Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 39 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

OSP

Zapraszamy! Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

29.05.2018

9 czerwca 2018r. odbędą się Gminne Zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda.
Start godz. 1000  Idzbark.


10 czerwca 2018r. w Gminnych Zawodach sportowo- pożarniczych Ochotniczych Staży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda będą mieli szanse wykazać się dorośli.
Start godz. 1100 Brzydowo.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy! Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
Oświata

Gminny Konkurs - Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka

28.05.2018

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na sali gimnastycznej w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie odbył się Gminny konkurs „Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka”.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym reprezentujące osiem placówek z Gminy Ostróda:

 

 

Gminny Konkurs - Patriotyzm i Niepodległość w oczach dziecka
Gmina

Uroczysta Sesja Trzech Samorządów

28.05.2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Kameralnej ostródzkiego zamku odbyła się uroczysta sesja trzech samorządów - Powiatu, Miasta oraz Gminy Ostróda. W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Miasta Ostróda Czesław Najmowicz, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz burmistrzowie, wójtowie i radni naszego regionu.

Uroczysta Sesja Trzech Samorządów
Gmina

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

28.05.2018

Zapraszamy do gminy Ostróda na czerwcowe uroczystości związane z 100.rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego
Sport

Mała Piłkarska Kadra Czeka 2018 - eliminacje gminne

24.05.2018

Na orliku w Samborowie rozegrano eliminacje gminne Turnieju Wojewódzkiego Mała Piłkarska Kadra Czeka 2018 w piłce nożnej chłopców. Niegościnni okazali się gospodarze, którzy wygrali wszystkie pojedynki i awansowali do dalszego etapu. W zawodach udział wzięło 5 drużyn. 

Mała Piłkarska Kadra Czeka 2018 - eliminacje gminne
Sport

EBT Finals Poland 2018 Stare Jabłonki już za tydzień

24.05.2018

Pozostał tydzień do rozpoczęcia największej sportowej imprezy w tym roku na Warmii i Mazurach! W terminie 31 maja - 3 czerwca w Starych Jabłonkach odbędą się rozgrywki EBT Finals Poland 2018, czyli  Klubowe Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej. Dla wszystkich chętnych chcących zobaczyć zmagania plażowych szczypiornistów wstęp jest darmowy, a do tego organizatorzy przewidzieli mnóstwo dodatkowych atrakcji!

EBT Finals Poland 2018 Stare Jabłonki już za tydzień
Oświata

Gminny Konkurs Patriotyczny

23.05.2018

W Szkole Podstawowej w Brzydowie odbył się Gminny Konkurs Patriotyczny „Jestem Polką i Polakiem” zorganizowany przy współudziale szkół z Lipowa, Starych Jabłonek.  Uczestniczyły w nim dzieci z klas I-III z dziesięciu szkół w gminie Ostróda. Cele konkursu to przede wszystkim  pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018, upowszechnianie wśród młodego pokolenia wiedzy z zakresu historii i tradycji narodowych Polski, kształtowanie wśród dzieci poczucia świadomości narodowej i obywatelskiej, budzenie wśród najmłodszych postaw patriotycznych poprzez wychowanie do wartości w szkole. Honorowym patronatem konkurs objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Współorganizatorem był Wójt Gminy Ostróda. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Gazeta Ostródzka.

Gminny Konkurs Patriotyczny
Gmina

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Durągu

21.05.2018

W Durągu odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Następnie goście zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie szkoły przygotowali przedstawienie opowiadające o historii odzyskania niepodległości.

Uroczystość w Durągu była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Durągu
Sport

Gmina Ostróda druga w 59 Finale Turnieju Tenisa Stołowego WMZ LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn

20.05.2018

W Ostródzie rozegrano 59 finałowy turniej Pucharu TVP 3 Olsztyn w tenisie stołowym. Jedna ze sztandarowych imprez mniejszych środowisk  organizowanych przez Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych nadal budzi duże emocje. Na podium nie mogło zabraknąć reprezentantów Gminy Ostróda, którzy zespołowo zajęli II miejsce w województwie!

Gmina Ostróda druga w 59 Finale Turnieju Tenisa Stołowego WMZ LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn
Gmina

Tragiczny wypadek na Rajdzie Rowerowym

19.05.2018

Podczas dzisiejszego rajdu rowerowego na Dylewską Górą jeden z uczestników uległ tragicznemu wypadkowi. Mimo reanimacji niestety mężczyzna zmarł. Ponad siedmiuset uczestników rajdu złożyło hołd minutą ciszy zmarłemu mężczyźnie. Impreza ze względu na tragiczne okoliczności nie była kontynuowana. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Tragiczny wypadek na Rajdzie Rowerowym
Sport

Konferencja prasowa przed EBT Finals Poland 2018 w Starych Jabłonkach

16.05.2018

W Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się konferencja prasowa przed EBT Finals Poland 2018 Stare Jabłonki, czyli Klubowymi Mistrzostwami Europy w plażowej piłce ręcznej, które niebawem zagoszczą na piaszczystych boiskach w Starych Jabłonkach.

Konferencja prasowa przed EBT Finals Poland 2018 w Starych Jabłonkach
Gmina

Rajd Rowerowy Dylewska Góra - 19 maja 2018 r.

15.05.2018

Zapraszamy na XVIII Rajd Rowerowy Dylewska Góra!!! Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W poprzednich edycjach rajdu udział wzięło ponad 700 rowerzystów. Rajd Rowerowy „Dylewska Góra” stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego.

W celu sprawnej i szybkiej rejestracji rowerzystów zachęcamy do wypełnienia internetowego formularza zgłoszeniowego,
który znajduje się na stronie internetowej
www.superczas.pl/dylewskagora2018

Rajd Rowerowy Dylewska Góra - 19 maja 2018 r.
Sport

Rekord trasy półmaratonu podczas Dylewskiego Crossu!

13.05.2018

Ponad 80 śmiałków stanęło na trasie 11. Letniego Biegu Sasinów "Dylewski Cross". Głównym dystansem był nieco wydłużony, liczący ok 22 km, półmaraton wokół Wzgórz Dylewskich. W tym roku zwycięzca ustanowił nowy rekord trasy 1.24:40.

Rekord trasy półmaratonu podczas Dylewskiego Crossu!
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Złota Rybka popłynęła do Samborowa

12.05.2018

W Centrum Kultury i Sportu w Biskupcu odbył się Finał XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O laur złotej rybki”. Do Biskupca przybyły zespoły teatralne wyłonione w eliminacjach rejonowych z: Olsztyna, Ostródy, Sępopola, Gierzwałdu, Morąga , Węgorzewa.

Złota Rybka popłynęła do Samborowa

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda