PIERWSZY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO „GRAND PRIX LATO 2010”

Sport 23.08.2010

„Nareszcie” - takim słowem przywitał się z organizatorami jeden z zawodników grających od kilkunastu lat w brzydowskiej sali. 20 sierpnia ruszyła karuzela tenisowa. Frekwencja nie była wprawdzie najwyższa, bo wystartowało zaledwie 14 zawodników, ale związane jest to z okresem urlopowym. Kilkunastu tenisistów sygnalizowało swoją absencję uzasadniając ją wyjazdami na letni wypoczynek lub pracami związanymi z sezonem letnim.

Zawody stały na dobrym poziomie. Zwycięzcą został triumfator „Grand Prix Brzydowo 2010” Czesław Nowicki, który w finale pokonał po zaciętym pojedynku Wojciecha Łątkowskiego 3:2. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Łątkowski, który w meczu o miejsce drugie dość gładko wygrał z Bogdanem Próchnickim. Na miejscu czwartym znalazł się Grzegorz Jatkiewicz, dla którego był to „come back” po wielu latach (przebywa aktualnie w Anglii). Bardzo dobrze wypadł w zawodach Tomasz Szulga zajmując szóste miejsce i tym samym zasygnalizował, że w turnieju Grand Prix Brzydowo 2010/2011 może stanąć do walki o czołowe miejsca. Nieźle zagrał także Marek Parol, który uplasował się na ósmym miejscu pozostawiając za swoimi plecami kilku bardzo dobrych zawodników liczących się w amatorskim tenisie w Ostródzie. Organizatorzy zmienili troszeczkę zasady punktacji by rywalizacja o miejsca w czołówce była bardziej zacięta.