Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 39 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Sport

XXIV Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym pracowników oświaty i Urzędu Gminy

23.03.2018

W Szkole Podstawowej w Szyldaku rozegrano XXIV Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym. W zawodach dla pracowników oświaty i Urzędu Gminy udział wzięło łącznie 15 zawodników, którzy mecze rozgrywali w kategorii kobiet i mężczyzn. 

XXIV Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym pracowników oświaty i Urzędu Gminy
Sport

Reprezentacja Gminy Ostróda zagrała w Hary Cup

20.03.2018

Na ogólnopolski turniej piłki nożnej Hary Cup wybrała się Reprezentacja Gminy Ostróda młodzików składająca się głównie z zawodników AP Ostróda oraz Iskry Smykówko . Trzy dni grania na świetnie przygotowanych łódzkich obiektach miejscowego OSiRu oraz udział w turnieju z silnymi drużynami z całego kraju m.in takimi jak Motor Lublin, UKS SMS Łódź, ŁKS Łódź, Mińsk Mazowiecki, Salos Szczecin, Białołęka Warszawa dała zawodnikom super emocje podczas spotkań oraz bagaż piłkarskich doświadczeń.

Reprezentacja Gminy Ostróda zagrała w Hary Cup
Sport

Gmina Ostróda zajęła III miejsce w Wojewódzkim Sportowym Współzawodnictwie Gmin w 2017r.

16.03.2018

W siedzibie Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się statutowe posiedzenie Rady Wojewódzkiej LZS. Podczas spotkania podsumowano działalność Ludowych Zespołów Sportowych z województwa warmińsko-mazurskiego w 2017 roku. Pierwsza dziesiątka najlepszych Gmin otrzymała wyróżnienia na podstawie sportowego współzawodnictwa. Gmina Ostróda w wyniku uzyskanych rezultatów podobnie jak przed rokiem zajęła III miejsce, zdobywając 6570 punktów.

Gmina Ostróda zajęła III miejsce w Wojewódzkim Sportowym Współzawodnictwie Gmin w 2017r.
Sport

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców

16.03.2018

W Morągu odbył się Powiatowy Turniej Piłki Halowej chłopców roczników: 2002-2004. W zawodach udział wzięła Reprezentacja Gminy Ostróda. Piłkarze prowadzeni przez Sławomira Mikołajczyka zajęli drugie miejsce tuż za Gimnazjum nr 2 w Ostródzie, ale przed gimnazjalistami z Morąga, Łukty oraz Miłakowa. Orgaznizatorem turnieju był Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy.

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców
OSP

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

16.03.2018

W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się finał gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który przeprowadziła komisja sędziowska składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie oraz Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Ostródzie.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Gmina

Sołtysi z Gminy Ostróda docenieni!

16.03.2018

Podczas uroczystej gali w Olsztynie wręczone zostały tytuły "Super Sołtysa 2018". Plebiscyty na Super Sołtysa 2018  odbywały się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyskał największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów otrzymał tytuł: Super Sołtysa. Kolejnym dwóm kandydatom, zostały przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Super Sołtysa.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zarówno I jak i II miejsce w naszym powiecie zajęli Sołtysi z terenu gminy Ostróda. Tytuł Super Sołtysa otrzymał Dominik Serafin Sołtys Sołectwa Smykówko. Natomiast tytuł Srebrnego Super Sołtysa otrzymał Stanisław Milewski Sołtys Sołectwa Kajkowo.

Sołtysi z Gminy Ostróda docenieni!
Sport

Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej szkół gminnych - eliminacje rejonowe

14.03.2018

Na halach sportowych w Lubawie i Rożentalu odbyły się eliminacje rejonowe Mistrzostw Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej szkół gminnych. Gminę Ostróda w kategorii rocznika 2005 - i młodsi reprezentowała Szkoła Podstawowa w Lipowie, a w kategorii 2002 - 2004  Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Oba zespoły zajęły III miejsce i niestety nie awansowały do kolejnego etapu. 

Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej szkół gminnych - eliminacje rejonowe
Gmina

Ogólnopolski Dzień Sołtysa

12.03.2018

Ponad tysiąc sołtysów zostało zaproszonych do Przysuchy gdzie odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa. To pierwsze tak duże wydarzenie z tej okazji. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na ważną rolę jaką pełnią lokalni liderzy. Wśród zaproszonych gości był m.in. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, a także sołtysi wyróżnieni medalami „Zasłużony dla Rolnictwa”: Stanisław Milewski (sołtys sołectwa Kajkowo), Grażyna Ostas (sołtys sołectwa Turznica), Elżbieta Kowalska (sołtys sołectwa Brzydowo), Jan Ilnicki (sołtys sołectwa Lubajny), Jerzy Kamiński (sołtys sołectwa Zwierzewo). 

Ogólnopolski Dzień Sołtysa
Gmina

Samorządowy Dzień Sołtysa

12.03.2018
Dzień Sołtysa to coroczne święto, którego główne obchody wyznaczono na 11 marca. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności Sołtysom za ich wkład na rzecz rozwoju polskiej wsi oraz podkreślić ich rolę w społeczeństwie lokalnym. W tym celu Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zorganizował spotkanie, na które zaprosił wszystkich Sołtysów z terenu całego województwa. W wydarzeniu, które odbyło się w Expo Mazury w Ostródzie udział wzięło ponad 1000 gości.
Samorządowy Dzień Sołtysa
Gmina

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

11.03.2018

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w imieniu własnym oraz całego Samorządu Gminy Ostróda mamy przyjemność złożyć Sołtysom z terenu Gminy Ostróda serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Życzymy Państwu wielu sukcesów w działaności sołeckiej oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

 

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa
Gmina

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

08.03.2018

Z okazji Dnia Kobiet

składamy wszystkim Paniom, najserdeczniejsze życzenia

wszelkiej radości i pomyślności, wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze,

pozytywnego spoglądania w przyszłość oraz realizacji wszelkich zamierzeń zarówno w życiu prywatnym  jak i zawodowym.

         Przewodniczący Rady Gminy Ostróda                                                                                 Wójt Gminy Ostróda

                      Janusz Sadowski                                                                                                     Bogusław Fijas

Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Sport

Dziewczęta SP Samborowo Mistrzyniami Gminy Ostróda w halowej piłce nożnej

07.03.2018

Dnia 7 marca na hali sportowej w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt o "Puchar Wójta Gminy Ostróda". W zawodach wystartowało sześć zespołów. Ponownie na parkiecie bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Szkoły Podstawowej w Samborowie, które każdy pojedynek wygrywały w świetnym stylu. Na podium znalazły się także drużyny z Tyrowa i Szyldaka. 

Dziewczęta SP Samborowo Mistrzyniami Gminy Ostróda w halowej piłce nożnej
Sport

25. Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT oraz Gala sportowa - Walczymy mając Ją w sercu. Polska Niepodległa 1918 - 2018

07.03.2018

Już w przyszłą sobotę w hali ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się kolejna impreza sportowa nad którą patronat objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Przez dwa dni ponad 350 zawodników z całej Polski rywalizować będzie o medale w trakcie 25 Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Taekwon-do Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Gospodarzem mistrzostw jest Ostródzie Stowarzyszenie Gladius. Organizator przygotował w trakcie zawodów dodatkowo wyjątkową atrakcję.

25. Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT oraz Gala sportowa - Walczymy mając Ją w sercu. Polska Niepodległa 1918 - 2018
Gmina

Doceń swojego Sołtysa!

02.03.2018

Zachęcamy do udziału w plebiscycie, w którym zostanie wybrany Sołtys i Sołtyska Roku! W dzisiejszych czasach Sołtys to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Doceń swojego Sołtysa!

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda