Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Inwestycje unijne

Podpisanie umowy

12.05.2010

W dniu 11 maja 2010 roku została podpisana umowa na realizację inwestycji infrastrukturalnej w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Ostróda. Prace związane z przygotowaniem projektu pn. „ Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej w m. Lubajny i Nowe Siedlisko etap II oraz Zwierzewo etap I” trwały 2 lata.

Podpisanie umowy
Inwestycje gminne

Sala gimnastyczna przy Gimnazjum w Durągu

10.05.2010

6 maja 2010 roku odebrano sale gimnastyczną przy Gimnazjum w Durągu. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego EKOBUD Sp. z o.o. w Ostródzie. Wartość inwestycji według umowy zawartej z wykonawcą wyniosła 1 802 117,78 zł brutto w tym 400 tys. zł ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej).

Sala gimnastyczna przy Gimnazjum w Durągu
Gmina

Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda

05.05.2010

28 kwietnia 2010r. o godzinie 12:00 odbyła się L Sesja rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010. Najistotniejszą częścią Sesji było jednogłośne udzielenie Wójtowi Gminy Ostróda Gustawowi Markowi Brzezinowi - organowi wykonawczemu gminy - absolutorium.

Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda
Gmina

Zebranie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

04.05.2010

26 kwietnia 2010 roku  w budynku Urzędu Gminy Ostróda  miało miejsce zebranie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Celem zebrania były sprawy związane z przeznaczeniem gruntów rolnych w Gminie Ostróda pod drogę ekspresową nr 7 i rekompensat dla rolników za grunty przejęte na ten cel oraz wyjaśnienia dotyczące procedur i wielkości odszkodowań z tego tytułu.

Zebranie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej
OSP

Zaproszenie na Obchody Gminnego Dnia Strażaka

29.04.2010

Zaproszenie na Obchody Gminnego Dnia Strażaka
Sport

Wyróżnienia i nagrody dla młodych sportowców

29.04.2010

W dniu 27 kwietnia już po raz kolejny Wójt Gminy Gustaw Marek Brzezin przy słodkim poczęstunku gościł grupę uzdolnionych sportowców, których wyróżnił za osiągnięcia sportowe w 2009r.Tym razem gośćmi Pana Wójta byli młodzi piłkarze i piłkarki LUKS „Kormoran” Brzydowo, którzy w 2009r. w turniejach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej zdobywali czołowe miejsca. Młodzi piłkarze i piłkarki otrzymali z rąk Pana Wójta nagrody, były to torby sportowe, dyplomy (podziękowania) . W czasie spotkania między Wójtem a zawodnikami odbywały się dyskusje na temat osiągnięć sportowych i zainteresowań młodych piłkarzy i piłkarek.Wyróżnieni zostali także trenerzy : Jacek Lorenc i Marek Parol.

Wyróżnienia i nagrody dla młodych sportowców
Sport

Rajd Rowerowy Dylewska Góra 2010

26.04.2010

Rajd Rowerowy Dylewska Góra 2010
Sport

Drugie Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym par deblowych

25.04.2010

Drugie Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym par deblowych rozegrane zostały 23 kwietnia 2010 r. w Brzydowie. Na starcie stanęło osiem par reprezentujących trzy gminy: Morąg - trzy pary, Lubawa - jedna para oraz pięć par ostródzkich. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Podobnie jak w turnieju TOP 16 ostródzianom nie udał się atak na najwyższy stopień podium. Blisko była para Mirosław Leliński i Roman Naworski, ale minimalne porażki z duetami z Morąga Patrejko - Kalisz oraz Lubawy Łątkowski - Wojtkiewicz po 1:2 sprawiły, że ostródzianie znaleźli się na miejscu drugim.

Drugie Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym par deblowych
Gmina

ZŁOTE GODY

23.04.2010

W dniu 23 kwietnia 2010r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Gertruda i Kurt Kiedynk z Nowego Siedliska, Państwo: Barbara i Bernard Ogeniewscy z Morlin, Państwo: Helena i Jerzy Skolmowscy z Gierłoży oraz Państwo: Longina i Stanisław Chamera ze Smykówka ( nie obecni na uroczystości ze względów zdrowotnych) zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

ZŁOTE GODY
Sport

Turnieju Bezpieczestwa w Ruchu Drogowym

23.04.2010

Eliminacje gminne Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozegrane w dniu 20 kwietnia 2010r w Szyldaku 

W eliminacjach gminnych Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozegranych w dniu 20 kwietnia 2010r w Szkole Podstawowej w Szyldaku wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych tj.: Idzbarka, Brzydowa, Szyldaka, Samborowa, Pietrzwałdu i Zwierzewa. W tym samym dniu odbyły się również eliminacje szkół gimnazjalnych. Wzięły w nich udział drużyny z Gimnazjum w Lipowie, Gimnazjum w Durągu, Gimnazjum w Samborowie oraz Gimnazjum im. ks.J. Twardowskiego w Ostródzie.

Turnieju Bezpieczestwa w Ruchu Drogowym
OSP

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

23.04.2010

24 kwietnia 2010 roku delegacja Gminy Ostróda weźmie udział w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę.
Skład delegacji:
Poczet Sztandarowy OSP Pietrzwałd
Józef Walkowiak
Stanisław Woźniak
Jerzy Szczerbowicz
Jan Ciechanowicz - OSP Reszki
Zbigniew Florkowski - OSP Idzbark
Rafał Denik - OSP Brzydowo
Daniel Kuzioła - OSP Brzydowo.

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę
Gmina

Wyrazy współczucia i kondolencje z powodu tragedii w Smoleńsku od Samorządu w Silute z Litwy

22.04.2010

Szanowni przyjaciele,

 

Składam kondolencję wszystkim znajomym z Polski, jestem z Wami,

 

Z powarzeniem Romualdas z Šilutė 

 

Romualdas Ambrulaitis,
Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas
Šilutės rajono savivaldybės administracija
Dariaus ir Girėno g. 1, Šilutė LT-99169
Tel. (8-441) 79 218

Wyrazy współczucia i kondolencje z powodu tragedii w Smoleńsku od Samorządu w Silute z Litwy
Organizacje pozarządowe - Aktualności

IV Forum Lokalnych Grup Działania Warmii i Mazur

19.04.2010

W dniach 15-16 kwietnia 2010r. w Hotelu Morąg odbyło się IV Forum Lokalnych Grup Działania Warmia i Mazury pt. „Projekty współpracy szansa na rozwój województwa”.

IV Forum Lokalnych Grup Działania Warmii i Mazur
Gmina

Konferencja sprawozdawczo-wyborcza

19.04.2010

15 kwietnia w budynku Urzędu Gminy Ostróda miała miejsce konferencja sprawozdawczo-wyborcza SEiR ZNP w Ostródzie. Zebranie otworzył przewodniczący Sekcji J. Nawrocki, a następnie chwilą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem.

Konferencja sprawozdawczo-wyborcza
Gmina

Stanowisko Rady Gminy Ostróda

15.04.2010

Dnia 15 kwietnia br. Rada Gminy Ostróda przyjęła stanowisko wyrażające żal i smutek z powodu śmierci Pary Prezydenckiej i wszystkich osób, które zginęły w katastrofie 10.04.2010r. w Smoleńsku

link do Stanowiska Rady Gminy Ostróda

Stanowisko Rady Gminy Ostróda

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej