wizyta delegacji z Haltern am see w Gminie Ostróda

Współpraca zagraniczna 18.08.2011

W dniach 5 – 7 sierpnia na terenie Gminy Ostróda przebywała 10 osobowa delegacja z Haltern am See / Niemcy z Burmistrzem na czele. Była to wizyta poglądowa zmierzająca do podpisania umowy partnerskiej między Haltern am See a Gminą Ostróda. Podczas wizyty zostały poruszone tematy dotyczące możliwości współpracy i realizacji ewentualnych, wspólnych projektów.

Podczas tej krótkiej wizyty delegaci z Niemiec mieli okazję mi.in. uczestniczyć w rejsie statkiem Żeglugi Ostródzko- Elbląskiej na trasie Stare Jabłonki – Ostróda, zwiedzić ciekawe obiekty znajdujące się na terenie gminy Ostróda oraz miasta Ostróda. Delegaci uczestniczyli również w spotkaniu, które miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda, podczas którego Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin przedstawił wszystkim zebranym prezentację multimedialną dotyczącą Gminy Ostróda.