Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Sport

Wojewódzkie Biegi Przełajowe WM Z LZS dla młodzieży szkolnej

03.11.2010

W malowniczej scenerii jeziora Sajmino w Kajkowie 18 października 2010 roku odbyły się  wojewódzkie biegi przełajowe, w których wystartowało ok. 550  biegaczy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z  terenu naszego województwa.

Wojewódzkie Biegi Przełajowe WM Z LZS dla młodzieży szkolnej
Gmina

zapraszamy do składania wniosków

03.11.2010

zapraszamy do składania wniosków
Gmina

"Zasłużony dla Turystyki"

03.11.2010

Pan Jan Kochanowski
wieloletni działacz i przewodnik został odznaczony przez Ministra Sportu i Turystyki
odznaką „Zasłużony dla Turystyki”
w dowód uznania za zasługi dla rozwoju polskiej turystyki
i umacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

"Zasłużony dla Turystyki"
Organizacje pozarządowe - Aktualności

Konsultacje społeczne

02.11.2010

19 października 2010r. w Urzędzie Gminy Ostróda odbyły sie konsultacje społeczne w sprawie projektu Rocznego Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2010.

Konsultacje społeczne
Oświata

"STOP-śmieciom do lasu"

02.11.2010

29 października 2010 roku w Szkole Podstawowej w Szyldaku miało miejsce podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego „STOP-śmieciom do lasu”. Nagrody i wyróżnienia dla nagodzonych uczniów i przedszkolaków wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Prezes ZUOK Rudno Leszek Rochowicz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Jagiełek Bożena Przesław. Zebrani goście mieli możliwość obejrzeć specjalnie przygotowany przez dzieci na tą okazję  program artystyczny poświęcony ochronie środowiska. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

"STOP-śmieciom do lasu"
Gmina

LV Sesja Rady Gminy Ostróda

02.11.2010

28 października 2010 roku o godz. 10ºº w budynku Urzędu Gminy w Ostródzie miała miejsce LV Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010 z następującym porządkiem obrad:

LV Sesja Rady Gminy Ostróda
Gmina

Wizyta dzieci w Urzędzie Gminy w ostródzie

02.11.2010

Urząd Gminy w Ostródzie odwiedzili uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Idzbarku. Dzieci po spotkaniu z Sekretarzem Gminy Ostróda miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie, zwiedziły stanowiska pracy w poszczególnych referatach oraz gabinet Wójta Gminy Ostróda.

Wizyta dzieci w Urzędzie Gminy w ostródzie
Gmina

wręczenie medali za długoletnią służbę

02.11.2010

27 października 2010r. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyło się uroczyste udekorowanie  56 pracowników Urzędu Gminy w Ostródzie złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego.


wręczenie medali za długoletnią służbę
Gmina

Apel ku ci pomordowanych

28.10.2010

Tradycyjnie jak co roku w dniu 27 października br. na cmentarzu pomordowanych więźniów obozu w Działdowie - w Zawadach Małych odbył się Apel ku czci pomordowanych zorganizowany przez Urząd Gminy Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.


Apel ku ci pomordowanych
Sport

Komunikat

28.10.2010

7 listopada 2010r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Samborowie odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Gminy Ostróda Kobiet i Mężczyzn w Tenisie Stołowym. Rozpoczęcie zawodów godz.12.00. Mistrzostwa zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych:
Kat. I 15 lat i młodsi(sze)
Kat. II 16 - 25 lat
Kat. III 26 - 39 lat
Kat. IV 40 lat i starsi (sze)
W mistrzostwach mogą uczestniczyć osoby na stałe zameldowane na terenie Gminy Ostróda.Zapisy  na miejscu przed  rozpoczęciem zawodów. Inne informacje dotyczące mistrzostw  pod telefonem 89 676 07 18.

Komunikat
Sport

Piąty turniej Grand Prix Brzydowo 2011

24.10.2010

Ponowna zmiana lidera w brzydowskim Grand Prix - tylko tydzień cieszył się prowadzeniem Dariusz Sikora. Na fotel lidera powrócił Czesław Nowicki. Ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix był bardzo skoncentrowany tego wieczoru i pokonał wszystkich rywali, w tym w bezpośrednim pojedynku o pierwsze miejsce Dariusza Sikorę.

Piąty turniej Grand Prix Brzydowo 2011
OSP

Koncetracja Gminna

19.10.201015 października 2010 roku na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie odbyły się ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Ostróda. W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP.Koncetracja Gminna
Sport

Czwarty turniej Grand Prix Brzydowo 2011

17.10.2010

Po raz drugi w tegorocznej XV edycji turnieju tenisa stołowego Grand Prix Brzydowo na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Sikora. Był zdecydowanie najlepszym tenisistą wśród 19 zawodników, którzy zagrali w turnieju. Chociaż przyznać trzeba, że zwycięstwo w finałowym turnieju nie przyszło mu łatwo. Bardzo duży opór stawił mu ubiegłoroczny triumfator Grand Prix, Czesław Nowicki.

Czwarty turniej Grand Prix Brzydowo 2011
Oświata

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

15.10.201014 października br. w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w  Tyrowie  odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości, Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin wręczył dyrektorom oraz nauczycielom gminnych placówek oświatowych nagrody za  zaangażowanie, pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz za tworzenie dobrej jakości pracy szkół.Gminny Dzień Edukacji Narodowej
Oświata

spotkanie z emerytowanymi nauczycielami z terenu Gminy Ostróda

15.10.201015 października 2010 roku o godz. 10ºº w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się spotkanie Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina z emerytowanymi nauczycielami z terenu Gminy Ostróda, podczas którego  Pan Wójt złożył życzenia zebranym gościom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


spotkanie z emerytowanymi nauczycielami z terenu Gminy Ostróda

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej