Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego w Sołectwie Durąg

Gmina 24.06.2019

Kolejny wniosek gminy Ostróda został wyłoniony do dofinansowania.  W ramach konkursu ,,Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego  w roku 2019” zostanie zrealizowane zadanie  pn. ,,Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego” w Sołectwie Durąg. Kwota dotacji 4 000,00zł. Podczas  zajęć  uczestnicy poznają zagadnienia w zakresie: wyglądu strojów historycznych,  kolorystyki,  znaczenia  elementów  noszonych  przez  różne osoby, tajniki  kroju  i szycia poszczególnych części  ubiorów, wykonają   projekty  strojów i wykroje,  poznają  techniki  szycia,  elementów   dekoracyjnych,  rozróżniania tkanin. Podczas warsztatów uczestnicy  poznają także muzykę i wiele innych zagadnień dotyczących swoich  tradycji. Będą  to warsztaty praktyczno-teoretyczne gdzie    podczas  szycia  i  krojenia  strojów poznawane  będą także zagadnienia historyczno -  kulturowe.