Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Gmina

Zapraszamy!

04.07.2019

Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zapraszają 12 lipca oraz 16 sierpnia br. na kolejną edycję kampanii pn. "Zdrowe lato". Miejsce spotkań - parking Urzędu Gminy Ostróda (ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie). Startujemy w godz. 13:00 - 17:00. W programie m.in.: pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego oraz medycznego; zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami; wata cukrowa oraz naturalne przekąski; pakiet badań profilaktycznych; instruktaż pierwszej pomocy z udziałem PCK; zajęcia fitness oraz porady dietetyka. Więcej informacji na plakacie.

Zapraszamy!
Gmina

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

30.06.2019

Na terenie gminy i miasta Ostróda odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Dwudniowa impreza sprowadziła najlepszych kolarzy w Polsce, ale także kibiców. Było to kolarskie święto na terenie miasta i gminy Ostródy. Pogoda, mimo iż próbowała przeszkodzić, nie pokrzyżowała planów organizatorów i kibiców. Ci drudzy tłumnie dopingowali zawodników w strefie startu oraz na trasie Mistrzostw. Każdy, kto miał przyjemność przejeżdżać przez miejscowości znajdujące się na trasie mógł podziwiać niesamowicie przystrojone Lichtajny, Brzydowo i Ornowo. Mieszkańcom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za obecność i doping, a miejscowym jednostkom OSP za zabezpieczenie trasy rajdu.

 

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym
Gmina

UTRUDNIENIA W RUCHU

27.06.2019

W najbliższy weekend ( 29 - 30.06.2019) na terenie gminy i miasta Ostródy odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. W związku z tym wydarzeniem przewidywane są utrudnienia w ruchu na trasie wy. Za wszelkie niedogodności w imieniu Głównego Organizatora Mistrzostw Polski przepraszamy.

UTRUDNIENIA W RUCHU
Gmina

Konferencja prasowa Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej World Beach Events Stare Jabłonki

27.06.2019

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej już wkrótce. Od 2 do 7 lipca na czterech boiskach przygotowanych na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej World Beach Events Stare Jabłonki. Poza emocjami sportowymi na kibiców będą czekały liczne atrakcje i wspaniała zabawa. Rodzinny piknik przygotowuje Warmiolandia Miasto Dzieci. Ponadto zbierane będą fundusze na rzecz podopiecznych Fundacja "Przyszłość dla Dzieci". Będzie również możliwość zobaczyć wielu znanych szefów kuchni w akcji w ramach projektu Restauracja z Klasą. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU - WSTĘP WOLNY!

Konferencja prasowa Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej World Beach Events Stare Jabłonki
Organizacje pozarządowe - Konkursy

Ogłoszenie o otwartym konkursie na realizację zadania publicznego

26.06.2019
Działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2019 r., poz. 688 t.j.)
Ogłoszenie o otwartym konkursie na realizację zadania publicznego
Gmina

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda

25.06.2019

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się IX sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023, podczas której rozpatrzony został Raport o stanie Gminy Ostróda za 2018 r., a także Rada Gminy Ostróda udzieliła Wójtowi Gminy absolutorium w związku z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2018 r.

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda
Gmina

Retransmisja IX Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 25 czerwca 2019 r., godz. 8.30

24.06.2019

Retransmisja IX Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 25 czerwca 2019 r., godz. 8.30
Gmina

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”

24.06.2019

W ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2019” dofinansowanie otrzymają dwa sołectwa z terenu Gminy Ostróda - Turznica i Stare Jabłonki.

