XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym

Sport 13.05.2019

W Lidzbarku Warmińskim odbył się już XIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Turniej upamiętniający postać wybitnego polskiego tenisisty, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i Europy. W zawodach wzięło udział 19 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa warmińsko - mazurskiego. Drużyny składały się z trzech zawodników lub zawodniczek (mogły być składy mieszane).

 

Był to długi, a zarazem bardzo udany turniej dla uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pietrzwałdzie, który do zawodów wystawił dwie drużyny. Pierwsza z nich w składzie: Igor Paździorko, Bartosz Wrzesiński, Szymon Kosek, po bardzo dobrej grze i wielu zwycięstwach oraz niesamowicie emocjonującym ostatnim meczu zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce, natomiast druga ekipa: Paweł Osiński, Filip Gwiazda, Adrian Korna, po wielu fajnych i wartościowych grach miejsce 7-8. Na pochwałę zasłużyli wszyscy chłopcy, którzy bardzo dzielnie walczyli o każdy mały punkcik. Cieszy fakt, że nasi uczniowie czynią stałe postępy, a gra w ich wykonaniu wygląda coraz przyjemniej. Najlepsi tego dnia okazali się uczniowie z Lidzbarka Warmińskiego, którzy w potyczce finałowej pokonali zawodników z Działdowa.

 

Na rozpoczęcie turnieju, jak to bywa podczas Memoriału Andrzeja Grubby wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale z wizerunkiem legendarnego zawodnika, natomiast na zakończenie trzy najlepsze trzy zespoły otrzymały nagrody rzeczowe.