X Jubileuszowy Rajd Rowerowy "Dylewska Góra 2010"

Gmina 26.05.2010

W sobotę 22 maja 2010r. odbył się X Jubileuszowy Rajd Rowerowy "Dylewska Góra 2010" zorganizowany przez Gminę Ostróda i Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich.W tegorocznym  rajdzie wzięło udział 260 rowerzystów. Na starcie stawili się starzy bywalcy, ale również pokaźna grupa nowych cyklistów.

Celem rajdu było zdobycie szczytu Góry Dylewskiej, gdzie impreza przekształciła się w rodzinny piknik. Były konkursy, gry zręcznościowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz przepyszna grochówka. Wśród uczestników imprezy tradycyjnie jak co roku rozlosowano atrakcyjne nagrody, a wśród nich rower turystyczny, rejs statkiem po Kanale Elbląskim, wejściówki na ostródzki basen, czy wejściówki do parku linowego w Starych Jabłonkach.Gmina Ostróda z tego miejsca składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, jak również tym, którzy udzielili swojego wsparcia oraz pomocy podczas organizacji tegorocznego rajdu.