Trzeci turniej Grand Prix lato Brzydowo 2009

Sport 17.09.2009

Po dwóch kolejnych wygranych zawodników z poza Ostródy przyszedł czas na wygraną gospodarzy. Czesław Nowicki wykorzystał nieobecność zwycięzcy pierwszego turnieju Andrzeja Patrejko oraz słabszy dzień Wojciecha Łątkowskiego (zwycięzca drugiego turnieju) i stanął na najwyższym stopniu podium, a tym samym został zwycięzcą w klasyfikacji generalnej zawodów.

Za jego plecami uplasował się zawodnik młodszej generacji, Dariusz Sikora, który może wprowadzić  sporo zamieszania w XIV edycji Grand Prix Brzydowo 2009/10, która rozpocznie się już  2 października 2009 r. (początek zawodów godz. 17:00.) Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Roman Naworski i dzięki temu wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi w klasyfikacji końcowej był także zawodnik z Ostródy, Bogdan Próchnicki. Łątkowski w tej klasyfikacji wylądował na miejscu czwartym. W pierwszej rundzie trafił na Dariusza Sikorę (o którym jest wzmianka powyżej), któremu uległ 0:3, a następnie w bardzo ważnym dla siebie pojedynku przegrał 2:3 ze swoim lokalnym rywalem z Lubawy Henrykiem Dreszlerem.