Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Szkolenia dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą

04.03.2019

Wójt Gminy Ostróda wraz z Pełnomocnikiem Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień zaprasza na szkolenia dla nauczycieli i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, podnoszące umiejętności  wychowawczo – profilaktyczne pn. „UPRAWIANIE SPORTU MOŻE BYĆ SKUTECZNYM DZIAŁANIEM PROFILAKTYCZNYM”

28 marca 2019r. godz. 1200 - 1600
Urząd Gminy Ostróda  pok. 401
ul. Jana III Sobieskiego 1, 14-100 Ostróda

Szkolenia dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą
Sport

Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym

03.03.2019

Dnia 3 marca 2019 roku na hali sportowej w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Do rywalizacji przystąpiło 29 zawodników i zawodniczek. Turniej odbył się w pięciu kategoriach: 16-40 lat, powyżej 40 lat, OPEN, debel oraz kobiet. Przez blisko osiem godzin tenisiści zacięcie rywalizowali przy stołach, a trzeba przyznać, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami, walecznością i determinacją do ostatnich uderzeń małej białej piłeczki.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym
Gmina

Gminny Dzień Kobiet

03.03.2019

W Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbył się Gminny Dzień Kobiet. Uroczystość rozpoczęła się od występu zespołu muzyki  klasycznej Les Femmes z Gdańska. Zespół zaprezentował kolaż operowy - spektakl muzyczny zbudowany z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, które łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podziękował wszystkim za przybycie, a szczególne słowa uznania i życzenia skierował do wszystkich przybyłych pań. W kolejnej części spotkania każdy uczestnik  mógł zaprezentować swoje  umiejętności wokalne podczas karaoke oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Gminny Dzień Kobiet
Sport

XXIII Plebiscyt Gazety Ostródzkiej - sukcesy mieszkańców Gminy Ostróda

02.03.2019

W ubiegły piątek w Hotelu Anders poznaliśmy wyniki XXIII Plebiscytu Gazety Ostródzkiej na 10 Najpopularniejszych Sportowców Ostródy 2018. W pierwszej dziesiątce niestety nie uplasował się żaden mieszkaniec naszej gminy, ale to nie oznacza, że obyło się bez sukcesów. Najpopularniejszym Piłkarzem Regionu w tym roku został Łukasz Baran, a tuż za nim uplasował się Mariusz Sztramski. Obaj Panowie reprezentują LKS Płomień Turznica. Ponadto Nagrodę specjalną podczas Balu odebrał Jacek Tracz, popularyzator narciarstwa biegowego na Warmii i Mazurach. 

XXIII Plebiscyt Gazety Ostródzkiej - sukcesy mieszkańców Gminy Ostróda
Gmina

Samorząd Partnerem Przedsiębiorców

01.03.2019

W Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się kolejne spotkanie skierowane do przedsiębiorców, którzy zobowiązani są posiadać nie tylko wiedzę specjalistyczną nt. własnej działalności, ale i prawną. Tematem dzisiejszej konferencji było ODZYSKIWANIE NALEŻNOŚCI (aspekty prawne i podatkowe) - PRZEDSIĘBIORCA W SĄDZIE.

Samorząd Partnerem Przedsiębiorców
Oświata

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ZPS w Tyrowie.

01.03.2019

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Tak długo jak żyjemy i przekazujemy pamięć naszych bohaterów, ich ofiara nie pójdzie na marne. Oni nadal żyją i inspirują. Ich pamięć jest nieśmiertelna.

Dziś 1 marca 2019 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele ZPS w Tyrowie  oddali hołd pamięci Żołnierzy Wyklętych. Najpierw odbył się uroczysty przemarsz do kamienia ustawionego z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Tam zapalone zostały znicze i został odśpiewany hymn Polski.

Następnie odbył się I Szkolny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i przedszkolaki z naszej placówki. Dla wyrównania szans podzieliliśmy uczniów na kategorie wiekowe klas I - III, IV - VI, VII - VIII oraz oddzielnie dziewczynki i chłopcy.

