XII mistrzostwa miasta i gminy Ostróda w tenisie stołowym weteranów

Sport 10.04.2010

Już po raz dwunasty spotkali się najstarsi tenisiści stołowi z miasta i gminy Ostróda, by rozegrać mistrzostwa weteranów w kategoriach pań powyżej 30 lat oraz panów 30-50 lat oraz 50 i starsi. Na starcie obok zawodników z Ostródy i okolic stanęli zawodnicy z Morąga i Lubawy, którzy od kilku już lat biorą udział w cyklicznych zawodach organizowanych przez LUKS „Kormoran” Brzydowo pod nazwą Grand Prix. Zawody miały bardzo ciekawy przebieg.

Wśród pań tytuł mistrzowski przypadł w udziale jego obrończyni Pani Helenie Wnuk. Tuż za nią podobnie jak przed rokiem uplasowała się Pani Irena Lipka, a dopiero na następnych miejscach znalazły się faworytki zawodów Panie Małgorzata Wawrowska i Agnieszka Ślazińska. Było to sporą niespodzianka, ponieważ obie panie grając przeciwko mężczyznom w Grand Prix często wychodzą zwycięsko z tych pojedynków. W kategorii 35-50 dominowali zawodnicy z poza Ostródy. Wygrał Wojciech Łątkowski z Lubawy przed Grzegorzem Gumińskim i Wojciechem Dzierżko (obaj z Morąga). Dopiero na piątym miejscu znalazł się zawodnik z Ostródy - Adam Łukasiak. W najstarszej kategorii wiekowej wśród panów prym wiedli zawodnicy ostródzcy. Kolejność pierwszej trójki była identyczna jak przed rokiem. Mistrzostwo obronił Kazimierz Sochacki, za jego plecami uplasowani się Czesław Nowicki i Mirosław Leliński. Za tydzień 16 kwietnia rozegrane zostaną II Mistrzostwa Gminy Ostróda w parach deblowych powyżej 35 lat początek zawodów 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Helena Wnuk

Wojciech Łątkowski