Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Szkolenie dla sprzedawców i przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

15.01.2020

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu dla sprzedawców i przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych. Szkolenie odbędzie się w dniu 24 stycznia 2020 r. w godzinach 14:00- 16:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda (401), ul. Jana III Sobieskiego 1, 14-100 Ostróda.

Szkolenie dla sprzedawców i przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych
Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Rodzinne Ferie Zimowe

15.01.2020

Centrum Kultury w Ostródzie przy współpracy z Pełnomocnikiem  Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień  organizuje Rodzinne Ferie Zimowe w dniach 19-26 stycznia 2020r w Amfiteatrze w Ostródzie. Motywem przewodnim ferii będzie w tym roku Rodzinny Konwent Fanów Star Wars. W programie ferii m.in. cykl warsztatów dla młodzieży oraz rodziców z dziećmi, wystawy, gry i turnieje, pokazy filmów, a także warsztaty profilaktyczne. Celem projektu jest popularyzowanie wśród dzieci i rodziców różnych form zajęć jako alternatywy spędzania wolnego czasu, motywowanie mieszkańców do twórczej aktywności, budowanie wzajemnych, pozytywnych relacji rodzinnych oraz kształtowanie postaw aprobowanych społecznie bez użycia substancji psychoaktywnych. Przewidywane są również zajęcia o tematyce profilaktyki przeciwdziałania alkoholowi i narkotykom.  

Rodzinne Ferie Zimowe
Sport

Sportowe Ferie w Gminie Ostróda

15.01.2020

Zapraszamy serdecznie dzieci z terenu gminy Ostróda na turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej, tenisa stołowego w ramach akcji "Sportowe Ferie". Turnieje odbędą się 21, 22 i 23 stycznia na hali sportowej w Samborowie. Oprócz zmagań turniejowych będą także konkurencje sportowo-rekreacyjne. Celem akcji jest popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.  

 

Więcej informacji pod nr tel. 698-110-392 (Adrian Sadowski)

Sportowe Ferie w Gminie Ostróda
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców

14.01.2020

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu była dziś gospodarzem Mistrzostw Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców rocznika 2005-2006. W zawodach udział wzięło aż osiem jednostek oświatowych z Samborowa, Lipowa, Tyrowa, Zwierzewa, Pietrzwałdu, Brzydowa, Szyldaka i Durąga. Podobnie jak przed rokiem najlepsi okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Zwierzewie, a podium uzupełniły drużyny SP Tyrowo i SP Samborowo. 

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców
Sport

Wyniki i tabela po VIII kolejce GLH 2019/20

12.01.2020

W najciekawszym meczu VIII kolejki FC Oldboys pokonują Perkoz Lichtajny! Zwycięski marsz kontynuuje LA Zabawa Samborowo, która tym razem wygrała z TERC-BUD Durąg. Sporą niespodziankę sprawili zawodnicy Góry Idzbark, którzy gładko pokonali Pakę Samborowo. Bez punktów jako jedyni nadal piłkarze Ostróda/Wigwałd. Niestety rozgrywek nie dokończy zespół TEAM Kraplewo, który po raz kolejny nie dotarł na spotkanie, co jednocześnie oznacza wykluczenie z ligi. W klasyfikacji strzelców na pierwsze miejsce wskoczył Łukasz Goździejewski (LA Zabawa), zdobywca 28 bramek.

Wyniki i tabela po VIII kolejce GLH 2019/20
Gmina

Rodzinne bieganie w gminie Ostróda

12.01.2020

VI Gminny Zimowy Bieg - "Rodzinne bieganie" za nami. W niedzielę w Lubajnach spotkali się miłośnicy biegów oraz Nordic Walking, którzy wystartowali na dystansie 5 i 10 km. Organizatorem biegu była Gmina Ostróda z inicjatywy lokalnej Radnej Pani Anny Lewandowskiej. Na zwieńczeniu trasy rozpoczynającej się w Lubajnach, a kończącej w Zwierzewie były medale, gwar, okrzyki, radość i gratulacje. Gminny Zimowy Bieg to bieg rekreacyjny, każdy zawodnik, który ukończył trasę był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy złoty medal. Na wszystkich miłośników biegania oraz kibiców na mecie czekał ciepły posiłek. Dodatkową atrakcją była kąpiel morsów. Kolejna edycja biegu już za rok serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do wspólnego rodzinnego i aktywnego wypoczynku.

