Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

OSP 30.12.2016

W sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ostródzie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące gminny etap Konkursu Plastycznego ”Zapobiegajmy Pożarom”. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył laureatom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. W spotkaniu uczestniczyli autorzy prac plastycznych z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda. Konkurs przeprowadzony został w następujących grupach - I grupa – przedszkolna 9 prac, II – klasy 1-3 szkół podstawowych 31 prac, III – klasy 4-6 szkół podstawowych 44 prace, IV – gimnazjum 17 prac. Na konkurs wpłynęło ogółem 101 prac.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką przeciwpożarową, uwrażliwieniem na zagrożenia, zapoznaniem z tradycjami i życiem strażackim, oraz rozwijaniem talentów i zainteresowań małych twórców. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Komisja konkursowa w składzie Anna Małecka, Wanda Rakowicz oraz Grzegorz Kastrau zdecydowała nagrodzić prace, odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz na umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria I – przedszkola (9 prac)
I miejsce Janusz Wojtczak (Stare Jabłonki)
II miejsce Hanna Maciejewska (Zwierzewo)
III miejsce Alicja Tyszek (Stare Jabłonki), Bartosz Romański (Zwierzewo)

Kategoria II szkoła podstawowa klasy I-III (31 prac)
I miejsce Wiktoria Bojar (Idzbark)
II miejsce Julia Gajewska (Idzbark)
III miejsce Lena Budnicka (Zwierzewo), Martyna Wielozińska (Idzbark)

Wyróżnienia: Jakub Malewski (Brzydowo), Amelia Kiersnowska (Brzydowo), Kinga Oporska (Idzbark), Zuzanna Szymon (Tyrowo), Zofia Kastrau (Idzbark.

Kategoria III szkoła podstawowa klasy IV-VI (44 prace)
I miejsce Zuzanna Maćkiewicz (Zwierzewo)
II miejsce Oliwia Soja (Idzbark)
III miejsce Emilia Leszczyńska (Zwierzewo), Joanna Sieradło (Lipowo)

Wyróżnienia: Aleksander Olszko (Idzbark), Kinga Wińska (Zwierzewo), Rafał Grzeszkowicz (Tyrowo), Paulina Koprowicz (Idzbark), Natalia Gołębiewska (Lipowo).

Kategoria IV gimnazjum (17 prac)
I miejsce Hanna Nowacka (Durąg)
II miejsce Weronika Kuc (Ostróda)
III miejsce Martyna Car (Ostróda), Aleksandra Skolimowska (Durąg)

Wyróżnienia: Sandra Ruczyńska (Durąg), Paulina Drwęcka (Durąg), Sandra Sikorska (Durąg).

GRATULUJEMY!!!

Konkurs plastyczny został sfinansowany przez Urząd Gminy Ostróda oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Starych Jabłonkach w ramach projektu "OSP w działaniu" finansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.