Reprezentacja Gminy Ostróda najlepsza w województwie

Sport 07.06.2017

7 czerwca na stadionie w Reszlu, gdzie swoje mecze rozgrywają miejscowe Orlęta odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Po pewnym wygraniu etapu rejonowego nasza reprezentacja nie miała sobie równych w województwie i zagra w finale krajowym.

Pierwotnie w turnieju miały wystartować cztery drużyny, ale nie dotarli piłkarze z Olecka. Oznaczało to, że najlepsza drużyna województwa zostanie wybrana po rozegraniu turnieju "każdy z każdym". Drużyna prowadzona przez Piotra Garnusza pokonała najpierw 1:0 gminę Działdowo po emocjonującym widowisku. O tym czy nasza drużyna zagra w finale krajowym miał zadecydować mecz z gospodarzami – gminą Reszel. Nasi chłopcy nie pozostawili złudzeń i pewnie pokonując rywali 6:2 zdobyli tytuł Mistrzów Województwa.

Dzięki zwycięstwu reprezentacja gminy Ostróda wystąpi w dniach 11-14 lipca w krajowym finale turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” w Zamościu.

Gratulujemy osiągniętego wyniku i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!