Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie

Sport 04.03.2020

W Brzydowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Dwa Ognie. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczniów z rocznika 2009 - i młodszych z siedmiu jednostek oświatowych.  W zawodach swoje umiejętności mogły zaprezentować drużyny chłopców i dziewcząt. Po pięciogodzinnej zabawie poznaliśmy najlepsze zespoły. W tym roku mistrzostwo zdobyły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Samborowie oraz niespodziewanie "rzutem na taśmę" chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

 

 

 

Dwa ognie to wieloosobowa zabawa sportowa przeznaczona głównie dla dzieci. W grze jednocześnie biorą udział dwie drużyny z taką samą ilością zawodników, pole gry jest to jeden prostokąt podzielony na dwie równe części. Gra polega na wzajemnym „zbijaniu się”, tzn. na uderzaniu piłką w osoby będące w drużynie przeciwnej. Gracze nie mogą wykraczać poza swoją część boiska. Zbicie (czyli punkt) następuje, gdy rzucona piłka dotknie gracza drużyny przeciwnej i spadnie na ziemię. Zbicie nie liczy się, gdy piłka odbije się od ziemi. Gracz może łapać piłkę od swojej „matki”. Wygrywa zespół, który zdobędzie więcej punktów w wyznaczonym czasie. 

 

Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Łącznie rozegrano aż 42 pojedynki, a czas jednego meczu to 5 minut. Spotkania były bardzo emocjonujące, nie brakowało głośnego dopingu i fantastycznych akcji wszystkich zespołów. W grze trzeba było wykazać się szybkością, kreatywnością oraz umiejętnością zwodów. Za zwycięstwo drużyny otrzymywały 2 punkty, za remis - 1 punkt, za porażkę - 0 punktów.

 

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

 

I miejsce SP Samborowo  

II miejsce SP Lipowo

III miejsce SP Zwierzewo

IV miejsce SP Brzydowo

V miejsce SP Szyldak

VI miejsce SP Tyrowo

VII miejsce SP Idzbark

 

Klasyfikacja końcowa chłopców: 

 

I miejsce  SP Szyldak

II miejsce SP Zwierzewo

III miejsce SP Lipowo

IV miejsce SP Brzydowo

V miejsce SP Samborowo

VI miejsce SP Idzbark

VII miejsce SP Tyrowo

 

Po zakończonych grach odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny w obu kategoriach otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyła Pani Beata Kucharczuk, dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej.