Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Gmina

Kolonie dla dzieci rolników w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!

21.06.2019

Kolonie dla dzieci rolników z województwa warmińską – mazurskiego i podlaskiego w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!,Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ełku, organizuje kolonie dla dzieci rolników przy współudziale Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Pojezierze Ełckie”. Wypoczynek odbędzie się w czterech turnusach:
I turnus – nad morzem w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowy „Kopernik” w Kołobrzegu w terminie 04.07.2019 – 14.07.2019
II turnus – nad morzem w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowy „Kopernik” w Kołobrzegu  w terminie 24.07.2019 – 03.08.2019
III turnus –  w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym ” Lider” w Lesku  w terminie 14.08.2019 – 24.08.2019
IV turnus – w Domu Wypoczynkowym U FRANKA Zakopane w terminie 20.08.2019 – 30.08.2019
Nabór elektroniczny: http://www.lzselk.pl.

Kolonie dla dzieci rolników w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!
Sport

GKS Iskra Smykówko z awansem do A - klasy!

16.06.2019

Po pięciu sezonach gry w B - klasie, GKS Iskra Smykówko zdobyła upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej! Drużyna prowadzona przez Stanisława Kaliszewskiego awans zapewniła sobie w ostatniej kolejce, wygrywając 2:1 z Zamkiem Szymbark. Do pełni szczęścia potrzebna była jednak strata punktów Wichru Gwiździny, który swój mecz rozgrywał w Kisielicach z tamtejszą Olimpią. Oba warunki zostały spełnione i od sezonu 2019/2020 w A - klasie Gmina Ostróda będzie miała dwóch przedstawicieli! 

GKS Iskra Smykówko z awansem do A - klasy!
Sport

XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym - finał ogólnopolski

16.06.2019

W dniach 15-16.06.2019 r. w Sopocie odbył się finał ogólnopolski XIII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W hali stulecia Sopotu, w której przed laty zakończenie swojej pięknej kariery sportowej obchodził właśnie Andrzej Grubba, rywalizowało 29 zespołów ze szkół podstawowych z całej Polski. Prawo startu miały bowiem po dwie drużyny z eliminacji wojewódzkich. Zawody podzielone były na dwie części: eliminacje w grupach, a następnie turniej pucharowy. Pod nieobecność mistrzów naszego województwa Szkoły Podstawowej z Lidzbarka Warmińskiego, udział w zawodach zaliczyli trzeci podczas eliminacji uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Pietrzwałdu. 

XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym - finał ogólnopolski
Sport

Piłkarska Kadra Czeka 2019 - runda rejonowa chłopców

11.06.2019

Na gminnym boisku w Smykówku odbyły się eliminacje rejonowe chłopców Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka 2019".  W zawodach udział wzięły trzy drużyny z gmin: Lubawa, Iłowo - Osada i Ostróda. Najlepsza okazała się reprezentacja Gminy Lubawa, która wysoko wygrała oba mecze. Drugie miejsce zajęła Gmina Iłowo - Osada, a trzecie gospodarze z Gminy Ostróda. 

Piłkarska Kadra Czeka 2019 - runda rejonowa chłopców
Sport

Kluby z Gminy Ostróda z dofinansowaniem Programu Rządowego - Klub 2019

10.06.2019

Pięć klubów sportowych: GLKS Szeląg Kormoran Zwierzewo, LKS Płomień Turznica, LKS Tyrowo, GKS Iskra Smykówko i MLKS Ostróda otrzymały dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rządowego "Klub 2019". Kluby jako jednosekcyjne organizacje otrzymały dofinansowanie w kwocie 10 000 zł. Cztery z wymienionych klubów skorzystało z pomocy Gminy Ostróda w aplikowaniu wniosków. 

 

Kluby z Gminy Ostróda z dofinansowaniem Programu Rządowego - Klub 2019
Gmina

FEN 25 Zapraszamy! 15 czerwca 2019 r.

