Sport

I Runda Pucharu Wójta Gminy Ostróda w Cross Country – 6 maja 2017r.

26.04.2017

Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji  na I Rundę Pucharu Wójta Gminy Ostróda w Cross Country. Tym razem rozegrane  zostaną biegi motocykli, jak również quadów. Impreza odbędzie się w nowym miejscu na terenie gminy Ostróda, które każdy fan off – roadowych kółek kojarzy z trasami enduro, a mianowicie między miejscowością Kajkowo, a miejscowością Górka (teren byłego poligonu). Wydarzenie zaplanowane jest w formie pikniku z atrakcjami dla dzieci, gastronomią i dobra zabawą. Wstęp bezpłatny. Zawodników zachęcamy do wcześniejszej rejestracji oraz rezerwacji numerów startowych. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres amk_drweca@wp.pl

I Runda Pucharu Wójta Gminy Ostróda w Cross Country – 6 maja 2017r.

Gmina Ostróda na czele w rozgrywkach Ekstraliga.pl

25.04.2017

Tempa w rozgrywkach Ekstraliga.pl nie zwalnia drużyna Gminy Ostróda. Nasza drużyna wygrywa mecz za meczem i jest absolutnym liderem. Tym razem z kwitkiem została odprawiona drużyna TREC BUD Grabinek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gminy 10:4 po czterech bramkach Marcina Kostioka oraz trzech trafieniach Adriana Sadowskiego i Michała Solisa.

Gmina Ostróda na czele w rozgrywkach Ekstraliga.pl

24.04.2017

W miniony weekend tylko A-klasowicze zdobyli komplety punktów. Płomień Turznica pewnie pokonał 4:1 Burzę Słupy, a LKS Tyrowo 3:1 Leśnik Nowe Ramuki. Jedyny przedstawiciel gminy w klasie okręgowej Koromoran Zwierzewo odniósł trzecią porażkę z rzędu. Tym razem lepsza od zawodników Krzysztofa Lipińskiego okazała się olsztyńska Warmia. W klasie B bezbramkowo zremisowała Iskra Smykówko z GKS Szymbark, a Mewa Smykowo przegrała 2:5 z LZS Jamielnik.

10.04.2017

Zwycięstwo, remis i porażka to bilans spotkań drużyn piłkarskich z terenu Gminy Ostróda w miniony weekend. Płomień Turznica wygrał 3:2 na wyjeździe z KS Wojciechy, LKS Tyrowo zremisowało 1:1  z GKS Błękitni/Korona Klewki, a Kormoran Zwierzewo przegrał 1:4 z Olimpią Olsztynek.

Sport

Gmina Ostróda druga w 58 Finale Turnieju Tenisa Stołowego WMZ LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn

09.04.2017

Tegoroczny finałowy turniej LZS o Puchar TVP3 Olsztyn odbył się 8 kwietnia  w Działdowie. Jedna ze sztandarowych imprez mniejszych środowisk nadal budzi duże emocje, a fakt powierzenia jej miejscowemu Dekorglassowi był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Gospodarze przygotowali się znakomicie pod względem sportowym, a także organizacyjnym w czym mają duże doświadczenie. Na podium nie mogło zabraknąć reprezentantów Gminy Ostróda, którzy zespołowo zajęli II miejsce w województwie!

SP Samborowo zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie

09.04.2017

Olbrzymi sukces odniosły uczennice Szkoły Podstawowej w Samborowie, które wygrały finał wojewódzki turnieju piłki nożnej " Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-8 i U-12. W nagrodę dziewczynki U-12 wystąpią na ogólnopolskim finale, który odbędzie się w dniach 29-kwietnia - 2 maja. Dodatkowo z trybun obejrzą mecz finałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Arką Gdynia.

SP Samborowo zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie
Sport

Gmina Ostróda druga w Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych o „Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego”

25.03.2017

Reprezentacja Gminy Ostróda na czele z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem wzięła udział w Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych o „Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego”, których celem było: propagowanie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców wsi, integracja samorządów lokalnych oraz popularyzacja kultury fizycznej wśród radnych i pracowników administracji samorządowej.

Sport

XXIII Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym pracowników oświaty i Urzędu Gminy

24.03.2017

W Szkole Podstawowej w Szyldaku rozegrano XXIII Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym. W zawodach dla pracowników oświaty i Urzędu Gminy udział wzięło łącznie 12 zawodników, którzy mecze rozgrywali w kategorii kobiet i mężczyzn.

Sport

Gmina Ostróda z Mistrzostwem Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Kobiet 2017

18.03.2017

W miniony weekend w hali sportowej w Barczewie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko Mazurskiego LZS w Halowej Piłce Nożnej Kobiet. Kolejny rok LZS Durąg reprezentujący Gminę Ostróda zdominował rozgrywki broniąc tytuł wywalczony przed rokiem. W finałowym turnieju oprócz naszej reprezentacji wystąpiły jeszcze cztery drużyny: LZS Lubawa, Kibicuj z klasą - Janowiec Kościelny, LO Węgorzewo i Gmina Barczewo.

Sport

Gmina Ostróda zajęła III miejsce w Wojewódzkim Sportowym Współzawodnictwie Gmin w 2016r.

17.03.2017

W siedzibie Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się statutowe posiedzenie Rady Wojewódzkiej LZS. Podczas spotkania podsumowano działalność Ludowych Zespołów Sportowych z województwa warmińsko-mazurskiego w 2016 roku. Pierwsza dziesiątka najlepszych Gmin otrzymała wyróżnienia na podsatwie sportowego współzawodnictwa. Gmina Ostróda na podstawie uzyskanych wyników 2016r. ostatecznie zajęła III miejsce zdobywając 6820 punktów.