XIII MISTRZOSTWA GMINY OSTRÓDA W TENISIE STOŁOWYM WETERANÓW

Sport 18.04.2011

Ostatnim akordem tegorocznego sezonu amatorskiego tenisa w Brzydowie były trzynaste otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym weteranów. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: kobiet 30 lat i starsze oraz mężczyzn 30-50 lat oraz 50 i starsi. Wśród pięciu startujących pań najlepszą okazała się Agnieszka Ślazińska, która wygrała wszystkie pojedynki.

Zwycięstwo nie przyszło jednak bez oporów. Trzy z czterech meczy Pani Agnieszka wygrała w stosunku 3:2. Wicemistrzynią została Pani Helena Wnuk, a na trzecim miejscu podium stanęła Małgorzata Wawrowska. Jednak wszystkim Paniom należy złożyć wyrazy szacunku za doskonałą postawę i kondycję, jaka prezentowały przy stołach. Niejeden mężczyzna chciałby tak się poruszać przy stole, jak nasze tenisistki, którym życzymy powodzenia w Ornecie na finale turnieju TV Olsztyn. Wśród panów w kategorii 30-50 niespodziewanie na wszystkich stopniach podium stanęli tenisiści z Morąga. Wygrał Andrzej Patrejko przed Wojciechem Dzierżko oraz Robertem Zaborowskim. Trójka Ostródzian -  Adam Łukasiak, Bogdan Próchnicki i Grzegorz Jatkiewicz musiała uznać wyższość swoich rywali z Morąga i poczekać do następnego sezonu, by powalczyć o podium Mistrzostw Gminy Ostróda. W najstarszej kategorii wiekowej wygrał Czesław Nowicki, który w meczu finałowym pokonał po bardzo zaciętej walce przeżywającego drugą młodość sportową Romana Naworskiego 3:2. Trzecie miejsce wywalczył Henryk Tadejewski, który na koniec sezonu pokazał, że stać go na dużo więcej niż miejsca, które zajmuje w brzydowskich turniejach. Wyniki turnieju: