Podsumowanie piłkarskiego weekendu w Gminie Ostróda

Sport 10.04.2017

Zwycięstwo, remis i porażka to bilans spotkań drużyn piłkarskich z terenu Gminy Ostróda w miniony weekend. Płomień Turznica wygrał 3:2 na wyjeździe z KS Wojciechy, LKS Tyrowo zremisowało 1:1  z GKS Błękitni/Korona Klewki, a Kormoran Zwierzewo przegrał 1:4 z Olimpią Olsztynek.

Jedyny przedstawiciel Gminy Ostróda w V lidze - Kormoran Zwierzewo uległ Olimpii Olsztynek 1:4. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Bramkę dla Kormorana w 42 minucie zdobył Paweł Śnieżawski. Niestety jak się okazało było to jedyne trafienie przez zawodników znad Szeląga. Po przerwie sytuacja Kormorana się skomplikowała po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Nejman. Przez ponad 30 minut Olsztynek grał z przewagą jednego zawodnika i w tym czasie trzykrotnie wypunktował zawodników Krzysztofa Lipińskiego.

W minioną sobotę wystartowały rozgrywki Klasy A. Na tym szczeblu rozgrywek posiadamy dwie drużyny reprezentujące Gminę Ostróda. Płomień Turznica wygrał na wyjeździe z KS Wojciechy 3:2, a LKS Tyrowo zremisowało na własnym terenie z GKS Błękitni/Korona Klewki 1:1.

Drużyna z Turznicy stoczyła prawdziwy bój z KS Wojciechy, które są położone kilkanaście kilometrów od Obwodu Kallingradzkiego. Początek meczu nie był do końca wymarzony przez trenera Płomienia, bo rywale w 15 minucie objęli prowadzenie. Pięć minut później Adrian Sadowski doprowadził do remisu wykorzystując rzut karny. W ostatniej minucie pierwszej połowy Maciej Klimecki trafił na 2:1 i Płomień wygrywał. Po przerwie mimo, że lepiej grał Płomień to drużyna KS Wojciechy doprowadziła do remisu. W 75 minucie Płomień Turznica ponownie wyszedł na prowadzenie po tym jak kolejną 11-stkę wykorzystał Michał Solis. W 80 minucie ten sam zawodnik obejrzał czerwony kartonik i do końca trzeba bylo walczyć o korzystny rezultat. Ostatecznie trzy punkty wróciły do Turznicy i Płomień umocnił się na pozycji wicelidera.

Kibice wraz z Wójtem Gminy Ostróda w Tyrowie obejrzeli równie ciekawy i emocjonujący pojedynek. Pierwszą część gry zdominowali goście zza Olsztyna i zasłużenie prowadzili po skutecznie wykorzystnym rzucie karnym. Druga połowa była już inna w wykonaniu Tyrowiaków. To piłkarze GKS Błękitni/Korona zostali zepchnięci do defensywy, ale skutecznie odpierali ataki. Sytuacji nie brakowało, jednak w dalszym ciagu to goście utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. W 67 minucie Daniel Łęgowski doprowadził do remisu po strzale z rzutu wolnego. Kiedy mogło by się wydawać, że pójdzie już "z górki" na pierwszoplanową postać wyrósł bramkarz przyjezdnych, który świetnie interweniował między słupkami. Do końca spotkania nie udało się żadnej z drużyn przechylić szali na swoją korzyść i oba zespoły musiały podzielić się punktami.

Iskra Smykówko i Mewa Smykowo, które występują w Klasie B rozgrywki zainaugurują w Wielką Sobotę.

Tabela V ligi:

Tabela Klasy A:

Najbliższe mecze drużyn z Gminy Ostróda:

V liga:

Kormoran Zwierzewo  vs  LKS Orzeł Janowiec Kościelny (15.04.2017r. godz. 16:00)

Klasa A:

LKS Płomień Turznica  vs  KS Jonkovia Jonkowo (odwołany - goście wycofali się z rozgrywek)

KS Wojciechy  vs  LKS Tyrowo (15.04.2017r. godz. 16:00)