UPRAWIANIE SPORTU MOŻE BYĆ SKUTECZNYM DZIAŁANIEM PROFILAKTYCZNYM

Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień 28.03.2019

W Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Ostródzie odbyło się szkolenie organizowane przez Pełnomocnika Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień pt.: „UPRAWIANIE SPORTU MOŻE BYĆ SKUTECZNYM DZIAŁANIEM PROFILAKTYCZNYM". Szkoleniem zostali objęci wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego z placówek oświatowych z Gminy Ostróda, a także osoby zainteresowane. Główne cele szkolenia:

• Refleksja nad definicjami profilaktyki : czynniki ryzyka, czynniki chroniące
  • Poznanie poziomów profilaktyki ( skupienie się nad profilaktyką uniwersalną)
  • Uwrażliwienie na skuteczne strategie profilaktyczne
  • zdobycie wiedzy dotyczącej radzenia sobie z emocjami przez sportowców
  • udoskonalenie umiejętności potrzebnych w profesjonalnej profilaktyce – poznanie konkretnych narzędzi do wykorzystania w pracy trenerskiej oraz podczas lekcji wychowania fizycznego.

Szkolenie przeprowadzili: Elżbieta Górecka – pedagog- profilaktyk – praktyk, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Edukacji ,,Lider” w Morągu, a także Kamil Tomaszuk – psycholog sportu, absolwent WSPS. Psycholog pracujący w biznesie i sporcie. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Tenisista Stołowy z 10-letnim doświadczeniem, medalista Mistrzostw Polski w kat. młodzieżowych. W seniorskim tenisie rozgrywał swoje mecze w 5 ligach Europy. Podczas swojej pracy łączy doświadczenie sportowe z wiedzą psychologiczną.