TRZECI TURNIEJ GRAND PRIX BRZYDOWO

Sport 18.10.2008

W dniu 17 października 2008 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzydowie rozegrano kolejny, trzeci już turniej  tenisa stołowego trzynastej edycji Grand Prix Brzydowo.

Był to bardzo ciekawy turniej, bo okazało się, że dotychczasowy lider Mirosław Leliński znalazł swoich pogromców i po pierwsze - przegrał pierwszy pojedynek, a po drugie mógł znaleźć się poza pierwszą szóstka w klasyfikacji ogólnej. Pogromcą lidera okazał się zawodnik z Lubawy, Michał Wojtkiewicz, który wygrał  z nim 3:1. Kolejnym rywalem, który mógł zepchnąć Lelińskiego na miejsce poza szóstką był  zawodnik z Lubawy Wojciech Łątkowski.  Po czterech  setach było  2:2  i  w  piątym  8:4  dla  Łątkowskiego.     W kolejnym secie rywalowi Lelińskiego zabrakło juz formy, co zostało skrzętnie wykorzystane przez przeciwnika. Najpierw doszedł rywala do stanu 10:10, następnie wygrał seta 15:13 i tym samym awansował dalej. Wygrywając kolejne dwa pojedynki zapewnił sobie „ciężko” zapracowane miejsce drugie w turnieju. Zawody wygrał odwieczny rywal Lelińskiego, Czesław Nowicki i tym samym zmniejszył różnicę w klasyfikacji generalnej do jednego punktu. Ale to nie koniec niespodzianek. Na trzecim miejscu uplasował się Roman Naworski, który okazał się lepszym od kilku wyżej notowanych rywali, natomiast na czwartym bardzo ambitny zawodnik młodszej generacji tenisistów, Paweł Błaszczak.

Zwycięzca trzeciego turnieju Czesław Nowicki

WYNIKI TRZECIEGO TURNIEJU
   1. Czesław Nowicki 32 pkt.          12.Bogdan Dymerski   21 pkt.    2.Mirosław Leliński     31 pkt.  13.Andrzej Guzowski 20 pkt.    3.Roman Naworski 30 pkt.  14.Zenon Barszcz 19 pkt.   4.Paweł Błaszczak 29 pkt.             15.Marek Parol  18 pkt.   5.Wojciech Łątkowski   28 pkt.  16.Mirosław Stecko 17 pkt.   6.Michał Wojtkiewicz 27 pkt. 17.Zygmunt Fleszar 16 pkt.   7.Adam Łukasiak 26 pkt. 18.Michał Kejetanek 15 pkt.   8.Henryk Tadajewski 25 pkt. 19.Jacek Kajetanek 14 pkt.   9.Marian Jaroszewski 24 pkt. 20.Maciej Domin 13 pkt. 10.Bogdan Próchnicki 23 pkt. 21.Wiesław Koper 12 pkt. 11.Henryk Hoch 22 pkt. 22.Paweł Marcinek 11 pkt.

WYNIKI PO TRZECH TURNIEJACH

1.Mirosław Leliński   64 pkt.              14Wiesław Koper  33 pkt.  2.Czesław Nowicki 63 pkt. 15Maciej Domin 33 pkt.  3.Wojciech Łątkowski  60 pkt. 16Paweł Błaszczak 29 pkt.  4.Henryk Hoch 57 pkt. 17Adam Łukasiak 26 pkt.  5.Roman Naworski 56 pkt. 18Henryk Tadajewski 25 pkt.  6.Michał Wojtkiewicz 56 pkt. 19Jacek Kowalczyk 24 pkt.  7.Bogdan Próchnicki 51 pkt. 20Marian Jaroszewski 24 pkt.  8.Zenon Barszcz 49 pkt. 21Rafał Kaliszewski 21 pkt.  9.Bogdan Dymerski 48 pkt.  22Andrzej Guzowski 20 pkt. 10.Marek Parol 47 pkt. 23Ariel Marcinek 19 pkt. 11.Mirosław Stecko 45 pkt. 24Michał Kajetanek 15 pkt. 12.Zygmunt Fleszar 43 pkt. 25Paweł Marcinek  11 pkt. 13.Jacek Kajetanek 37 pkt.

Kolejny turniej zostanie rozegrany 24 października 2008 r. Początek o godzinie 17:00.