10.06.2019

15 czerwca w Ostródzie odbędzie się gala FEN 25. W walce wieczoru gali FEN 25 zmierzy się Maciej Jewtuszko z Vaso Bakocevicem. W Ostródzie kibice zobaczą też w akcji płeć piękną: Katarzyna Lubońska stanie naprzeciw Izabeli Badurek. Dodatkowo w klatce wystąpi m.in. Adrian Zieliński (walka o pas FEN) oraz Rafał Kijańczuk. Organizacja FEN przygotowała oficjalną zapowiedź gali. Wydarzenie będzie można śledzić zarówno z trybun amfiteatru, jak również oglądać w transmisji na żywo w telewizji. Zapraszamy!

FEN 25 Zapraszamy! 15 czerwca 2019 r.
OSP

Strażacy z OSP Brzydowo Mistrzami Gminy

09.06.2019

W sobotę i niedzielę w ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W sobotę na boisku sportowym w Starych Jabłonkach rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 10 drużyn. Po zaciętej rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca.

Strażacy z OSP Brzydowo Mistrzami Gminy
Sport

Wojewódzki Turniej 'Mała Piłkarska Kadra Czeka' - eliminacje rejonowe

04.06.2019

Na orliku w Samborowie zostały rozegrane eliminacje rejonowe chłopców Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej "Mała Piłkarska Kadra Czeka 2019". W zawodach udział wzięli przedstawiciele Gminy Iława, Lubawa, Morąg i Ostróda. Naszą reprezentację tworzyli zwycięzcy etapu gminnego - piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Lipowie. W turnieju najlepiej spisali się zawodnicy SP Grabowo (gm. Lubawa), którzy wyprzedzili SP Lipowo lepszym bilansem bramkowym. Podium uzupełniła Szkoła Podstawowa w Rudzienicach (gm. Iława). 

Wojewódzki Turniej 'Mała Piłkarska Kadra Czeka' - eliminacje rejonowe
Oświata

Uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka

04.06.2019

Początek czerwca był dla społeczności Szkoły Podstawowej w Brzydowie dniem szczególnym,  wyjątkowym i długo wyczekiwanym.  Odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka, która rozpoczęła się Mszą Świętąw Kościele Św. Trójcy w Brzydowie. Po mszy, w uroczystym przemarszu, prowadzonym przez poczty sztandarowe szkół Gminy Ostróda i Ochotniczą Straż Pożarną w Brzydowie, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście udali się do budynku szkoły.

Uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka
Sport

Konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym

03.06.2019

W Sali Reprezentacyjnej Ostródzkiego Zamku odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 28.06 - 30.06.2019 r. Podczas konferencji po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo Mistrzostw Polski oraz poznaliśmy trasę wyścigu.

Konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym
Sport

LZS Ostróda druga w 60 Finale Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar TVP 3 Olsztyn

02.06.2019

W Działdowie rozegrano 60 finałowy turniej Pucharu TVP 3 Olsztyn w tenisie stołowym. Jedna ze sztandarowych imprez mniejszych środowisk  organizowanych przez Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych nadal budzi duże emocje. Na podium nie mogło zabraknąć reprezentantów LZS Ostróda, którzy zespołowo zajęli II miejsce w województwie!

LZS Ostróda druga w 60 Finale Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar TVP 3 Olsztyn
Gmina

Akt nadania Honorowych Obywateli Gminy Ostróda

31.05.2019

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miała miejsce niecodzienna uroczystość. Rada Gminy Ostróda podczas VIII Sesji w kadencji 2018 – 2023 nadała tytuły Honorowych Obywateli Gminy Ostróda. Przed wręczeniem aktów nadania oraz medali okolicznościowych Honorowym Obywatelom Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał prezentacji sylwetek Laureatów.

Akt nadania Honorowych Obywateli Gminy Ostróda
Gmina

Retransmisja VIII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 31 maj 2019 r. godz. 12.30

31.05.2019

Część I

 

Część II

Retransmisja VIII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 31 maj 2019 r. godz. 12.30
OSP

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

27.05.2019

8 czerwca 2019 r.  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w  Starych Jabłonkach. Start godz. 1000.

9 czerwca 2019 r. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w Smykówku. Start godz. 1000.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej