Turniej TOP 16

Sport 18.04.2009

Ostatnim akordem tegorocznego Grand Prix Brzydowo 2009 był turniej TOP 16. Wystąpili w nim zawodnicy, którzy w tegorocznych rozgrywkach zajęli miejsca od pierwszego do szesnastego w klasyfikacji generalnej. Na starcie z powodów osobistych zabrakło Mirosława Lelińskiego  oraz Zenona Barszcza .

Wygrał zwycięzca Grand Prix  - Czesław Nowicki, ale nie przyszło mu to łatwo. Szczególnie trudny pojedynek stoczył o wejście do finału z Wojciechem Łątkowskim. Z niespodzianek należy wspomnieć o bardzo dobrej postawie Romana Naworskiego, który zajął drugie miejsce w turnieju, Zygmunta Fleszara (miejsce piąte) oraz robiącego coraz większe postępy Wojciecha Dzierżko, który zakończył zawody na miejscu siódmym. Za niespodziankę  uznać można także odległe miejsce Henryka Hocha. Niestety obowiązki służbowe zmusiły go do zakończenia zawodów już po rundzie wstępnej i  nie mógł ukończyć turnieju.