Turniej Piłki Nożnej w ramach programu 'OSP w działaniu'

Sport 07.11.2017

Na gminnym boisku w Idzbarku odbył się Turniej Piłki Nożnej w ramach projektu "OSP w działaniu" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków finansowych Gminy Ostróda. W zawodach udział wzięły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: U1 wiek 10 - 13 lat i U2 wiek 14 - 16 lat. W młodszej grupie najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Zwierzewie, a w starszej Szkoła Podstawowa w Idzbarku. 

 

Turniej został rozegrany na dwóch boiskach. Zawodnicy nie oszczędzali się, zawzięcie walczyli o każdą piłkę, ale wszystko w granicach zdrowej i sportowej rywalizacji. Na słowa uznania zasługują dziewczęta z MDP Samborowo, które rywalizowały z drużynami chłopców i dzielnie walczyły podczas każdego spotkania. Emocji nie brakowało na żadnym ze spotkań, turniej stał na wysokim poziomie sportowym, a czasami nawet potrzebne były rzuty karne do wyłonienia zwycięzcy. Było tak w meczu o III miejsce w młodszej grupie pomiędzy MDP Samborowo, a MDP Idzbark. Nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Samborowa, którzy  uzupełnili podium.

Kategoria U1 wiek 10-13 lat:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Zwierzewie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Szyldaku

III miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Samborowo

IV miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Idzbark

V miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Samborowo (dziewczęta)

VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Idzbarku

 

Kategoria U2 wiek 14-16lat:

 

I miesjce - Szkoła Podstawowa w Idzbarku

II miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Turznicy

III Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Brzydowie

 

 

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami oraz medalami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom wraz ze słodkim poczęstunkiem. Zawodników nagrodzili Radni Gminy Ostróda, Koordynator projektu "OSP w działaniu" Anna Czajkowska, Prezes OSP Idzbark Dh Grzegorz Kastrau, oraz Prezes OSP Stare Jabłonki Dh Dariusz Małecki. 

 

Serdeczne podziękowania sołtysowi miejscowości Idzbark Witoldowi Bojar, całej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzbarku za zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju, a także Panu Andrzejowi Krezymon - sędziemu głównemu zawodów.

 

Dziękujemy wszystkim zespołom za udział, a zwycięzcom gratulujemy!