Zapraszamy na Turniej Rekreacyjny Sołectw o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Sport 07.08.2017

Wójt Gminy Ostróda

zaprasza na

Turniej Rekreacyjny Sołectw o "Puchar Wójta Gminy Ostróda"

Ostróda, 19 sierpnia 2017r.

Regulamin w załączeniu

Browariada

19 – 20 sierpnia 2017 - Expo Mazury Ostróda

Podczas Browariady odbędzie się Turniej Rekreacyjny Sołectw  o „Puchar Wójta Gminy Ostróda”

I.   Termin i miejsce

19 sierpnia od 12.30 do 16.30 Expo Mazury - plac przy pawilonie nr 2.

Odprawa techniczna 12.10.

II.   Organizator

Urząd Gminy Ostróda

III.  Uczestnictwo

Uczestnikami  turnieju mogą być mieszkańcy sołectw zameldowani na stałe na terenie Gminy Ostróda.

Zawodnik/czka może startować maksymalnie w 2 konkurencjach plus przeciąganie liny.

IV.   Sposób przeprowadzenia turnieju

Kolejność startu dla całej drużyny w poszczególnych konkurencjach losowana będzie przed rozpoczęciem zawodów na odprawie kierowników ekip.

Przed rozpoczęciem każdej konkurencji sędzia poinformuje zawodników o szczegółach dotyczących jej przeprowadzenia.

V.  Punktacja

W poszczególnych konkurencjach będzie prowadzona punktacja wszystkich zawodników w/g systemu   I m 15 pkt. II m13pkt. III m 11 pkt. IV m 9 pkt. V m 8 pkt. VI m 7 pkt. VII m 6 pkt. VIII m 5 pkt. IX m 4 pkt. X m 3 pkt. pozostałe 1 pkt.

O miejscu Sołectwa decyduje ilość punktów zdobytych przez zawodników w poszczególnych konkurencjach.

VI.  Nagrody

Za zajęcie miejsc I –VI Sołectwa otrzymają puchary i dyplomy, pozostałe ekipy dyplomy. Indywidualnie za miejsca I – III zawodnicy otrzymają upominki i medale.

VII. Termin zgłoszeń

Reprezentacje Sołectw do zawodów z podaniem liczby zawodników można zgłosić w Urzędzie Gminy – Referat OKS pok. Nr 219, przesyłać pocztą elektroniczną:   lub telefonicznie (89) 676 07 18

Konkurencje

1.Trójbój

W trójboju biorą udział:

• sołtys - lub członek Rady Sołeckiej
  • kobieta, mieszkanka sołectwa
  • mężczyzna j/w

Konkurencje trójboju:

1. Rzut lotką z odległości 2,5m – 2 rzuty próbne 5 ocenianych, o wyniku decyduje suma punktów z tarczy.
  2. Unihokej : strzały na bramkę 10 m - 1 strzał próbny 5 ocenianych. O wyniku decyduje ilość zdobytych bramek z 5 prób, jedna bramka 10 pkt.
  3. Piłka nożna -strzały na bramkę (90 x 60)  z odległości 10 m – 1 strzał próbny, pięć ocenianych, o wyniku  decyduje suma punktów, jeden strzał celny 10 pkt.

O kolejności decyduje suma punktów z trzech konkurencji.

2. Wielobój rodzinny (drużyna: ojciec, matka i dziecko do lat 15

• slalom sprawnościowy na dystansie 2 x 10 m,
  • matka - slalom z piłką nożną. Zawodniczka biegnie slalomem między tyczkami kozłując piłką ok.10 m, po okrążeniu pachołka wraca także slalomem na metę,
  • dziecko slalom z piłką (nogą). Zawodnik biegnie z piłką między tyczkami ok.10 m, po okrążeniu pachołka wraca także slalomem na metę,
  • ojciec jazda rowerem slalomem. Zawodnik jedzie slalomem między tyczkami, po okrążeniu pachołka wraca także slalomem na metę.

Za każdorazowe przewrócenie tyczki lub podparcie nogą zawodnikowi dolicza się 5 sekund. Zawodnicy startują jeden po drugim w kolejności: matka, dziecko, ojciec. Zwycięża drużyna która uzyska łącznie najkrótszy czas.

3. Podnoszenie odważnika 17,5 kg (wyciskanie na przemian oburącz siedząc)

W kategorii wagowej do 75 kg i + 75 kg. Po jednym zawodniku w kategorii. O kolejności decyduje większa ilość podniesień. W przypadku takiej samej ilości powtórzeń decyduje niższa waga zawodnika.

4. Rzut lotką - kobiet i mężczyzn

2 rzuty próbne 5 ocenianych. O kolejności decyduje suma punktów z tarczy.

5. Rzut kółkiem na patyk

Rzuty kółkiem na patyk na przemian parami kobieta i mężczyzna po 5 rzutów, każdy rzut celny 5 pkt. (startują 2 pary jedna po drugiej). O kolejności decyduje suma punktów.

6. Kręgle - kobiet i mężczyzn
Zbijanie piłką 10 kręgli z odległości ok. 10 m. O wyniku decyduje ilość strąconych kręgli z 5 prób, jeden strącony kręgiel 10 punktów.

7. Rzut podkową - kobiet i mężczyzn

Rzut podkową na pal wbity w ziemię z odległości 5m (2 rzuty próbne i 5 ocenianych) – na ziemi będzie wyznaczona tarcza z punktacją (1 -10 pkt.) max można zdobyć 50pkt.

8. Przetaczanie opony na czas

W konkurencji udział bierze 2 zawodników kobieta i mężczyzna. Każdy z zawodników pokonuje odcinek ok. 8 metrów przetaczając oponę. Kobieta przetacza oponę samochodową, a mężczyzna od ciągnika. O kolejności miejsc decyduje najkrótszy czas uzyskany przez zawodnika/czkę.

9. Przeciąganie liny

Drużyna składa się z 5 zawodników (2 kobiety + 3 mężczyzn). W przypadku ewidentnej kontuzji po zgłoszeniu do sędziego prowadzącego dopuszcza się wprowadzenie 1 zawodnika rezerwowego zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. System rozgrywania konkurencji ustalony zostanie na odprawie.

Kontakt : Waldemar Cieśluk tel. 89 676 07 18 lub 519 435 712

Informacje o festiwalu na stronie www.browariada.pl