Rodzinne bieganie w gminie Ostróda
Gmina

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Mistrz Recyklingu

08.01.2020

Zapraszamy do udziału w VI-tej edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” dla uczniów klas III – VII szkół podstawowych.

szczegóły tutaj

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Mistrz Recyklingu
Sport

Wyniki i tabela po VII kolejce GLH 2019/20

05.01.2020

Do zakończenia VIII edycji Gminnej Ligi Halowej pozostały już tylko cztery kolejki. Na czele wszystko po staremu, pewnie prowadzi LA Zabawa przed Perkozem Lichtajny, a podium uzupełnia drużyna FC Oldboys. W najciekawszym meczu VII kolejki Iskra I Smykówko podzieliła się punktami z Paką Samborowo. Co ciekawe jest to dopiero pierwszy remis w obecnych rozgrywkach. Bez wychodzenia na boisko punkty zgarnął TERC-BUD Durąg, gdyż na spotkanie nie dotarł zespół Kraplewa. W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Adrian Wasiak (Perkoz Lichtajny), zdobywca 25 bramek. 

Wyniki i tabela po VII kolejce GLH 2019/20
Gmina

VI Gminny Zimowy Bieg - Rodzinne Bieganie

02.01.2020
Zapraszamy na VI Gminny Zimowy Bieg "Rodzinne Bieganie",
który odbędzie się 12 stycznia 2020 r. w Lubajnach.
Start o godz. 1300 koło Kościoła w Lubajnach.
Trasa biegu: Lubajny - Nowe Siedlisko - Zwierzewo.
Kąpiel Morsów w jeziorze Szeląg Wielki w Zwierzewie o godz. 1500.
Kontakt: Anna Lewandowska - 785 725 374
VI Gminny Zimowy Bieg - Rodzinne Bieganie
Organizacje pozarządowe - Konkursy

OGŁOSZENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH W 2020 r.

31.12.2019
Komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Nr 256/2019 Wójta Gminy Ostróda z dnia 18 grudnia 2019 r. na posiedzeniu w dniu 31 grudnia 2019 r. rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.).
OGŁOSZENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH W 2020 r.
Inwestycje gminne

Remont drogi w miejscowości Lubajny

30.12.2019

W Gminie Ostróda wykonano remont drogi w m. Lubajny. Remont polegał na wykonaniu nawierzchni jezdni z masy bitumicznej o długości około 80 mb i szerokości 5 m. Koszt remontu wyniósł 81 000,00 zł. Zadanie zostało w całości sfinansowane ze środków KOWR Oddziały Terenowego w Olsztynie.

Remont drogi w miejscowości Lubajny
Sport

Wyniki i tabela po V i VI kolejce GLH 2019/20

29.12.2019

Półmetek Gminnej Ligi Halowej w sezonie 2019/20 już za nami! Z trójki prowadzącej wyłamali się zawodnicy FC Oldboys, którzy doznali porażki z Paką Samborowo. Tempa nie zwalniają natomiast zawodnicy LA Zabawa Samborowo i Perkoza Lichtajny, którzy pewnie inkasują kolejne punkty. Na uwagę zasługuje niedzielne zwycięstwo LA Zabawa, która wbiła aż 29 bramek drużynie zamykającej tabelę Ostróda/Wigwałd. Ciekawa sytuacja ma miejsce w przedziale 5-8 bowiem cztery drużyny zdobyły jak dotąd po 9 punktów. W klasyfikacji strzelców prowadzi dwójka zawodników: Adrian Wasiak (Perkoz Lichtajny) i Dominik Wrzesiński (LA Zabawa), zdobywcy 21 bramek. 

Wyniki i tabela po V i VI kolejce GLH 2019/20
Sport

Wyniki i tabela po IV kolejce GLH 2019/20

21.12.2019

W Gminnej Lidze Halowej po rozegraniu IV kolejek na prowadzeniu LA Zabawa Samborowo, przed FC Oldboys i Perkoz Lichtajny. W hicie kolejki po sporych emocjach LA Zabawa Samborowo pokonuje Gazowania FC (7:4). Nie mniejsze emocje towarzyszyły w starciu Pekoza z Paką Samborowo (4:3). Sporą niespodziankę sprawili gracze KOMA Brzydowo, którzy pokonali TERC-BUD Durąg, zdobywając bramkę na wagę trzech punktów na 9 sekund przed końcem spotkania. W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Adrian Wasiak (Perkoz Lichtajny), zdobywca 14 bramek.

Wyniki i tabela po IV kolejce GLH 2019/20
Gmina

Wesołych Świąt

20.12.2019

Z okazji nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia życzenia: zdrowia, spokoju, radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.                                       

Wesołych Świąt
Gmina

Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

20.12.2019

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przywitał zebranych gości, a następnie złożył wszystkim życzenia świąteczno – noworoczne. Następnie Dziekan Ks. Roman Wiśniowiecki poświęcił opłatek i wszystkim udzielił Bożego Błogosławieństwa na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2020.

Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej