Podsumowanie konkursu „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

OSP 23.03.2017

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Pietrzwałdzie odbył się finał gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ten odbywa się co roku w pięciu etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym.

W finale eliminacji wzięło udział 25 reprezentantów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Ostróda. Konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwsza część pisemna, podczas której zawodnicy rozwiązywali test oraz część druga - ustna. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa.

Nagrody zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podkreślając, że cieszy go zainteresowanie tematyką strażacką wśród młodych ludzi, którzy przygotowując się do konkursu zyskują cenną wiedzę. Zwycięzcom pogratulował również Starszy Sekcyjny Arkadiusz Stępka z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie oraz Komendant Gminny Związku OSP RP Krzysztof Ruczyński.

Laureatami konkursu zostali:
Szkoły Podstawowe:
I miejsce -  Julia Burczak z m. Samborowo
II miejsce – Dominika Cegiełka z m. Szyldak
III miejsce – Michalina Kuleszaz z m. Samborowo

Gimnazja:
I miejsce – Karolina Elwartowska z m. Pietrzwałd
II miejsce – Patryk Barczak z m. Ostróda
III miejsce – Mateusz Krawczyk z m. Durąg

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych grupach, reprezentować będą Gminę Ostróda w Eliminacjach Powiatowych.