Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

OSP

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

27.05.2019

8 czerwca 2019 r.  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w  Starych Jabłonkach. Start godz. 1000.

9 czerwca 2019 r. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w Smykówku. Start godz. 1000.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
Gmina

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

25.05.2019

Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło ponad 500 rowerzystów. Rajd Rowerowy stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Na trasę wyruszył cały przekrój społeczeństwa - od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie
Inwestycje gminne

NOWOCZESNE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI W GMINIE OSTRÓDA!!

23.05.2019

Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 197 000,00 zł.  W ramach pozyskanych środków wybudowanych zostanie, aż pięć otwartych stref aktywności: w Szyldaku, Zwierzewie, Pietrzwałdzie, Brzydowie i Idzbarku. Dofinansowanie obejmuje 50% wartości zadania.

NOWOCZESNE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI W GMINIE OSTRÓDA!!
Sport

Mała Piłkarska Kadra Czeka 2019 - eliminacje gminne

22.05.2019

Na orliku w Samborowie rozegrano eliminacje gminne Wojewódzkiego Turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka". Wśród dziewcząt najlepsze okazały się piłkarki SP Samborowo, a w kategorii chłopców po serii rzutów karnych i wielkich emocjach w finale zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lipowie! Łącznie w zawodach udział wzięło sześć zespołów chłopców i trzy dziewcząt. 

Mała Piłkarska Kadra Czeka 2019 - eliminacje gminne
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

45. Rypińska Wiosna Teatralna

22.05.2019
    W dniach od 16 do 18 maja br. w Rypińskim Domu Kultury zakwitła po raz 45 Rypińska Wiosna Teatralna. Podczas ogólnopolskiego konkursu zaprezentowało się 20 amatorskich grup teatralnych m.in. z Bydgoszczy, Włocławka, Warszawy, Katowic, Lubawy, Ostródy, Rypina i wielu innych miejscowości. Tegoroczne spektakle oceniało jury, w którym zasiedli: Barbara Rogalska – aktorka Baju Pomorskiego w Toruniu, instruktor teatralny,  Piotr Szwedes – aktor i producent teatralny oraz Justyna Motylewska – instruktor teatralny i muzyczny, kierownik ds. artystycznych RDK.
45. Rypińska Wiosna Teatralna
Oświata

Konferencja ekologiczna w Samborowie

21.05.2019

W Zespole Szkół w Samborowie odbył się konkurs i konferencja ekologiczna, pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI-VIII i gimnazjalnych. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Patrycja Zalewska SP Samborowo,
II miejsce - Michalina Kulesza SP Samborowo,
III miejsce – Tomasz Faliński SP Zwierzewo.

Konferencja ekologiczna w Samborowie
Gmina

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie - 25 maja 2019 r.

21.05.2019

Zapraszamy na XIX Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie!!! Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W poprzednich edycjach rajdu udział wzięło ponad 700 rowerzystów. Rajd Rowerowy stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego.

W celu sprawnej i szybkiej rejestracji rowerzystów zachęcamy do wypełnienia internetowego formularza zgłoszeniowego,
który znajduje się na stronie internetowej
www.superczas.pl/dylewskagora

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie - 25 maja 2019 r.
Inwestycje gminne

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji

21.05.2019

W Starostwie Powiatowym w Ostródzie Wójt Gminy Ostróda podpisał umowę z Wojewodą Warmińsko- Mazurskim Arturem Chojeckim na dofinansowanie zadania pn. ,,Przebudowa nawierzchni drogi gminnej wraz z budową odwodnienia  w m. Lubajny”. Wartość zadania wynosi 1 685 283,05 zł, z czego dofinansowanie z programu rządowego Fundusz Dróg Samorządowych wyniesie 842 641,53zł.. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO Sp. z o.o.

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji
Sport

Obchody 50 - lecia GKS Iskra Smykówko

16.05.2019

Z okazji 50 - lecia działalności GKS Iskra Smykówko piłkarze miejscowej drużyny rozegrali mecz towarzyski z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:13 dla "Dumy Warmii", jednak nie wynik był najważniejszy. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Oprócz zmagań piłkarskich nie zabrakło podziękowań, odznaczeń i wyróżnień.

Obchody 50 - lecia GKS Iskra Smykówko
Inwestycje gminne

Budowa infrastruktury komunalnej

15.05.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania pn: „Budowa infrastruktury komunalnej dla terenu zabudowy mieszkalno – usługowej na zachód od wsi Tyrowo – sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna wraz z przepompownią ścieków etap I”. Wykonawcą w/w zadania będzie wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO Sp. z o.o. w Ostródzie za łączną kwotę brutto 243 872,22 zł z terminem realizacji do 31 sierpnia 2019 roku.

Budowa infrastruktury komunalnej
Sport

XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym

13.05.2019

W Lidzbarku Warmińskim odbył się już XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Turniej upamiętniający postać wybitnego polskiego tenisisty, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i Europy. W zawodach wzięło udział 19 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa warmińsko - mazurskiego. Drużyny składały się z trzech zawodników lub zawodniczek (mogły być składy mieszane).

XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym
Gmina

Obchody 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża

10.05.2019

Polski Czerwony Krzyż to nie tylko bardzo prężnie działająca instytucja, stanowiąca wzór profesjonalizmu i skuteczności, ale także ogromna rzesza wolontariuszy, ludzi dobrej woli i dobrego serca, którzy bezinteresownie chcą nieść pomoc innym. W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyły się uroczyste obchody 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Jubileusz rozpoczęto pamiątkowym zdjęciem Członków i Przyjaciół Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie. Podczas uroczystości zostały przekazane oficjalne podziękowania i odznaczenia dla osób i instytucji wspierających działania ZOR PCK w Ostródzie. Wśród uhonorowanych znalazła się również Gmina Ostróda. Uroczystość uświetnił występ Chóru „Złota Jesień” Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostródy przy akompaniamencie Ireny Sitarz.

Obchody 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża
Gmina

Wójt Gminy Ostróda wyróżniony za działalność ekologiczną

10.05.2019

Samorządowe Forum Ekologiczne, które odbyło się w Rynie, na stałe wpisało się w kalendarz pracy samorządowców Warmii i Mazur. Podczas wydarzenia Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas został wyróżniony za działalność na rzecz ochrony środowiska na Warmii i Mazurach.

Wójt Gminy Ostróda wyróżniony za działalność ekologiczną
Gmina

Zapraszamy!

06.05.2019

Serdecznie zapraszamy na XII Letni Bieg Sasinów - Dylewski Cross, który odbędzie się 12 maja br. o godzinie 11:00. Zapisy na bieg odbywać będą się bezpośrednio przed zawodami w Biurze Zawodów od godziny 9:00.

Zapraszamy!

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej