Sport

'Gminne Złotka' po raz kolejny Mistrzyniami Województwa!

05.10.2020

W Biskupcu zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Ludowych Zespółów Sportowych w  6 - osobowej piłce nożnej kobiet. Zawodniczki reprezentujące Gminę Ostróda po raz kolejny obroniły tytuł Mistrzyń Województwa nie dając żadnych szans rywalkom!

'Gminne Złotka' po raz kolejny Mistrzyniami Województwa!

Gmina Ostróda na II miejscu w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich

19.09.2020

Na strzelnicy KS Garda odbyły się Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W zawodach wystartowało 14 drużyn, w tym dwie reprezentacje Gminy Ostróda. Nasza pierwsza drużyna w składzie: Robert Horodyłowski, Paweł Fijas, Mateusz Szcześniak "wystrzelała" wicemistrzostwo województwa. Zwyciężyła Gmina Biskupiec Pomorski, a podium uzupełniła reprezentacja Gminy Lubawa I.

Gmina Ostróda na II miejscu w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich

II Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Osróda

30.08.2020

31 sierpnia w letniej wiacie na terenie Sajmino Family House ponad 70 siłaczy wystartowało w II Otwartych MIstrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Na starcie pojawili się wszyscy najmocniejsi zawodnicy z Polski, którzy do Kajkowa przyjechali prosto z turnieju mistrzowskiego w Siedlcach. Wśród zmagających się ze sztangą byli też medaliści mistrzostw Europy w tej konkurencji.

Wyniki OPEN

Wyniki WAGOWO

II Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Osróda
Sport

Zapraszamy na II Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda

20.08.2020

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sportów siłowych do uczestnictwa w II Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody odbędą się 30.08.2020 r. w Kajkowie ul. Kajki 6 - parking Hotelu Sajmino. Start zawodów o godz. 10:00.

Regulamin zawodów

PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach

26.07.2020

Trzeci turniej PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach okazał się szczęśliwy dla GRU Juko Piotrków Trybunalski i Autoinwest SAS Gdańsk. Na plaży Hotelu Anders mistrzynie Polski odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu w tegorocznym cyklu, pokonując w finale poznańskie Pyrki. Z kolei gdańszczanie w końcu odnieśli pierwszą victorię, zwyciężając „czarnego konia” zawodów, czyli MKS Delfin Grudziądz.

PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach
Sport

Program 'Klub 2020' - znamy wyniki!

05.06.2020

Siemdem klubów - GLKS Kormoran Zwierzewo, LKS Płomień Turznica, LKS Tyrowo, GKS  Iskra Smykówko, Góra Idzbark, MLKS Ostróda i OKŻ Ostróda otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł w ramach Programu "Klub 2020" realizowanego przez Ministerstwo Sportu! Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz wsparcie działalności klubów sportowych. Sześć z wymienionych klubów skorzystało z pomocy Gminy Ostróda w aplikowaniu wniosków.

Program 'Klub 2020' - znamy wyniki!

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie

04.03.2020

W Brzydowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczniów z rocznika 2009 - i młodszych z siedmiu jednostek oświatowych.  W zawodach swoje umiejętności mogły zaprezentować drużyny chłopców i dziewcząt. Po pięciogodzinnej zabawie poznaliśmy najlepsze zespoły. W tym roku mistrzostwo zdobyły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Samborowie oraz niespodziewanie "rzutem na taśmę" chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie

Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc 2020

27.02.2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po ubiegłorocznym debiucie  jakim była organizacja I Otwartych Mistrzostw Gminy Ostróda w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda nasza impreza została doceniona i trafiła do Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc. Początek ligi jest zaplanowany na 18.04.2020 r. w Rudce, a finał 29.08.2020 r. w Gminie Ostróda. Dokładna lokalizacja naszych zawodów, których będziemy gospodarzami nie jest jeszcze znana. Natomiast wiemy już w jakich kategoriach wagowych i wiekowych będą się mierzyć zawodniczki i zawodnicy.

Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc 2020
Sport

Prelekcja Karola Bieleckiego 'Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach'

22.02.2020

W sali ostródzkiego amfiteatru odbyła się bardzo ciekawa prelekcja pt. "Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach" byłego wybitnego szczypiornisty Karola Bieleckiego, uczestnika Igrzysk Olimpijskich oraz medalisty Mistrzostw Świata. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, przedstawiciele oraz mieszkańcy Gminy Ostróda.

XXIV Plebiscyt Gazety Ostródzkiej - sukcesy mieszkańców Gminy Ostróda

21.02.2020

W piątek w Hotelu Anders poznaliśmy wyniki XXIV Plebiscytu Gazety Ostródzkiej na 10 Najpopularniejszych Sportowców Ostródy 2019. W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch przedstawicieli naszej gminy. Na czwartym miejscu uplasował się pochodzący z Szyldaka Jakub Zwaliński, który w ubiegłym roku został wicemistrzem świata w kulturystyce sportowej. Dziesiąty w głosowaniu czytelników był Mateusz Leśniewski z Moto Klubu Ostróda, wicemistrz Polski w klasie Junior 85 w konkurencji Enduro. Po raz kolejny przedstawiciele Gminy Ostróda zdominowali konkurencję w kategorii "Najpopularniejszy Piłkarz Regionu". Pierwsze miejsce zajął Sebastian Wojtkiewicz z GKS Iskra Smykówko, a drugie miejsce zdobył Maciej Dwórznik, reprezentujący LKS Płomień Turznica.

XXIV Plebiscyt Gazety Ostródzkiej - sukcesy mieszkańców Gminy Ostróda