SP Samborowo zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie

Sport 09.04.2017

Olbrzymi sukces odniosły uczennice Szkoły Podstawowej w Samborowie, które wygrały finał wojewódzki turnieju piłki nożnej " Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-8 i U-12. W nagrodę dziewczynki U-12 wystąpią na ogólnopolskim finale, który odbędzie się w dniach 29-kwietnia - 2 maja. Dodatkowo z trybun obejrzą mecz finałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Arką Gdynia.

 

W grupie eliminacyjnej zawodniczki z Samborowa  pokonały rówieśniczki z Pisza, Turzy Wielkiej, Elbląga i Kozłowa. Zespoły z Elbląga i Turzy Wielkiej pokonały po 4:0, z Pisza 3:0, a z Kozłowem uczennice z Samborowa urządziły sobie festwial strzelecki aplikując rywalkom aż 10 bramek.

 

W półfinale Oliwia Czarnecka i spółka 10:0 pokonały SP2 z Nowego Miasta Lubawskiego. W finałowym pojedynku Samborowa nie była w stanie zatrzymać drużyna SP18 Olsztyn, która przegrała "skromnie", bo tylko aż 6:0.

 

Zawodniczki U-12 przez cały turniej przeszły jak burza. Wygrały wszystkie sześć swoich spotkań, strzelejąc 37 bramek i nie tracąc przy tym ani jednej. Bilans wręcz niesamowity. Nie mogło zabraknąć zawodniczek z Samborowa w wyróżnieniach indywidualnych. Oliwia Czarnecka została najlepszą strzelczynią całego turnieju strzelając rywalkom aż 19 bramek! Najlepszą bramkarką została Ania Brzozowska i tu nie mogło być niespodzianki, bowiem nikt na reprezentantkę Samborowa nie znalazł sposobu by ją pokonać.

 

W kategorii U-8 dziewczynek SP Samborowo także zostało Mistrzem Województwa. Po niesamowitym finale, gdzie drużyna z Samborowa do ostatnich minut przegrywała 1:2, ale w końcówce  udało się doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Po wielkich emocjach udało się zwyciężyć w serii rzutów karnych i cieszyć się z drugiego złota tego dnia.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

 

Skład U-8 SP Samborowo: Julia Czarnecka, Marta Cichocka, Nikola Dargacz, Amelia Makrucka, Antonina Mikołajczyk, Lena Noumann, Paulina Stawska, Patrycja Ucińska

Skład U-12 SP Samborowo: Anna Brzozowska, Oliwia Czarnecka, Julia Gresiuk, Aleksandra Krajzewicz, Michalina Kulesza, Kaja Morenc, Maria Sadowska, Wiktoria Szczuplińska, Wiktoria Żygo, Anna Gliszczyńska

Opiekunowie: Sławomir Mikołajczyk i Arkadiusz Łopatowski