Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców

12.12.2018

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu była dziś gospodarzem Mistrzostw Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców rocznika 2003-2005. W zawodach udział wzięły jednostki oświatowe z Samborowa, Lipowa, Tyrowa, Zwierzewa, Pietrzwałdu i Durąga. Kibice byli świadkami pięknych zespołowych akcji, widowiskowych obron i fantastycznych ataków. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Zwierzewie, a podium uzupełniły reprezentacje Samborowa i Durąga. 

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców
Gmina

Betlejem na Warmii i Mazurach

12.12.2018

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2019 r w Expo Arena w Ostródzie o godzinie 19.00. Wydarzenie oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Kupując bilety, cegiełki czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie Państwo to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni.

Betlejem na Warmii i Mazurach
Gmina

UWAGA ZMIANA SIEDZIBY GOPS i ZOK!

12.12.2018

Informujemy, iż Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie i Zakład Obsługi Komunalnej w Ostródzie zmieniły swoją siedzibę.

ul. 11-go listopada 39
14-100 Ostróda

UWAGA ZMIANA SIEDZIBY GOPS i ZOK!
Sport

II kolejka Gminnej Ligi Halowej 2018/19

07.12.2018

Podczas II kolejki Gminnej Ligi Halowej piłkarze zafundowali niemałe emocje zgromadzonym w samborowskiej hali sportowej. W piątkowe popołudnie odbyło się sześć ciekawych pojedynków. Żaden z rozegranych meczów nie był jednostronny i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. W grupie A prowadzi WAKS Turznica, zaś w grupie B na pozycję lidera wskoczyło FC Toronto. W klasyfikacji Złotego Buta na prowadzenie wyszedł Jarosław Żygo (Paka Samborowo), zdobywca pięciu bramek. 

II kolejka Gminnej Ligi Halowej 2018/19
Gmina

OGŁOSZENIE

07.12.2018

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Ostróda Nr 178/2018 z dnia 5 grudnia 2018 r.

dnia 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Ostróda będzie nieczynny.

 

OGŁOSZENIE
Sport

IV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Szyldaku

06.12.2018

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku odbył się IV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja piłki nożnej w środowisku wiejskim. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Szyldak I, Szyldak II, Ostrowin i  Grabinek. 

IV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Szyldaku
Organizacje pozarządowe - Konkursy

Otwarty konkurs na realizację zadania publicznego

06.12.2018

Działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.)

Otwarty konkurs na realizację zadania publicznego
Oświata

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

05.12.2018

W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyły się po raz pierwszy Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowane przez Gminę Ostróda we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku. Bohaterami tego dnia byli oczywiście wolontariusze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, działający w szkołach z terenu Gminy Ostróda oraz ich opiekunowie. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył dyrektorom szkół, szkolnym koordynatorom wolontariatu oraz samym wolontariuszom podziękowania za ich wielkie serca i bezinteresowną chęć pomagania tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
Sport

Głosujmy na GMINĘ OSTRÓDA

05.12.2018

Gmina Ostróda została nominowana przez Warmińsko - Mazurski Związek Piłki Nożnej w prestiżowej kategorii "Piłkarski Samorząd Roku". Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej gminy, dlatego prosimy Państwa o wsparcie. Aby oddać głos należy wejść w link:

https://www.facebook.com/wmzpn/photos/a.2330053107068418/2330053310401731/?type=3&theater 
 

i kliknąć "Lubię to" przy zdjęciu Gminy Ostróda, w innym przypadku głos będzie nieważny. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego :) Swoje typy oddajemy do środy 12 grudnia do godz. 12:00. Zwycięzcę poznamy 14 grudnia podczas I Piłkarskiej Gali WMZPN

Głosujmy na GMINĘ OSTRÓDA
Inwestycje gminne

Odtworzenie historycznie i kulturowo cennego terenu w Turznicy

04.12.2018

W ramach konkursu „AKTYWNA WIEŚ WARMII, MAZUR I POWIŚLA” zakończyła się realizacja zadania pn. Odtworzenie historycznie i kulturowo cennego  terenu w Turznicy. Wartość projektu wyniosła blisko 19 000,00 zł, z czego 10 000,00zł dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przedsięwzięcie obejmowało  najważniejszy historycznie obszar Turznicy z dzwonnicą i obeliskiem. W ramach inwestycji wykonano m.in.: remont i renowację dzwonnicy oraz obelisku poświęconemu mieszkańcom Turznicy poległym podczas I wojny światowej.

Odtworzenie historycznie i kulturowo cennego terenu w Turznicy
Inwestycje gminne

Zestaw street workout w Starych Jabłonkach

03.12.2018

W ramach konkursu „AKTYWNA WIEŚ WARMII, MAZUR I POWIŚLA” zakończyła się realizacja zadania inwestycyjnego w miejscowości Stare Jabłonki, polegającego na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej poprzez doposażenie w zestaw do street workout. Wartość projektu wyniosła 12 500,00 zł, z czego  blisko 10 000,00zł dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zestaw street workout w Starych Jabłonkach
Sport

I Mikołajkowy Turniej Siatkonogi Trzyosobowej

02.12.2018

W I Mikołajkowym Turnieju Siatkonogi trzyosobowej o Puchar Wójta Gminy Ostróda wystąpiło pięć zespołów. W naszej gminie zawodów w tej dyscyplinie jeszcze nie było. Siatkonoga, czyli gra łącząca elementy tenisa, piłki nożnej i siatkówki wymaga bardzo dobrej techniki i umiejętności panowania nad piłką. Pojedynki pomiędzy drużynami były bardzo ciekawe, a wymiany stały na wysokim poziomie. 

I Mikołajkowy Turniej Siatkonogi Trzyosobowej
Sport

I kolejka GLH za nami!

01.12.2018

W sobotę wystartowała VII edycja Gminnej Ligi Halowej o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Do uczestnictwa w lidze przystąpiło 14 zespołów. Kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie w samborowskiej hali na brak emocji nie mogli narzekać. Pierwszymi liderami grup zostali piłkarze WAKS Turznica i TEAM Kraplewo, którzy wysoko wygrali swoje pojedynki. W klasyfikacji Złotego Buta prowadzi trójka zawodników: Maciej Słotki (TEAM Kraplewo), Jarosław Żygo (Paka Samborowo) i Damian Łukasiak (FC Toronto), zdobywcy trzech trafień. 

I kolejka GLH za nami!
Oświata

Konferencja „Ukryte zagrożenia uzależnień”

01.12.2018

Przez dwa dni (30.11-01.12.2018 r.) wolontariusze z Gminy Ostróda wraz z opiekunami byli uczestnikami ogólnopolskiej konferencji „Ukryte zagrożenia uzależnień” zorganizowanej w Warszawie przez fundację „Świat na Tak”. Wykłady i warsztaty odbyły się w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

Konferencja „Ukryte zagrożenia uzależnień”

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda