Spotkanie z Mikołajem

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 10.12.2013

Dnia 6 grudnia w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie odbyło się bardzo udane „Spotkanie z Mikołajem”, przeprowadzone w ramach programu profilaktycznego. Projekt miał na celu poprzez akcenty mikołajkowe pokazanie dzieciom, jak można świętować bez używek. Dzieciaki wprowadzone zostały w świąteczną atmosferę dzięki inscenizacji pt. „Spotkanie z Mikołajem”. Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. IV pod kierunkiem Doroty Grzeli. O oprawę muzyczną zadbali: Marcin Konopka i Marta Jasińska. Po występie Mikołaj wraz z pomocnikami wręczył wszystkim dzieciom z przedszkola i szkoły paczki ze słodyczami zasponsorowane przez GCRPU w Ostródzie, a także pyszne ręcznie wykonane lizaki ufundowane przez firmę „Kopalnia cukierków Hanysek”- Magdalenę Tomczyk.

 

W trakcie imprezy wręczone zostały również nagrody za udział uczniów w konkursie plastycznym pod kierunkiem Marty Jasińskiej:
Dnia 22 listopada 2013r. podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzyca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, pt.: „Dbając o swoje zdrowie szanuj przyrodę”. W konkursie wzięło udział jedenaście osób z naszej szkoły.

Wyróżnienie otrzymali:

- Dominika Szulc- klasa III

- Oliwia Olszewska- klasa IV

- Joanna Balcerzak- klasa IV

- Michał Piekarski- klasa V

- Patrycja Szulc- klasa V

- Kinga Ogeniewska- klasa V

- Sebastian Ogeniewski- klasa V

W kolejnym konkursie plastycznym pt.: „Fundusze Europejskie malowane oczami dziecka” wzięło udział siedem osób z ZPS w Tyrowie. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV- Szkół Podstawowych z subregionu elbląskiego. Celem konkursu było zainteresowanie tematyka Funduszy Europejskich i ich wpływem na rozwój regionu przy równoczesnym rozwijaniu wrażliwości artystycznej.

Uczennica klasy VI- Natalia Różacka zajęła III miejsce,

Joanna Balcerzak z klasy IV otrzymała wyróżnienie.

Prace zwycięzców można oglądać na stronie internetowej: www.rpo.warmia.mazury.pl

W konkursie plastycznym „Cztery pory roku” organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie pod kierunkiem Doroty Czarnik wzięło udział 15 uczniów, nagrodzono 4 uczennice:

Julię Cichorek z kl. II

Oliwię Drożdż z kl. II

Bogusławę Pawełek z kl. III

Zuzannę Brodzińską z kl. I