Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej

SP w Brzydowie 24.10.2013

23 października 2013 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. W tym najważniejszym dla każdego pierwszaka dniu dzieci udowodniły, że potrafią już się wiele nauczyć, znają prawa i  obowiązki uczniów i wiedzą, jak zachować się w różnych sytuacjach. Przedstwiły przygotowaną pod opieką wychowawczyni Pani Urszuli Teliczan oraz Pani Joanny Wierzchowskiej część artystyczną. Na uroczystość, oprócz rodziców dzieci przybyli także goście w osobach Pani kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy w Ostródzie Janiny Roman  oraz Pana Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

Dla niektórych dzieci był to pierwszy publiczny występ, trema była więc olbrzymia. Równie mocno przeżywali to wydarzenie rodzice pierwszaków. Po części artystycznej w obecności Pocztu Sztandarowego odbyło się ślubowanie, a następnie pasowania pierwszaków na uczniów. Ciepłymi słowami powitała pierwszaków w gronie uczniów Pani Dyrektor szkoły Beata Kucharczuk. Wójt Gminy Ostróda Pan Bogusław Fijas życzył dzieciom sukcesów w nauce oraz osiągnięć w sporcie. Dzieci otrzymały wiele upominków i życzeń. Częścią końcową uroczysości był słodki poczęstunek w sali lekcyjnej.