Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Organizacje pozarządowe - Aktualności

Szkolenie dla NGO

05.03.2010

Szanowne Władze Stowarzyszenia,
w związku ze zbliżającym się terminem ogłoszeniem otwartego konkursu ofert oraz terminem złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu oraz planowanym, Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin zaprasza Prezesa i Skarbnika, lub osoby przez nich upoważnione, w organizacji na spotkanie, które odbędzie się 12 marca 2010r. o godz. 13:00 w sali 301 Urzędu Gminy Ostróda.

Szkolenie dla NGO
Gmina

Plebiscyt "Euro-Gmina"

01.03.2010

26 lutego 2010 roku w Audytorium Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się Gala Plebiscytu „Euro -Gmina”. W Plebiscycie wzięło udział 80 gmin województwa warmińsko-mazurskiego.

Plebiscyt "Euro-Gmina"
Sport

Czternasty turniej XIV Grand Prix Brzydowo

27.02.2010

Koncert Sikory trwa - tak można zatytułować informacje z czternastego turnieju XIV edycji Grand Prix Brzydowo. Cztery z pięciu ostatnich zawodów to zwycięstwa nowej gwiazdy brzydowskich zmagań tenisistów. Sikora bez większych problemów rozprawił się ze wszystkimi rywalami. z którymi wygrał wszystkie mecze po 3:0. Nie miał także „litości” dla lidera klasyfikacji generalnej turnieju, Czesława Nowickiego, który bezradnie rozkładał ręce nie mając sposobu na wygranie choć jednego seta

Czternasty turniej XIV Grand Prix Brzydowo
Gmina

Umowa pomiędzy Gminą Ostróda a Centrum OKEY

24.02.2010

Dnia 24 lutego 2010 roku podpisano umowę pomiędzy Gminą Ostróda a Centrum „OKEY”. Ze strony samorządowej umowa została podpisana przez Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina oraz Z-cę Skarbnika Gminy Danutę Kucharczuk, ze strony firmy „OKEY” przez jej Prezesa Panią Różę Krześniak.

Umowa pomiędzy Gminą Ostróda a Centrum OKEY
Gmina

Spotkanie dotyczące wystąpienia lokalnych podtopień na terenie gminy

24.02.2010

Dnia 22 lutego 2010 roku w Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się spotkanie, dotyczące wystąpienia lokalnych podtopień na terenie gminy. Zebranie otworzył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin.

Spotkanie dotyczące wystąpienia lokalnych podtopień na terenie gminy
Gmina

"Tydzień pomocy ofiarom przestępstw"

24.02.2010

Przypomnijmy, iż do końca tygodnia (26.02.2010) ofiary przestępstw mogą liczyć w Sądzie Rejonowym w Ostródzie na porady przedstawicieli organizacji społecznych. Dyżurują oni w ramach „Tygodnia pomocy ofiarom przestępstw”. W ostródzkim sądzie dyżury pełnione są m.in. przez pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pełnomocnika Wójta d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

"Tydzień pomocy ofiarom przestępstw"
Sport

Zakończenie Gminnej Ligi Tenisa Stołowego

23.02.2010

Wyniki spotkań I Edycji Gminnej Ligi Tenisa Stołowego Jednostek OSP/LZS  w sezonie 2009/10r.

Zakończenie Gminnej Ligi Tenisa Stołowego
Sport

Trzynasty turniej XIV Grand Prix Brzydowo

21.02.2010

Sporo działo się działo w trzynastym turnieju tegorocznego Grand Prix Brzydowo. Lider tegorocznych rozgrywek, Czesław Nowicki znalazł pogromców. Najpierw w meczu półfinałowym przegrał z Dariuszem Sikorą 1:3, potem musiał uznać wyższość swojego najgroźniejszego rywala -  Wojciecha Łatkowskiego i uplasował się ostatecznie na miejscu piątym.

Trzynasty turniej XIV Grand Prix Brzydowo
OSP

Kolejne wsparcie OSP w Durągu

19.02.2010

W dniu 15.02.2010 roku w Durągu gmina Ostróda odbyło się spotkanie kierownictwa Nadleśnictwa Olsztynek z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu. W spotkaniu uczestniczyli  Wójt  Gminy Ostróda Pan  Gustaw Marek Brzezin oraz  Przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Nowakowski.We wrześniu  2009 roku OSP w Durągu otrzymała wóz strażacki Star 244 GBA. Do tej pory strażacy z Durąga na akcję udawali się strażackim Żukiem. Wyposażenie w profesjonalny wóz zostało zrealizowane w ramach wspomożenia jednostek ratowniczych w razie wypadków na przebiegającej w pobliżu drodze nr 7.