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”
Gmina

Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego w Sołectwie Durąg

24.06.2019

Kolejny wniosek gminy Ostróda został wyłoniony do dofinansowania.  W ramach konkursu ,,Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego  w roku 2019” zostanie zrealizowane zadanie  pn. ,,Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego” w Sołectwie Durąg. Kwota dotacji 4 000,00zł. Podczas  zajęć  uczestnicy poznają zagadnienia w zakresie: wyglądu strojów historycznych,  kolorystyki,  znaczenia  elementów  noszonych  przez  różne osoby, tajniki  kroju  i szycia poszczególnych części  ubiorów, wykonają   projekty  strojów i wykroje,  poznają  techniki  szycia,  elementów   dekoracyjnych,  rozróżniania tkanin. Podczas warsztatów uczestnicy  poznają także muzykę i wiele innych zagadnień dotyczących swoich  tradycji. Będą  to warsztaty praktyczno-teoretyczne gdzie    podczas  szycia  i  krojenia  strojów poznawane  będą także zagadnienia historyczno -  kulturowe.

Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego w Sołectwie Durąg
Gmina

Zajęcia wakacyjne

21.06.2019

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie oraz filie biblioteczne z terenu Gminy Ostróda zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.gckbsamborowo.pl/

Zajęcia wakacyjne
Gmina

Kolonie dla dzieci rolników w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!

21.06.2019

Kolonie dla dzieci rolników z województwa warmińską – mazurskiego i podlaskiego w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!,Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ełku, organizuje kolonie dla dzieci rolników przy współudziale Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Pojezierze Ełckie”. Wypoczynek odbędzie się w czterech turnusach:
I turnus – nad morzem w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowy „Kopernik” w Kołobrzegu w terminie 04.07.2019 – 14.07.2019
II turnus – nad morzem w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowy „Kopernik” w Kołobrzegu  w terminie 24.07.2019 – 03.08.2019
III turnus –  w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym ” Lider” w Lesku  w terminie 14.08.2019 – 24.08.2019
IV turnus – w Domu Wypoczynkowym U FRANKA Zakopane w terminie 20.08.2019 – 30.08.2019
Nabór elektroniczny: http://www.lzselk.pl.

Kolonie dla dzieci rolników w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!
Sport

GKS Iskra Smykówko z awansem do A - klasy!

16.06.2019

Po pięciu sezonach gry w B - klasie, GKS Iskra Smykówko zdobyła upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej! Drużyna prowadzona przez Stanisława Kaliszewskiego awans zapewniła sobie w ostatniej kolejce, wygrywając 2:1 z Zamkiem Szymbark. Do pełni szczęścia potrzebna była jednak strata punktów Wichru Gwiździny, który swój mecz rozgrywał w Kisielicach z tamtejszą Olimpią. Oba warunki zostały spełnione i od sezonu 2019/2020 w A - klasie Gmina Ostróda będzie miała dwóch przedstawicieli! 

GKS Iskra Smykówko z awansem do A - klasy!
Sport

XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym - finał ogólnopolski

16.06.2019

W dniach 15-16.06.2019 r. w Sopocie odbył się finał ogólnopolski XIII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W hali stulecia Sopotu, w której przed laty zakończenie swojej pięknej kariery sportowej obchodził właśnie Andrzej Grubba, rywalizowało 29 zespołów ze szkół podstawowych z całej Polski. Prawo startu miały bowiem po dwie drużyny z eliminacji wojewódzkich. Zawody podzielone były na dwie części: eliminacje w grupach, a następnie turniej pucharowy. Pod nieobecność mistrzów naszego województwa Szkoły Podstawowej z Lidzbarka Warmińskiego, udział w zawodach zaliczyli trzeci podczas eliminacji uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Pietrzwałdu. 

XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym - finał ogólnopolski
Sport

Piłkarska Kadra Czeka 2019 - runda rejonowa chłopców

11.06.2019

Na gminnym boisku w Smykówku odbyły się eliminacje rejonowe chłopców Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka 2019".  W zawodach udział wzięły trzy drużyny z gmin: Lubawa, Iłowo - Osada i Ostróda. Najlepsza okazała się reprezentacja Gminy Lubawa, która wysoko wygrała oba mecze. Drugie miejsce zajęła Gmina Iłowo - Osada, a trzecie gospodarze z Gminy Ostróda. 

Piłkarska Kadra Czeka 2019 - runda rejonowa chłopców

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej