XIV Grand prix Brzydowo 2010 - pierwszy turniej

Sport 04.10.2009

Już 14 lat ma najstarszy turniej tenisa stołowego (pomijając oczywiście Turniej Gazety Olsztyńskiej) rozgrywany w naszym województwie pod nazwą GRAND PRIX BRZYDOWO. Na liście dotychczasowych zwycięzców zapisali się:  Kazimierz Sochacki (6 razy),   Czesław Nowicki (3 razy),   Mirosław Leliński (1 raz), Zbigniew Kolanowski (1 raz), Henryk Kozłowski (1 raz) i Witold Kosewski (1 raz). Zobaczymy, komu w tym sezonie przypadnie tytuł mistrza.

W pierwszych zawodach udział wzięło 23 zawodników, w tym dwie panie, które nie tylko udziałem, ale także i doskonałymi umiejętnościami wzbudzały podziw.

Małgorzata Wawrowska

Agnieszka Ślazińska

Wygrał Mirosław Leliński, który w meczu finałowym pokonał swojego odwiecznego rywala Czesława Nowickiego 3:1. Na drugim miejscu uplasował się Nowicki, na trzecim Wojciech Łątkowski a na czwartym Roman Naworski. Za ich plecami usadowiła się „koalicja” zawodników z Morąga. Jest to grupa młodych, dobrze zapowiadających się tenisistów, która o ile będzie tak poważnie traktowała ten sport to może już za rok stanie się najgroźniejsza w turnieju Grand Prix. Niespodziankami są odległe miejsca takich tenisistów jak Henryk Hoch, Adam Łukasiak czy Jacek Kowalczyk - ale to dopiero początek sezonu i ich forma nie jest jeszcze ustabilizowana. Panie zajęły odpowiednio: 17 miejsce -Małgorzata Wawrowska i 18 - Agnieszka Ślazińska pozostawiając w pobitym polu kilku dobrych zawodników.