Aktualności

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie

04.03.2020

W Brzydowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczniów z rocznika 2009 - i młodszych z siedmiu jednostek oświatowych.  W zawodach swoje umiejętności mogły zaprezentować drużyny chłopców i dziewcząt. Po pięciogodzinnej zabawie poznaliśmy najlepsze zespoły. W tym roku mistrzostwo zdobyły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Samborowie oraz niespodziewanie "rzutem na taśmę" chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

 

 

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie
Sport

Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc 2020

27.02.2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po ubiegłorocznym debiucie  jakim była organizacja I Otwartych Mistrzostw Gminy Ostróda w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda nasza impreza została doceniona i trafiła do Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc. Początek ligi jest zaplanowany na 18.04.2020 r. w Rudce, a finał 29.08.2020 r. w Gminie Ostróda. Dokładna lokalizacja naszych zawodów, których będziemy gospodarzami nie jest jeszcze znana. Natomiast wiemy już w jakich kategoriach wagowych i wiekowych będą się mierzyć zawodniczki i zawodnicy.

Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc 2020
Sport

Prelekcja Karola Bieleckiego 'Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach'

22.02.2020

W sali ostródzkiego amfiteatru odbyła się bardzo ciekawa prelekcja pt. "Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach" byłego wybitnego szczypiornisty Karola Bieleckiego, uczestnika Igrzysk Olimpijskich oraz medalisty Mistrzostw Świata. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, przedstawiciele oraz mieszkańcy Gminy Ostróda. 

Prelekcja Karola Bieleckiego 'Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach'
Sport

XXIV Plebiscyt Gazety Ostródzkiej - sukcesy mieszkańców Gminy Ostróda

21.02.2020

W piątek w Hotelu Anders poznaliśmy wyniki XXIV Plebiscytu Gazety Ostródzkiej na 10 Najpopularniejszych Sportowców Ostródy 2019. W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch przedstawicieli naszej gminy. Na czwartym miejscu uplasował się pochodzący z Szyldaka Jakub Zwaliński, który w ubiegłym roku został wicemistrzem świata w kulturystyce sportowej. Dziesiąty w głosowaniu czytelników był Mateusz Leśniewski z Moto Klubu Ostróda, wicemistrz Polski w klasie Junior 85 w konkurencji Enduro. Po raz kolejny przedstawiciele Gminy Ostróda zdominowali konkurencję w kategorii "Najpopularniejszy Piłkarz Regionu". Pierwsze miejsce zajął Sebastian Wojtkiewicz z GKS Iskra Smykówko, a drugie miejsce zdobył Maciej Dwórznik, reprezentujący LKS Płomień Turznica.

XXIV Plebiscyt Gazety Ostródzkiej - sukcesy mieszkańców Gminy Ostróda
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej

12.02.2020

W Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii 2005-2007. W zawodach udział wzięły cztery drużyny dziewcząt i siedem chłopców. Wśród dziewcząt zwyciężyły reprezentantki SP Samborowo. W kategorii chłopców po raz kolejny najlepsi okazali się zawodnicy Szkoły Podstawowej w Lipowie.

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej
Sport

Szkolny Klub Sportowy - edycja 2020

04.02.2020

W ośmiu szkołach podstawowych na terenie Gminy Ostróda prowadzone będą dodatkowe zajęcia dla uczniów danych placówek z zakresu aktywności fizycznej. Zajęcia będą realizowane w ramach Programu "Szkolny Klub Sportowy", który jest nadzorowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównymi celami programu jest kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży. Dodatkowe zajęcia odbywać się będą w Szkołach Podstawowych w Idzbarku, Samborowie, Pietrzwałdzie, Szyldaku, Lipowie, Durągu, Brzydowie i Tyrowie. 

Szkolny Klub Sportowy - edycja 2020
Sport

VIII edycja Gminnej Ligi Halowej zakończona!

03.02.2020

W niedzielę zakończyła się VIII edycja Gminnej Ligi Halowej o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Nowym mistrzem Gminy Ostróda zostali piłkarze LA Zabawa Samborowo, którzy wygrali wszystkie mecze. Na podium uplasowały się również drużyny FC Oldboys i Perkoz Lichtajny. Po zakończeniu wszystkich gier odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie Gminnej Ligi Halowej 2019/2020.

VIII edycja Gminnej Ligi Halowej zakończona!
Sport

Wyniki i tabela po X kolejce GLH 2019/20

26.01.2020

LA Zabawa Samborowo nowym Mistrzem Gminy Ostróda! Hit kolejki pomiędzy LA Zabawa Samborowo, a FC Oldboys nie zawiódł i mógł się podobać. Oldboysi trzy razy prowadzili, a na 40 sekund przed końcem był remis 5:5. Końcówka należała jednak do nowych mistrzów, którzy wykorzystali sytuacje po wycofaniu bramkarza FC Oldboys. W pozostałych spotkaniach emocji również nie brakowało. Po dziesięciu kolejkach w klasyfikacji strzelców prowadzi Łukasz Goździejewski, który zgromadził 30 bramek. Za tydzień ostatnia kolejka GLH 2019/20.

Wyniki i tabela po X kolejce GLH 2019/20
Sport

'Sportowe Ferie' - turniej mini piłki siatkowej

23.01.2020

Dziś odbył się kolejny turniej w ramach akcji "Sportowe Ferie" w Gminie Ostróda. Tym razem dzieci rywalizowały w turnieju mini piłki siatkowej. Rozgrywki były niezwykle interesujące, dzieci mimo młodego wieku niejednokrotnie wykazały się sporymi umiejętnościami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, w tym medale i puchary. 

'Sportowe Ferie' - turniej mini piłki siatkowej
Sport

'Sportowe Ferie' - turniej tenisa stołowego

22.01.2020

W Samborowie rozegrano turniej tenisa stołowego w ramach akcji "Sportowe Ferie" w Gminie Ostróda. Głównym założeniem turnieju był aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Rywalizacja przy stołach była niezwykle interesująca i zacięta, a zawodnicy wykazywali się wielkimi umiejętnościami oraz kreatywnością w swoich zagraniach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsi dodatkowo puchary. 

'Sportowe Ferie' - turniej tenisa stołowego