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ZPS w Tyrowie.
Gmina

Sieć światłowodowa na terenie gminy Ostróda

01.03.2019

Budowa dostępowej sieci światłowodowej na terenie Gminy Ostróda o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s) w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Na chwilę obecną objęte rządowym programem zostały poniższe miejscowości: Tyrowo, Nastajki, Wirwajdy, Smykowo, Smykówko, Turznica, Reszki, Rudno, Lipowo, Durąg, Brzydowo.

Sieć światłowodowa na terenie gminy Ostróda
Gmina

Warsztaty dla dzieci i młodzieży - Zachowaj zdrowy rozsądek!

28.02.2019

W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie z inicjatywy Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa i Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego odbyły się bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzież pn. „Bezpieczne przebywanie na zamarzniętych akwenach” według projektu autorskiego Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Konferencja skierowana została do młodzieży szkół podstawowych i średnich. Dotyczyła bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach, udzielania pomocy, obsługi sprzętu ratunkowego i asekuracyjnego oraz technik samo ratowania i właściwego wezwania pomocy.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży - Zachowaj zdrowy rozsądek!
Gmina

Gazyfikacja gminy Ostróda

28.02.2019

W gminie Ostróda istnieje możliwość gazyfikacji gazem ziemnym miejscowości Idzbark, Grabin, Grabinek, Szyldak, Lubajny, Bałcyny i Lipowo. Szczegółowe informacje dotyczące technicznych aspektów gazyfikacji oraz kosztów z tym związanych pod numerem telefonu 89 538 31 50.

Gazyfikacja gminy Ostróda
Sport

Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym - serdecznie zapraszamy!

27.02.2019

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Otwartych Mistrzostwach Gminy Ostróda w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę, a planowane rozpoczęcie gier jest na godzinę 10:00. Mistrzostwa odbędą się w 4 kategoriach: 16-40 lat, +40 lat, OPEN i debel. Kategoria kobiet zostanie rozegrana w zależności od frekwencji. Jeśli będzie mała frekwencja to Panie będą rywalizowały z mężczyznami. System gier zostanie ustalony tuż przed rozpoczęciem w zależności od ilości zgłoszeń.

Kontakt do organizatorów: Paweł Deska (518256032) lub Adrian Sadowski (698110392)

Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym - serdecznie zapraszamy!
Gmina

Zapraszamy

26.02.2019

Starosta Ostródzki oraz Wójt Gminy Ostróda zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty
„Bezpieczne przebywanie na zamarzniętych akwenach”
28 luty 2019 r. godz. 1000 - 1200
Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie,
ul. Jana III Sobieskiego 9

Zapraszamy
Organizacje pozarządowe - Konkursy

OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE AKTUALIZACJI OGŁOSZENIA O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO W 2019 R.

25.02.2019
OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE AKTUALIZACJI OGŁOSZENIA O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO W 2019 R.
Organizacje pozarządowe - Konkursy

OGŁOSZENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO W 2019 r.

25.02.2019
    Komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Nr 27/2019 Wójta Gminy Ostróda z dnia 20 lutego 2019 r. na posiedzeniu w dniu 22 lutego 2019 r. rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego, zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450 z późn. zm.).
OGŁOSZENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO W 2019 r.
Gmina

Zapraszamy na konferencję - wstęp wolny!

22.02.2019

Wójt Gminy Ostróda
zaprasza na kolejną konferencję z cyklu "Samorząd Partnerem Przedsiębiorców"
ODZYSKIWANIE NALEŻNOŚCI (aspekty prawne i podatkowe)
PRZEDSIĘBIORCA W SĄDZIE

1 marca 2019 r. godz. 12:00 Wstęp wolny!

Zapraszamy na konferencję - wstęp wolny!
Gmina

Retransmisja V Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 22 luty 2019 r. godz. 9.00

22.02.2019

Retransmisja V Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 22 luty 2019 r. godz. 9.00

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej