Urządzenie ogólnodostepnych plaż w miejscowości Kątno, Stare Jabłonki

Inwestycje unijne 08.07.2010

Dobiega końca realizacja projektu pn. „Urządzenie ogólnodostępnych plaż w miejscowościach Kątno, Stare Jabłonki, gmina Ostróda:” współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007-2013. Wszystkie rozwiązania przyjęte dla inwestycji spełniają wymogi wynikające z europejskich i polskich norm, w szczególności budowlanych oraz przepisów ochrony środowiska. Prace związane z zagospodarowaniem plaż doprowadza do utworzenia nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury turystycznej.

Plaże będą ogólnodostępne. Dzięki temu zostanie zahamowane zjawisko obserwowane obecnie, a mianowicie, iż mieszkańcy i turyści sami poszukują miejsca dostępu do jeziora. Przypadkowo wybierane miejsca wypoczynku nad woda są bardzo często powodem doznawania przez korzystających wielu urazów, a czasami nawet prowadza do dożywotniego kalectwa lub śmierci. Realizacja projektu z pewnością spowoduje zmniejszenia zagrożeń dla zdrowia ludzkiego.Wartość dofinansowania realizowanego projektu to 213 673,04 zł, całkowitej wartości projektu: 261 245,92 zł.

URZĄDZENIE PLAŻY W KĄTNIE - OPIS ZAMIERZENIA:
W ramach planowanej inwestycji przewiduje się następujące prace: uporządkowanie terenu; wycinkę istniejących zakrzaczeń oraz zbędnego drzewostanu; wykonanie drogi dojazdowej wraz z parkingiem nieutwardzonym na około 10 pojazdów; wygrodzenie terenu plaży przed wjazdem pojazdów samochodowych (około 30 mb ogrodzenia drewnianego); budowę pomostu kąpieliska (2 szt.) o łącznych wymiarach 24,50 x 2,40 m; budowę altany rekreacyjnej na podstawie kwadratu 5,00 x 5,00 -konstrukcja altany drewniana pod kopertowym dachem krytym gontem papowym, wnętrze altany utwardzone kostka betonowaPOLBRUK; wykonanie płyty fundamentowej pod przenośne kabiny sanitarne TOI - TOI; budowę zadaszonej płyty fundamentowej pod dwa pojemniki na śmieci o poj. po 1,10 m3.W ramach wyposażenia plaży planuje się zamontowanie:
-w altanie: czterech typowych drewnianych stołów z ławkami;
-na plaży: ośmiu drewnianych ławek; trzech koszy na odpadki; tablicy ogłoszeniowo - regulaminowej.

URZĄDZENIE PLAŻY W STARYCH JABŁONKACH - OPIS ZAMIERZENIA:
W ramach planowanej inwestycji przewiduje się następujące prace: niwelacje terenu; wycinkę istniejących zakrzaczeń oraz zbędnego drzewostanu; wykonanie drogi dojazdowej wraz z parkingiem na około 12 pojazdów; wygrodzenie terenu plaży przed wjazdem pojazdów samochodowych (około 50 mb ogrodzenia drewnianego); budowę pomostu cumowniczego o wymiarach 15,50 x 2,40 m; wykonanie schodów terenowych; budowę altany rekreacyjnej na podstawie kwadratu 5,00 x 5,00 - konstrukcja altany drewniana pod kopertowym dachem krytym gontem papowym, wnętrze altany utwardzone kostka betonowa POLBRUK; wykonanie płyty fundamentowej pod przenośne kabiny sanitarne TOI - TOI; budowę zadaszonej płyty fundamentowej pod dwa pojemniki na śmieci o poj. po 1,10 m3.W ramach wyposażenia plaży planuje się zamontowanie:
-w altanie: czterech typowych drewnianych stołów z ławkami;
-na terenie plaży: czterech drewnianych ławek; trzech koszy na odpadki; tablicy ogłoszeniowo - regulaminowej.