Płomień Turznica awansował do klasy Okręgowej

Sport 04.06.2017

Historyczny sukces odnieśli piłkarze Płomienia Turznica. Na dwie kolejki przed zakończeniem bieżącego sezonu zespół prowadzony przez Radosława Teliszewskiego awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. Awans został wywalczony na pięknym stadionie w Lidzbarku Warmińskim, gdzie drużyna z naszej gminy wygrała 5:2 po bramkach Adriana Sadowskiego - 3, Macieja Zglenickiego i Łukasza Świgonia.

Kiedy w 2015 roku drużyna  z Turznicy powróciła do klasy "A"  po 21 latach wszyscy traktowali to jako wielkie osiągnięcie. Zaledwie po dwóch latach drużyna wspięła się na wyżyny i awansowała jeszcze jeden szczebel wyżej. Już kilka tygodni wcześniej było wiadome, że gmina Ostróda będzie miała kolejnego przedstawiciela w klasie okręgowej. Zarówno Płomień Turznica jak i LKS Tyrowo znajdowali się w czubie tabeli. Równiejszą i bardziej ustabilizowaną formę w tym sezonie miał jednak Płomień i na finiszu rozgrywek może cieszyć się z historycznego awansu. Oznacza to, że od sezonu 2017/18 w klasie okręgowej gmina Ostróda będzie miała dwóch przedstawicieli. Płomień dołączy do Kormorana Zwierzewo, a kibice będą mogli obserwować kolejne derbowe widowiska.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom Płomienia tego zasłużonego osiągnięcia.

Tabela po XX kolejce