Podsumowanie piłkarskiego weekendu w Gminie Ostróda

Sport 24.04.2017

W miniony weekend tylko A-klasowicze zdobyli komplety punktów. Płomień Turznica pewnie pokonał 4:1 Burzę Słupy, a LKS Tyrowo 3:1 Leśnik Nowe Ramuki. Jedyny przedstawiciel gminy w klasie okręgowej Koromoran Zwierzewo odniósł trzecią porażkę z rzędu. Tym razem lepsza od zawodników Krzysztofa Lipińskiego okazała się olsztyńska Warmia. W klasie B bezbramkowo zremisowała Iskra Smykówko z GKS Szymbark, a Mewa Smykowo przegrała 2:5 z LZS Jamielnik.

Spotkanie pomiędzy Kormoranem, a Warmią nie mogło lepiej rozpocząć się dla zwierzewian. Już w 2 minucie Marcin Kasprowicz trafił do siatki i Kormoran był na prowadzeniu. Niestety jak się okazało były to miłe złego początki. Jeszcze przed przerwą Warmia strzeliła dwie bramki i wygrywała. W 60 minucie sytuacja naszej drużyny się skomplikowała, ponieważ z boiska wyleciał Paweł Śnieżawski. Grający w przewadze piłkarze Warmii strzelili jeszcze trzy bramki i odnieśli zasłużone zwycięstwo 5:1.

Znakomicie spisują się rywalizujące w Klasie "A" drużyny Płomienia Turznica i LKS Tyrowo. Oba zespoły mogły się cieszyć z kolejnych zdobytych trzech punktów. Zawodnicy z Turznicy na wyjeździe podejmowali Burzę Słupy. Podopieczni trenera Radosława Teliszewskiego pewnie wygrali, bo aż 4:1. W 25 minucie ukarany został czerwoną kartką gracz gospodarzy co ułatwiło sprawę naszej drużynie. Jeszcze przed przerwą  do siatki trafili Arkadiusz Teliszewski oraz Adrian Sadowski i Płomień prowadził 2:0. Po przerwie obraz gry nie zmienił się i Płomień kontolował poczynania na boisku. Kolejne trafienia zdobyli Patryk Mejka i ponownie Adrian Sadowski. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko trafieniem z rzutu karnego. Dzięki zwycięstwu Płomień umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek.

LKS Tyrowo na własnym boisku podejmował Leśnik Nowe Ramuki. W rundzie jesiennej rywale przegrywali mecz za meczem i zamykali ligową tabelę. Wiosną jednak przezentują się całkiem przyzwoicie i liczyli, że uda się urwać punkty LKS-owi. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem Tyrowiaków 2:0. Do siatki trafili w 29 minucie Maciej Kozioł i w 44 minucie Przemysław Różycki. Goście mecz musieli kończyć w 10 - tkę, po tym jak drugą zółtą, a w konsekwencji czerowną w 60 minucie otrzymał jeden z graczy Leśnika. Nie przeszkodziło to jednak w stwarzaniu sobie sytuacji. Po jednej z okazji Leśnik zdobył bramkę kontaktową. Ostatecznie ostatnie słowo należało do LKS-u. Wynik spotkania ustalił Marcin Ossowski i trzy punkty zostały w Tyrowie.

Iskra Smykówko, mająca aspiracje na awans do Klasy "A" zremisowała bezbramkowo z GKS Szymbark. Zawodnikom ze Smykówka nie mógł pomóc w tym spotkaniu ich najlepszy strzelec Marcin Kostiok, który pauzował za żółte kartki. Iskra miała okazje na strzelenie bramek, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Najlepszą zmarnował Mateusz Sontowski, który nie potrafił wykorzystać rzutu karnego.

Drugi przedstawiciel w Klasie "B" Mewa Smykowo ponownie musiała uznać wyższość rywali. Tym razem lepsi od zawodników Zbigniewa Wójcika okazali się gracze Żaka Jamielnik. Aż pięciokrtonie piłka znalazła drogę do bramki Mewy. Zespół Smykowa potrafił odpowiedzieć tylko dwukrotnie za sprawą Krzysztofa Grochalskiego i Mariusza Ignatjuka. Niestety Mewa w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Tabela V ligi

Tabela Klasy "A"

Tabela Klasy "B"

Najbliższe mecze drużyn z Gminy Ostróda:

V liga:

Kormoran Zwierzewo  vs  Pomowiec Gronowo Elbląskie (Zwierzewo, 29.04.2017r. godz. 16:00)

Klasa A:

LKS Płomień Turznica  vs  GLKS Jonkowo (Turznica, 29.04.2017r. godz. 16:00)

Jonkovia Jonkowo  vs  LKS Tyrowo (odwołany - KS Jonkovia wycofała się z rozgrywek)

Klasa B:

GKS Iskra Smykówko  vs  Avista Łążyn (Smykówko, 29.04.2017r. godz. 16:00)

MLKS Olimpia Kisielice  vs  GKS Mewa Smykowo (Kisielice, 29.04.2017r. godz. 17:00)