Półfinał wojewódzki turnieju piłki nożnej dziewcząt o Puchar Marka Wielgusa

Sport 16.05.2008

Podobnie jak w kilkunastu poprzednich latach tak i tym razem reprezentantki SP Brzydowo nie pozostawiły złudzeń kto rządzi na tym terenie. Zdobyły komplet punktów i zdobyły aż 18 bramek tracąc zaledwie dwie. Ich zwycięstwa z „Noletem” 9:1, Ostródą 6:1 oraz z Olsztynkiem 3:0 mówią same za siebie. Najlepszą bramkarką turnieju została zdecydowanie Angelika Kowalczyk a najlepszą zawodniczką a zarazem królem strzelców została Marika Cempel (6 bramek). Na drugim miejscu sklasyfikowana została drużyna UKS „Perły” Olsztynek która pokonała Żabi Róg 4:0 oraz w ostatnim meczu turnieju zremisowała 2:2 z Ostródą. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z Ostródy, które zaledwie zremisowały z Żabim Rogiem 2:2 dzięki czemu zajęły miejsce trzecie nie dające awansu do finału. Wyniki turnieju i tabelka końcowa:

3:15

Zespół z Brzydowa prowadzony przez trenera Jacka LORENCA wystąpił w składzie: Angelika KOWALCZYK w bramce oraz Daria KUCABA, Ewelina BRODZIŃSKA, Paulina KRÓLIKOWSKA, Marika EMPEL, Beata SPYCHAŁA, Joanna BEŁZA, Renata MAJKOWSKA, Klaudia ŚLEDŹ, Amelia ŹDZIEBŁOWSKA,

Nie gorzej spisują się inne drużyny „Kormorana” Brzydowo. Juniorki biorące udział w cyklicznej imprezie „Piłkarska Kadra Czeka” w turnieju półfinałowym rozegranym w Rybnie podobnie jak ich koleżanki z Wielgusa nie pozostawiły złudzeń rywalkom kto jest lepszy. W zawodach udział wzięło trzy drużyny: „Kormoran” Brzydowo „Iskra” Narzym oraz gospodynie zawodów Gimnazjum Rybno. Drużyna brzydowska wygrała oba mecze z Rybnem 2:0 oraz z Narzymiem 3:1 i zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego który rozegrany zostanie na początku czerwca. Miejsce rozgrywek nie zostało jeszcze wyzna- czone. Skład zespołu „Kormorana”: Karolina TISSAREK w bramce oraz zawodniczki z pola: Paulina WATKOWSKA, Klaudia RUĆKOWSKA, Beata FILIPO-WIAK, Aleksandra BRODZIŃSKA, Joanna KONDRATOWICZ, Małgorzata SAGAN, Daria MICHALAK, Patrycja KUCHARCZYK, Anna PRZYBYLSKA, Paulina GOSZCZYŃ-SKA, Paulina NOGALSKA, Anna ŻEBEREK, Natalia PRÓCHNIEWSKA, Karolina KIE-LAK, Paulina KAWCZYŃSKA.

Najmłodsze zawodniczki czyli dziewczęta z klas I-III a więc adeptki tego sportu także nie próżnują. Po mocno przepracowanym obozie kondycyjnym w Starej Lesnej na Słowacji przygotowują się do pierwszego ich turnieju jakim jest ogólno polski turniej „Z podwórka na stadion”. Pierwszą eliminację gminną mają już poza sobą a mianowicie eliminacje gminne. Teraz czeka je turniej o tytuł Mistrza Powiatu. Trener LORENC zapowiada walkę i tytuł i powtórzenie swoich osiągnięć z ostatnich lat czyli miejsca na pudle w Olsztynie.

Przy okazji LUKS „Kormoran” Brzydowo (zawodniczki i działacze) chcieli by bardzo podziękować Panu Stanisławowi Cichowiczowi właścicielowi Hotelu „Sajmino” za pomoc w organizacji zgrupowania.