Aktualności

Sport

Kolejne tenisowe sukcesy SP Pietrzwałd

17.01.2019

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji został rozegrany etap rejonowy Mistrzostw Województwa Szkolengo Związku Sportowego w tenisie stołowym.  Kolejny udany występ zanotowali podopieczni Bartosza Szarmacha. Dziewczęta zajęły w zawodach czwarte miejsce,  a chłopcy drugą pozycję, która zagwarantowała awans do finału Mistrzostw Województwa. Drużyna w składzie: Bartosz Wrzesiński, Igor Paździorko, Szymon Kosek odniosła dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Sport

Sportowe ferie w Gminie Ostróda

16.01.2019

Zapraszamy serdecznie dzieci z terenu gminy Ostróda na turnieje piłki nożnej i tenisa stołowego w ramach akcji "Sportowe Ferie". Turnieje odbędą się 22 i 29 stycznia na hali sportowej w Samborowie. Oprócz zmagań turniejowych będą także konkurencje sportowo-rekreacyjne. Celem akcji jest popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Więcej informacji pod nr tel. 698-110-392 (Adrian Sadowski)

Sport

Tenisowe sukcesy Szkół Podstawowych w Pietrzwałdzie i Lipowie

14.01.2019

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji został rozegrany etap powiatowy Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego. Bardzo dobrze spisali się tenisiści i tenisistki reprezentujący Gminę Ostróda. Awans do turnieju rejonowego zdobyły dziewczynki i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Pietrzwałdzie w kategorii 2006-2008. Podopieczni Bartosza Szarmacha nie pozostawili złudzeń i pokazali, że są najlepsi w powiecie ostródzkim. Ponadto dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Lipowie w kategorii 2003-2005 zajęły II miejsce, a chłopcy z Pietrzwałdu III pozycję.

Sport

Wyniki i tabele po III kolejce fazy finałowej GLH 2018/2019

13.01.2019

Za niespełna dwa tygodnie poznamy Mistrza Gminnej Ligi Halowej 2018/19. Wszystko wskazuje na to, że walka o tytuł rozstrzygnie się pomiędzy czterema drużynami: WAKS Turznica, LA Zabawa, Husaria LIchtajny i FC Toronto. W Lidze Europy jak na razie najlepiej sobie radzi Terra Durąg i Iskra II Smykówko. W meczu na szczycie III kolejki fazy finałowej lepsi od FC Toronto okazali się piłkarze WAKS, którzy wygrali całe spotkanie 5:2. Interesująco robi się w klasyfikacji Złotego Buta. Przewaga dotychczasowego lidera, Dawida Sokołowskiego stopniała do trzech bramek, a to głownie dzięki bardzo dobremu występowi Piotra Ziółkowskiego (Husaria Lichtajny), który aż sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z Luzakami Zwierzewo.

Sport

Ruszyła faza finałowa GLH 2018/19

06.01.2019

Gminna Liga Halowa nabiera tempa! W sobotę i niedzielę zostały rozegrane pierwsze mecze fazy finałowej. W Lidze Mistrzów z kompletem punktów prowadzi WAKS Turznica, a tuż za nimi znajdują się drużyny FC Toronto i LA Zabawa Samborowo, które ustępują tylko gorszym bilansem bramkowym. W Lidze Europy pierwszym liderem zostali piłkarze Terra Durąg, którzy wysoko pokonali Toronto Team. W klasyfikacji Złotego Buta bez zmian, wyraźnie prowadzi Dawid Sokołowski (Luzacy Zwierzewo), zdobywca 26 bramek.

Sport

Wyniki i tabele końcowe po fazie zasadniczej GLH 2018/19

29.12.2018

Faza zasadnicza w Gminnej Lidze Halowej zakończona! Znamy już dokładny podział zespołów na klasy rozgrywkowe. W Lidze Mistrzów zobaczymy drużyny FC Toronto, Husaria Lichtajny, Góra Idzbark, Paka Samborowo, WAKS Turznica, Luzacy Zwierzewo, LA Zabawa Samborowo i Iskra I Smykówko. Pozostałe ekipy będą występować w Lidze Europy. W klasyfikacji Złotego Buta na półmetku rozgrywek w dalszym ciągu prowadzi Dawid Sokołowski (Luzacy Zwierzewo), który w sześciu spotkaniach 22 razy wpisał się na listę strzelców.

Sport

V Gminny Zimowy Bieg - Rodzinne Bieganie

28.12.2018

Zapraszamy na V Gminny Zimowy Bieg "Rodzinne Bieganie", który odbędzie się 13 stycznia 2019 r. w Lubajnach.
Start o godz. 1300 koło Kościoła w Lubajnach.
Trasa biegu: Lubajny - Nowe Siedlisko - Zwierzewo.

Kąpiel Morsów w jeziorze Szeląg Wielki w Zwierzewie o godz. 1500.

Kontakt: Anna Lewandowska - 785 725 374

Sport

Wyniki i tabele po V i VI kolejce GLH

23.12.2018

Na kolejkę przed końcem fazy zasadnicznej znamy pięć zespołów, które zdobyły już awans do Ligi Mistrzów. W najbliższą sobotę o pozostałe trzy miejsca będzie walczyło pięć zespołów, które zachowały jeszcze szansę na awans i walkę o tytuł mistrzowski. Wiadomo już, że grupę A wygra WAKS Turznica, a grupę B FC Toronto. W klasyfikacji Złotego Buta bez zmian, prowadzi Dawid Sokołowski (Luzacy Zwierzewo), zdobywca 19 trafień.

Sport

Wyniki i tabele po III i IV kolejce GLH

17.12.2018

Intensywny weekend mieli piłkarze w Gminnej Lidze Halowej. W sobotę i niedzielę została rozegrana III i IV kolejka fazy grupowej. Dzięki dwóm zwycięstwom WAKS Turznica i FC Toronto obie drużyny są już niemal pewne awansu do Ligi Mistrzów. Świetne dwa spotkania zanotował Dawid Sokołowski (Luzacy Zwierzewo), który zdobył aż 15 bramek i wysunął się w klasyfikacji Złotego Buta.

Sport

Gmina Ostróda Piłkarskim Samorządem Roku!

15.12.2018

Podczas Piłkarskiej Gali Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zostały ogłoszone wyniki głosowania w kategorii "Piłkarski Samorząd Roku". Przez 8 dni możliwość oddania głosu na swoją kandydaturę mieli internauci poprzez Facebooka. Drugim etapem było przyznanie punktów przez Zarząd WMZPN. Mimo silnej konkurencji zarówno w pierwszej jak i drugiej fazie zwyciężyła Gmina Ostróda. Nagrodę odebrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.