Szkoła Podstawowa w Lipowie wśród dziesięciu wyróżnionych szkół województwa warmińsko – mazurskiego

Oświata 08.02.2018

Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie podjęła w roku szkolnym 2016/2017 działania profilaktyczne w ramach ubiegania się o certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Promująca Bezpieczeństwo. Realizowany był  projekt mający na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów, przeciwdziałanie zjawisku agresji i przemocy oraz kształtowanie postaw. W działania zaangażowane było całe środowisko szkolne – rodzice, dzieci, nauczyciele, a także instytucje wspierające szkołę – Policja, Straż Pożarna, Wójt Gminy Ostróda, Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Ostródzie i inne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 8 lutego br. w siedzibie Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, gdzie wręczone zostały dyrektorom i koordynatorom certyfikaty i podziękowania. Szkoła z Lipowa znalazła się wśród dziesięciu wyróżnionych szkół województwa warmińsko – mazurskiego.