Mała Piłkarska Kadra Czeka 2018 - eliminacje gminne

24.05.2018

Na orliku w Samborowie rozegrano eliminacje gminne Turnieju Wojewódzkiego Mała Piłkarska Kadra Czeka 2018 w piłce nożnej chłopców. Niegościnni okazali się gospodarze, którzy wygrali wszystkie pojedynki i awansowali do dalszego etapu. W zawodach udział wzięło 5 drużyn.

Mała Piłkarska Kadra Czeka 2018 - eliminacje gminne

EBT Finals Poland 2018 Stare Jabłonki już za tydzień

24.05.2018

Pozostał tydzień do rozpoczęcia największej sportowej imprezy w tym roku na Warmii i Mazurach! W terminie 31 maja - 3 czerwca w Starych Jabłonkach odbędą się rozgrywki EBT Finals Poland 2018, czyli  Klubowe Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej. Dla wszystkich chętnych chcących zobaczyć zmagania plażowych szczypiornistów wstęp jest darmowy, a do tego organizatorzy przewidzieli mnóstwo dodatkowych atrakcji!

EBT Finals Poland 2018 Stare Jabłonki już za tydzień
Sport

Gmina Ostróda druga w 59 Finale Turnieju Tenisa Stołowego WMZ LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn

20.05.2018

W Ostródzie rozegrano 59 finałowy turniej Pucharu TVP 3 Olsztyn w tenisie stołowym. Jedna ze sztandarowych imprez mniejszych środowisk  organizowanych przez Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych nadal budzi duże emocje. Na podium nie mogło zabraknąć reprezentantów Gminy Ostróda, którzy zespołowo zajęli II miejsce w województwie!

Konferencja prasowa przed EBT Finals Poland 2018 w Starych Jabłonkach

16.05.2018

W Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się konferencja prasowa przed EBT Finals Poland 2018 Stare Jabłonki, czyli Klubowymi Mistrzostwami Europy w plażowej piłce ręcznej, które niebawem zagoszczą na piaszczystych boiskach w Starych Jabłonkach.

Konferencja prasowa przed EBT Finals Poland 2018 w Starych Jabłonkach
Sport

Rekord trasy półmaratonu podczas Dylewskiego Crossu!

13.05.2018

Ponad 80 śmiałków stanęło na trasie 11. Letniego Biegu Sasinów "Dylewski Cross". Głównym dystansem był nieco wydłużony, liczący ok 22 km, półmaraton wokół Wzgórz Dylewskich. W tym roku zwycięzca ustanowił nowy rekord trasy 1.24:40.

Rekord trasy półmaratonu podczas Dylewskiego Crossu!

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - Samborowo 2018

24.04.2018

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch etapach. Pierwszym był test wiedzy o ruchu drogowym, a drugim specjalnie przygotowany tor przeszkód. Zawodnicy musieli w tym zadaniu pokonać tor z jak najmniejszą ilością punktów karnych. Konkurencja wymagała sporego opanowania i koordynacji. Po podliczniu wszystkich punktów podobnie jak przed rokiem najlepsi okazali się reprezentanci SP Szyldak oraz Gimnazjum w Durągu.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - Samborowo 2018

III Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego - Szyldak 2018

21.04.2018

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku  odbył się III Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego – Szyldak 2018. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim.  W turnieju mogli wziąć udział absolwenci Szkoły Podstawowej w Szyldaku, młodzież i dorośli z miejscowości: Szyldak, Grabin, Grabinek, Ostrowin i Wyżnice.

III Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego - Szyldak 2018
Sport

Dziewczęta z SP Samborowo w finale ogólnopolskim Turnieju 'Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku'

20.04.2018

Uczennice z SP Samborowo ponownie Mistrzyniami Województwa Warmińsko-Mazurskiego Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-12! W nagrodę  dziewczynki wystąpią w Finale Ogólnopolskim XVIII edycji Turnieju, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Ponadto drużyna będzie miała okazję z trybun Stadionu Narodowego obejrzeć finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia.

Gmina Ostróda nagrodzona podczas Gali Sportu 2018

16.04.2018

W Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie odbyła się Gala Sportu organizowana przez samorząd województwa. Uroczystość była okazją do podsumowania 2017 roku w sporcie w naszym regionie. Podczas wydarzenia Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odebrał statuetkę dla Gminy Ostróda za zajęcie III miejsca w  wojewódzkiej klasyfikacji gmin w 2017 roku.

źródło: www.olsztyn.wm.pl; www.warmia.mazury.pl

Gmina Ostróda nagrodzona podczas Gali Sportu 2018
Sport

Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Kobiet 2018 - sukces LZS Durąg

08.04.2018

W Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej kobiet. W zawodach wystartowało 7 drużyn z gmin: Lubawa, Iława, Działdowo, Barczewo, Biskupiec, Węgorzewo i Ostróda. Tytuł obroniła drużyna LZS Durąg - Gmina Ostróda, która po raz trzeci z rzędu okazała się najlepsza w województwie!