Wojewódzki Turniej 'Mała Piłkarska Kadra Czeka' - eliminacje rejonowe

Sport 04.06.2019

Na orliku w Samborowie zostały rozegrane eliminacje rejonowe chłopców Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej "Mała Piłkarska Kadra Czeka 2019". W zawodach udział wzięli przedstawiciele Gminy Iława, Lubawa, Morąg i Ostróda. Naszą reprezentację tworzyli zwycięzcy etapu gminnego - piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Lipowie. W turnieju najlepiej spisali się zawodnicy SP Grabowo (gm. Lubawa), którzy wyprzedzili SP Lipowo lepszym bilansem bramkowym. Podium uzupełniła Szkoła Podstawowa w Rudzienicach (gm. Iława).

Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Czas gry 2x10 minut z 5 minutową przerwą. Mimo wysokiej temperatury zawodnicy zażarcie walczyli o jak najlepszy rezultat. Poziom turnieju był bardzo wysoki, szczególnie pojedynek SP Lipowo - SP Grabowo trzymał w napięciu i do końcowych sekund nie wiadomo było kto będzie lepszy. Ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów.