomocy Medycznej z Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A. Było to nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie,w którym wzięli udział uczniowie z kl. III – VI.

 

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w  sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Ratownicy wyjaśnili dzieciom na czym polega ich praca. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pod okiem instruktora  ćwiczyły na fantomach uciski ratownicze. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Na zakończenie spotkania Pani Dorota Czarnik -opiekun PCK - rozdała dzieciom książeczki z instruktażem udzielania pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku.

Gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku szkolnym.

12345