Zapraszamy na bezpłatne zajęcia Fitness!

18.09.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zaprasza wszystkich mieszkańców na kolejną edycję bezpłatnych, cyklicznych zajęć fitness prowadzonych przez wykwalifikowanego instruktora. Zajęcia realizowane są od 24 września br. Odbywają się w świetlicach wiejskich i salach gimnastycznych na terenie gminy i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia Fitness!

I miejsce Gminy Ostróda w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich

02.09.2018

Na strzelnicy KS Garda odbyły się Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W zawodach wystartowało 15 drużyn, w tym dwie reprezentacje Gminy Ostróda. Nasza pierwsza drużyna w składzie: Robert Horodyłowski, Paweł Fijas, Marcin Ługiewicz "wystrzelała" Mistrzostwo Województwa, minimalnie wyprzedzając Gminę Orneta i Gminę Iława!

I miejsce Gminy Ostróda w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich

Obóz sportowy LKS Płomień Turznica

02.07.2018

Przez pięć dni w terminie 25-29.06.2018r. 22 zawodników grupy orlik wraz z opiekunami przebywało na obozie sportowym w Kołodziejach k. Prabut. Wyjazd na obóz zawodników trenujących w LKS Płomień Turznica był możliwy dzięki otwartemu umysłowi osób zaangażowanych w działania klubu. W ciągu ostatnich miesięcy zostały przeprowadzone III edycje akcji "Złomek", które polegały na zbiórce złomu. Po dokonaniu trzech zbiórek klub uzbierał kwotę, która pozwoliła zreazlizować cel jakim był wyjazd dzieci na pierwszy piłkarski obóz.

Obóz sportowy LKS Płomień Turznica

Program i atrakcje Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

22.06.2018

W najbliższy weekend na terenie Gminy Ostróda odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Oprócz sportowych emocji Gmina Ostróda przygotowała również szereg atrakcji dla kibiców dopingujących kolarzy.

Program i atrakcje Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

Kluby z Gminy Ostróda z dofinansowaniem Programu Rządowego - Klub 2018

22.06.2018

LKS Płomień Turznica, GKS Iskra Smykówko i LKS Tyrowo uzyskały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rządowego "Klub 2018". Kluby jako jednosekcyjne organizacje otrzymały dofinansowanie w kwocie 10 000 zł.

Kluby z Gminy Ostróda z dofinansowaniem Programu Rządowego - Klub 2018

Zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country

17.06.2018

W minioną sobotę Kajkowo ponownie stało się areną zmagań fanów sportów off-road. Klub AMK Drwęca Ostróda zorganizował zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country. Jest to dyscyplina sportu motocyklowego, gdzie celem dla zawodników jest pokonanie jak największej liczby okrążeń trasy w wyznaczonym czasie. Już dziś można stwierdzić, że impreza przerosła najśmielsze oczekiwania, bo na starcie zameldowało się 120 uczestników na motocyklach crossowych, quadach i pit-bike. Dodatkowo zawody urosły do rangi ogólnopolskiej, bo na sobotnie wydarzenie przyjechali zawodnicy z Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Ostrołęki, a nawet z Wielkopolski.

Zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country

Piłkarska Kadra Czeka - finał wojewódzki dziewcząt

15.06.2018

W piątek 15 czerwca 2018 r. na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Kazanicach odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka 2018” rocznik 2003 i młodsze. W turnieju udział wzięły trzy drużyny – SP Prątnica (Gmina Lubawa), Gmina Ostróda oraz Gmina Działdowo. Zespoły rozegrały ze sobą spotkania w systemie „każda z każdą” 2x15 minut. Reprezentacja Gminy Ostróda w dwóch pojedynkach uzbierała jeden punkt, co pozwoliło na zajęcie III miejsca.

Piłkarska Kadra Czeka - finał wojewódzki dziewcząt

Piłkarska Kadra Czeka 2018 - eliminacje rejonowe

07.06.2018

Przez trzy dni rozgrywane były eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Przez dwa dni gospodarzem rozgrywek była Turznica, a trzeciego dnia przeniosły się do Prątnicy (Gmina Lubawa). Najlepiej z drużyn z Gminy Ostróda zaprezentowały się dziewczęta U-15, które pokonały rówieśniczki z Prątnicy i awansowały do finału wojewódzkiego. Reprezentanci w pozostałych kategoriach uplasowali się na podium, ale do dalszych etapów niestety nie awansowali.

Piłkarska Kadra Czeka 2018 - eliminacje rejonowe

Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country

07.06.2018

Zapraszamy na Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country,

który odbędzie się 16 czerwca w Kajkowie - Górczyn

start o godz.11:00

Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country

Konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym

06.06.2018

W Sali Reprezentacyjnej Ostródzkiego Zamku odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 22.06 - 24.06.2018. Podczas konferencji po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo Mistrzostw Polski oraz poznaliśmy trasę wyścigu.

Konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym