"Pokaż na co się stać!"

Oświata 14.10.2011

Stowarzyszenie ,,Pomoc Dzieciom Potrzebującym” w Ostródzie w partnerstwie z Gminą Ostróda  we wrześniu rozpoczęło realizację  projektu pod tytułem ,,Pokaż na co cię stać !” Projekt współfinansowany jest  przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych 274 uczniów (131  dziewcząt  i 143 chłopców) uczęszczających do Gimnazjów w Durągu i Lipowie poprzez udział w dodatkowych zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, specjalistycznych i rozwijających zainteresowania i talenty w okresie od 1.09.2011r. do 31.08.2013 r.

W ramach projektu realizowane będą różnorodne formy wsparcia. Przeprowadzonych zostanie 1360 godzin zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej. Dzięki realizacji projektu uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i zainteresowania poprzez udział  w różnorodnych zajęciach. W obu szkołach prowadzone będą zajęcia sportowe, utworzone zostaną zespoły wokalne i instrumentalne, zajęcia rozwijające umiejętności artystyczne. W Durągu realizowane będą zajęcia dziennikarskie (w sumie 1428 godzin zajęć).

W ramach wsparcia specjalistycznego zatrudnieni zostaną: psycholog i doradca zawodowy, a 120 uczniów z obu szkół uczestniczyć będzie w nauce pływania.

W celu realizacji zajęć na wysokim poziomie merytorycznym zakupionych zostanie wiele nowoczesnych pomocy i środków dydaktycznych (m.in. : telewizory, tablice interaktywne, interaktywny system do przeprowadzania testów, laptopy, aparaty fotograficzne, urządzenia wielofunkcyjne, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy).

Uzupełnieniem oferty będą atrakcyjne wycieczki i wyjazdy edukacyjne, m.in. do Warszawy, Oceanarium w Gdyni, na  warsztaty garncarskie w Nidzicy. Zorganizowany zostanie siedmiodniowy obóz sportowy, a na zakończenie dziesięciodniowy obóz podsumowujący.

Łączna wartość projektu 999 591,93 zł