Kolejne wsparcie OSP w Durągu
Sport

Dwunasty turniej XIV grand prix Brzydowo

15.02.2010

Nie udało się Dariuszowi Sikorze „ustrzelić” hattricka - inaczej mówiąc wygrać trzeci kolejny turniej z rzędu. Na przeszkodzie stanął lider klasyfikacji generalnej, Czesław Nowicki, który w decydującym meczu o miejsce pierwsze wygrał z dużo młodszym od siebie rywalem 3:2.

Dwunasty turniej XIV grand prix Brzydowo
Gmina

Targi formalnego kształcenia ustawicznego w Ostródzie

12.02.2010

Już 21 lutego 2010 r. w Centrum Kultury „Zamek” w Ostródzie odbędą się targi formalnego kształcenia ustawicznego realizowane w ramach projektu „Pociąg do wiedzy”. W programie targów porady profesjonalnych doradców zawodowych, informacje o możliwościach kształcenia i potwierdzania swoich kwalifikacji zawodowych, a także informacje o deficytowych zawodach i możliwości zatrudnienia. Ponadto poczęstunek i miły upominek dla każdego uczestnika oraz możliwość udziału w konkursie i wygrania atrakcyjnej nagrody, jaką jest dofinansowanie edukacji nawet do kwoty 1000 zł.Weź udział w projekcie „Pociąg do wiedzy” - podwyższaj swoje wykształcenie lub potwierdzaj swoje kwalifikacje, wygraj nagrodę, przyjdź na targi formalnego kształcenia ustawicznego!Pamiętaj 21.02.2010 Centrum Kultury „Zamek” w Ostródzie przy ul. Mickiewicza 22, godz. 10.00 - 18.00.Więcej informacji na stronie: www.pociagdowiedzy.pl

Targi formalnego kształcenia ustawicznego w Ostródzie
Sport

Ruszyła 51 edycja Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym w 2010r.

09.02.2010

W dniu 6 lutego 2010r. w hali OCS i R odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o „Puchar TVP Olsztyn” (dawniej o Puchar Gazety Olsztyńskiej)Zgodnie z nowym regulaminem WM Z LZS turniej po raz pierwszy rozgrywany zostaniew VI kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, a patronat medialny przejęła TVP Olsztyn.

Ruszyła 51 edycja Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym w 2010r.
Sport

Halowy Turniej Piłki Nożnej

09.02.2010

1.lutego,2010r. w Hali Sportowej w Samborowie odbyła  się IV Edycja Halowego Turnieju  Piłki Nożnej o„Puchar Wójta Giny Ostróda”. Zaproszono  pięć drużyn :Kormoran, Zwierzewo, GrunwaldGietrzwałd ,KS Lipowo i dwie drużyny OSP Turznica. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta i trwała do ostatniego meczu.

Halowy Turniej Piłki Nożnej
Gmina

Kontakt urzędowy w sprawie dróg i oświetlenia na terenie Gminy Ostróda

04.02.2010

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia, iż z dniem 5 lutego 2010 r. wszelkie sprawy związane z utrzymaniem dróg i oświetleniem ulicznym na terenie Gminy Ostróda można zgłaszać bezpośrednio do Pana Zbigniewa Tomczyka, Inspektora w Referacie Inwestycyjnym, Rozwoju Lokalnego i Zamówień Publicznych, pod numerem służbowym 509 941 509

Kontakt urzędowy w sprawie dróg i oświetlenia na terenie Gminy Ostróda
Sport

Turniej tenisa stołowego o "Puchar Gazety Olsztyńskiej"

03.02.2010

Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Gmina Ostróda i Ostródzkie Centrum Sportu  i Rekreacji  zapraszają wszystkich chętnych na miejsko-gminne eliminacje turnieju tenisa stołowego o „Puchar Gazety Olsztyńskiej.” Zawody rozegrane zostaną w 5- grupach wiekowych kobiet i mężczyzn: Grupa I rocznik 1997 i młodsi/sze, Gr. II  rocz. 1996 - 1995, Gr. III  rocz. 1994-1992, Gr. IV rocz. 1991 - 1970,Gr. V rocz. 1969 - 1996,  Gr. VI rocz. 1955 i starsi/sze. Turniej odbędzie się w dniu 6 lutego 2010r. w hali OCS i R ul. Kościuszki 22A. Rozpoczęcie turnieju godz. 9.00 .W turnieju nie mogą uczestniczyć zawodnicy/czki biorący udział rozgrywkach II ligi państwowej i wyższej, organizowanych przez PZTS.

Turniej tenisa stołowego o "Puchar Gazety Olsztyńskiej"

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej