Uroczyste podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Oświata 10.10.2018

W sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanych przez trzy samorządy: Gminę Ostróda, Miasto Ostróda oraz Powiat, obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia przygotowanej przez uczniów  Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie wraz z nauczycielami inscenizacji pt.  "Hołd ruski". Następnie Wójt Gminy Ostróda – Bogusław Fijas,  Burmistrz Miasta Ostróda – Czesław Najmowicz  oraz Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski wręczyli uczniom nagrody i wyróżnienia w konkursie historycznym i literackim.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było uhonorowanie okolicznościowymi medalami dyrektorów szkół za  wkład w organizację obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a wyróżniających się ww. działaniach nauczycieli okolicznościowymi dyplomami.  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.