VIII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW OSP W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE

OSP 26.02.2020

Już po raz siódmy z rzędu, w ubiegły weekend reprezentacja Gminy Ostróda wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbyły się na stoku Polany Sosny nad jeziorem Sromowce w Niedzicy województwo Małopolskie. Naszą Gminę reprezentowali druhowie z OSP Brzydowo, Durąg, Idzbark i Stare Jabłonki. Mistrzostwa rozgrywane były w konkurencji indywidualnej slalom specjalny narty i snowboard  oraz drużynowej slalom specjalny narty z wężem strażackim. Rywalizacja była bardzo widowiskowa i przyniosła wiele emocji. Jednak nie wynik był najważniejszy ale wyśmienita zabawa i podnoszenie sprawności fizycznej. Biorąc pod uwagę, że przez dwa dni w zawodach wzięło udział około 300 druhów z 40 jednostek OSP z 6 województw wyniki naszych zawodników były obiecujące. W przyszłym roku obiecują walkę o pozycje czołowe.