Remont drogi w miejscowości Rudno

Inwestycje gminne 29.04.2021

Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 499 219,01 zł na zadanie pod nazwą „Remont drogi w miejscowości Rudno”. Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 998 438,02 zł.

Inwestycja obejmuje swoim zakresem wykonanie remontu nawierzchni drogi oraz chodnika. Planuje się wyremontowanie, istniejącej nawierzchni jezdni z masy bitumicznej z przeznaczeniem pod ruch KR-2 i KR-3. Długość remontowanego odcinka jezdni to ok. 513,0 mb. Chodnik zostanie wykonany z kostki betonowej. Przedmiotowa droga jest niezwykle ważna nie tylko dla Gminy Ostróda i jej mieszkańców, ale również dla całego regionu, gdyż stanowi główną drogę dojazdową do ZUOK Rudno. Jej remont przyczyni się do wzrostu komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców.