Aktualności

Sport

Tenisiści z SP Pietrzwałd na III miejscu w województwie!

22.03.2019

Kolejny znakomity występ zanotowali tenisiści ze Szkoły Podstawowej w Pietrzwałdzie. W Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego rocznika 2006-2008 zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Szarmacha zajęli III pozycję! W turnieju w Lidzbarku Warmińskim z dwunastu uprawnionych wystąpiło dziewięć ekip. Na mistrzoswa Polski awansował tylko zwycięzca zawodów.

Sport

Gmina Ostróda na III miejscu w wojewódzkim sportowym współzawodnictwie gmin w 2018 roku

19.03.2019

W siedzibie Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się statutowe posiedzenie Rady Wojewódzkiej LZS. Podczas spotkania podsumowano działalność Ludowych Zespołów Sportowych z województwa warmińsko-mazurskiego w 2018 roku. Pierwsza dziesiątka najlepszych Gmin otrzymała wyróżnienia na podstawie sportowego współzawodnictwa. Gmina Ostróda w wyniku uzyskanych rezultatów podobnie jak przed rokiem zajęła III miejsce, zdobywając 6220 punktów. Nagrodę odebrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie

19.03.2019

W Zwierzewie rozegrano Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczniów z rocznika 2008 - i młodszych z siedmiu jednostek oświatowych.  W zawodach swoje umiejętności mogły zaprezentować drużyny chłopców i dziewcząt. Po pięciogodzinnej zabawie poznaliśmy najlepsze zespoły. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Samborowie oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Zwierzewie. Oba zespoły wygrały wszystkie swoje pojedynki.

Sport

XXV Mistrzostwa Pracowników Oświaty i Urzędu Gminy Ostróda w tenisie stołowym

18.03.2019

W Szkole Podstawowej w Zwierzewie rozegrano jubileuszowe XXV Mistrzostwa Pracowników Oświaty i Urzędu Gminy w tenisie stołowym. Łącznie w zawodach udział wzięło łącznie 15 zawodników, którzy mecze rozgrywali w kategorii kobiet i mężczyzn. Wśród mężczyzn zwyciężył ponownie Bartosz Szarmach, a w gronie Pań triumfowała Malwina Rychlicka.

Sport

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Morągu

06.03.2019

W Morągu odbył się etap powiatowy Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w halowej piłce nożnej chłopców rocznika 2006-2008. W zawodach wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych - piłkarze Szkoły Podstawowej w Lipowie. Podopieczni Wiesława Stefańskiego zaprezentowali się bardzo solidnie odnosząc dwa zwycięstwa nad rówieśnikami z Morąga i Miłakowa, ale niestety musieli uznać wyższosć zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie. Ostatecznie nasi młodzi piłkarze ukończyli zawody na bardzo dobrym drugim miejscu.

Sport

Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym

03.03.2019

Dnia 3 marca 2019 roku na hali sportowej w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Do rywalizacji przystąpiło 29 zawodników i zawodniczek. Turniej odbył się w pięciu kategoriach: 16-40 lat, powyżej 40 lat, OPEN, debel oraz kobiet. Przez blisko osiem godzin tenisiści zacięcie rywalizowali przy stołach, a trzeba przyznać, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami, walecznością i determinacją do ostatnich uderzeń małej białej piłeczki.

Sport

XXIII Plebiscyt Gazety Ostródzkiej - sukcesy mieszkańców Gminy Ostróda

02.03.2019

W ubiegły piątek w Hotelu Anders poznaliśmy wyniki XXIII Plebiscytu Gazety Ostródzkiej na 10 Najpopularniejszych Sportowców Ostródy 2018. W pierwszej dziesiątce niestety nie uplasował się żaden mieszkaniec naszej gminy, ale to nie oznacza, że obyło się bez sukcesów. Najpopularniejszym Piłkarzem Regionu w tym roku został Łukasz Baran, a tuż za nim uplasował się Mariusz Sztramski. Obaj Panowie reprezentują LKS Płomień Turznica. Ponadto Nagrodę specjalną podczas Balu odebrał Jacek Tracz, popularyzator narciarstwa biegowego na Warmii i Mazurach.

Sport

Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym - serdecznie zapraszamy!

27.02.2019

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Otwartych Mistrzostwach Gminy Ostróda w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę, a planowane rozpoczęcie gier jest na godzinę 10:00. Mistrzostwa odbędą się w 4 kategoriach: 16-40 lat, +40 lat, OPEN i debel. Kategoria kobiet zostanie rozegrana w zależności od frekwencji. Jeśli będzie mała frekwencja to Panie będą rywalizowały z mężczyznami. System gier zostanie ustalony tuż przed rozpoczęciem w zależności od ilości zgłoszeń.

Kontakt do organizatorów: Paweł Deska (518256032) lub Adrian Sadowski (698110392)

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda w halowej piłce nożnej klas IV - VI

21.02.2019

W Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej klas IV-VI. W zawodach wzięło udział aż siedem drużyn chłopców i trzy dziewcząt. Podobnie jak w grupie starszej wśród dziewcząt zwyciężyły piłkarki SP Tyrowo, a w gronie chłopców Szkoła Podstawowa w Lipowie. Obie drużyny będą reprezentowały Gminę Ostróda w rozgrywkach powiatowych.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej

13.02.2019

W Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii 2003-2005. W zawodach udział wzięły trzy drużyny dziewcząt i cztery chłopców. Wśród dziewcząt zwyciężyły reprezentantki SP Tyrowo. W kategorii chłopców najlepsi okazali się zawodnicy Szkoły Podstawowej w Lipowie.